Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2013, 13:18   #21
///luk
ford::average
 
Avatar ///luk
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: podkarpacie
Model: mondeo titanium x,focus 1.6
Silnik: 2.2tdci
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: wczesnie wlaczajacy sie wentylator chlodnicy

witam mam taki problem z focusem 1.6 z 02r. wlacza mi sie wentylator podczas jazdy,temperatura na wskazniku jest ok a wentylator caly czas chodzi,ale gdy sie zatrzymam i chwile pochodzi na wolnych obrotach to wyntylator sie wylacza,rusze ujade kawalek i dalej sie wlacza.Zauwazylem tez ze gdy zgasze silnik i przekrece ponownie zaplon to skaznik temperatury rosnie na full i momentalnie powraca na odpowiednie miejsce czyli mniej wiecej na srodek skali,co moze byc przyczyna takiego zachowania?
termostat wymieniony,plyn w chlodnicy tez wymieniony.

///luk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2013, 15:36   #22
avetd
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-01-2013
Model: Focus MK1
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 1999
Postów: 22
Domyślnie Odp: wczesnie wlaczajacy sie wentylator chlodnicy

Cytat:
Napisał ///luk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam mam taki problem z focusem 1.6 z 02r. wlacza mi sie wentylator podczas jazdy,temperatura na wskazniku jest ok a wentylator caly czas chodzi,ale gdy sie zatrzymam i chwile pochodzi na wolnych obrotach to wyntylator sie wylacza,rusze ujade kawalek i dalej sie wlacza.Zauwazylem tez ze gdy zgasze silnik i przekrece ponownie zaplon to skaznik temperatury rosnie na full i momentalnie powraca na odpowiednie miejsce czyli mniej wiecej na srodek skali,co moze byc przyczyna takiego zachowania?
termostat wymieniony,plyn w chlodnicy tez wymieniony.
wejdz w tryb serwisowy na desce i spr przy jakiej temp sie wlacza, u mnie bylo okolo 104 - 106 C, sprawdz czy wszystkie weze są gorące plus chlodnica a szczegolnie waz przy termostacie czy goracy jest kiedy wlaczy sie went.

a przed tym wszystkim sprawdz czy to nie przez klime, byl jakis watek na ten temat bo podobno jak jest wl. nawiew na szybe przednia to wlacza sie klima tez.

Pozdr.
avetd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 10:53   #23
Ramzesthemaster
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2014
Model: Focus
Silnik: 1,4
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Odp: wczesnie wlaczajacy sie wentylator chlodnicy

Też ostatnio zauważyłem u siebie ten problem.

Jakieś 2-3 miesiące temu pękł kawałek obudowy od termostatu plus cały płyn wyciekł.

U mechanika nowa obudowa plus płyn. Po ok. 70km(bezpośrednio od mechanika) wskazówka temperatury poszła na 3/4. Zwolniłem do 90km/h i się uspokoiło.

Teraz, od jakichś 2 tygodni, temat się powtarza. Powyżej 80km/h temperatura idzie aż do czerwonego pola. Włącza się wentylator i chodzi do momentu wyłączenia silnika. Trzeba ściągać nogę z gazu i jechać jak ciapa 70km/h, by po chwili spróbować do 85.

Nie bardzo się na tym znam ale temat dla mnie dziwny, ponieważ na jałowym biegu można dać gazu na 5tys.obrotów i temperatura jest ok. Na drugim biegu też można go piłować i żadnej reakcji. Dopiero powyżej prędkości 75-80km/h zaczyna temperatura wzrastać.

W drugi tydzień stycznia udaję się do garażu z ziomkiem i będziemy przyglądać się sprawie. Na pierzy rzut pójdzie termostat.

Może macie jakieś pomysły, sugestie od czego mógłbym zacząć?

edit. 30 minut, wymiana termostatu rozwiązała problem. Chociaż teraz wskaźnik temperatury silnika wskakuje na środek dopiero po jakichś 6-8minutach (zima, tryb miejski), wcześniej po ok.2 minutach.

Ostatnio edytowane przez Ramzesthemaster ; 26-01-2017 o 13:10
Ramzesthemaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.