Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2013, 13:25   #1
wąsik64
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Jakie ciśnienie powinna podawać pompa paliwa ?

Witam. Mam problem z Mondeo 2.0 TDCI 130KM byłem dziś u mechanika i stwierdził podczas odczytu z komputera ,że mam za niskie ciśnienie paliwa na wolnych obrotach czyli 700 obr/min ma ciśnienie 232 a on twierdzi ,że powinno być ok 300 ,czym to może być spowodowane jak dodam gazu to przy obrotach ok 4500 ma nawet 1300 i więce. Co może być tego przyczyną a nastemstwem tego jest zapalanie się sprężynki .Proszę o jakieś podpowiedzi co robić aby się nie ładować w koszty z pompami wtryskiwaczami itd. POZDRAWIAM I CZEKAM NA ODPOWIEDZ.

wąsik64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2013, 16:34   #2
tarqun1
ford::beginner
 
Avatar tarqun1
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-09-2008
Skąd: GOŚCICINO
Model: Transit
Silnik: 2,5 DI
Rocznik: 1998
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jakie ciśnienie powinna podawać pompa paliwa ?

Witam, nie wiem czy Ci pomogę w jakikolwiek sposób, ale temat pompy paliwa męczył mnie przez półtora roku od zakupu auta. Objawy te same jak u Ciebie. Finalnie po kilkakrotnej wymianie i regeneracji wybranych wtrysków, wymianie rozszczelniających się przewodów paliwa ( brak kontroli ciśnienia ), trzech regeneracjach pompy i wydanych setkach złotych na diagnostykę - geniusze z Pezala z Gdańska wyperswadowali mi próby regeneracji i naprawy lub innych czarów nad starą pompą. Werdykt: Zakup nowej. Zdecydowałem się i temat przestał istnieć.
tarqun1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2013, 20:57   #3
mirwol
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 16-01-2013
Skąd: górny śląsk
Model: Focus IV
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jakie ciśnienie powinna podawać pompa paliwa ?

Ciśnienie pompy mierzy się przyrządem (np. manometrem) na przewodach pompy. Odczyty z komputera mówią o wskazaniach czujnika ciśnienia, który może b uszkodzony lub wypracowany. Zanim kupisz nową pompę (parę zł) to sprawdź prawdziwe ciśnienie
mirwol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 11:20   #4
wąsik64
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jakie ciśnienie powinna podawać pompa paliwa ?

Witam.Dziękuję za odpowiedzi mam nadzieję ,że to mi pozwoli zaoszczędzić kasę i niepotrzebne jazdy po mechanikach i wymyslanie co można by wymienić itd a może to pomoże ukierunkować co może być przyczyną migającej sprężynki .Po przeczytaniu kilkunastu postów ta migająca sprężynka to usterka bez konkretu bo może być to albo to itd. Ale jeśli ktoś zna watrość tego parametru to mnie ukierunkuje co jest uszkodzone w aucie lub gdzie szukać przyczyny.
wąsik64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.