Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|śląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2013, 13:17   #81
lonnet
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Tychy
Model: MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: ford slawek katowice

Ja byłem jakieś 2 tyg temu w FS oprócz rozrządu do 1.6 benzyna 2006 wymieniono jeszcze parę innych rzeczy. Wcześniej jeździłem do Rokickiego z foką. R = naprawa uszczelnienia przegubu przy skrzyni biegów prawie 300, wymiana oringu w skrzyni biegów (co dokładnie muszę zerknąć w fakturę) prawie 700, ostatnio naprawa rozrusznika 500. Diagnostyka podstawowa - 150 ale z diagnostyki wynikało że nic się nie dzieje z zawieszeniem o pozostałych usterkach nic nie wspomniano. Teraz parę słów nt FS. Jako pierwszy zauważył że miałem lokatorów w komorze silnika, stwierdził mocną korozję zaślepki oraz korozję gniazd na świece (prawdopodobnie lał się płyn do spryskiwaczy z dziurawego przewodu - kupując nie zauważyłem przecieków - widocznie serwis ASO - też nie zauważył - :-/), potwierdził uszkodzone tuleje w zawieszeniu z przodu lewa strona i tył lewa albo prawa. W porównaniu z R jestem zadowolony z pracy oraz obsługi. Potwierdzam ciągły kontakt via GSM oraz takie proste sprawy jak podwiezienie pod stację PKP. Wszystkie bolączki mam wypisane na książce serwisowej. Martwię się zawieszeniem bo prognozowany koszt to 2600 co mnie wcale nie cieszy. Mam nadzieję że wytrzyma na tyle ze uda mi się poskładać kasę. Na pewno wrócę do FS. Polecam dlatego że po raz I-szy ktoś kompleksowo popatrzył na samochód i powiedział mi co może być nie tak w najbliższej przyszłości.


A teraz dokładniej z faktur:

Rokicki:
Naprawa 1
uszczelniacz półosi - 33,41+robocizna 178,97

Naprawa 2
Osłona przegubu - 281,30
tarcza hamulcowa x 2 - 400,88
klocki hamulcowe - 180
łącznik stabilizatora - 67,90
robocizna -67,90+118,92+169,74

Ford Sławek
rozrząd kpl, pompa wody, uszczelka pokrywy zaworów, uszczelniacz wału korbowego przód, uszczelniacz wałka wybieraka skrzyni biegów, podkładka osłony termicznej, zestaw pasków wielorowkowych - całość 1577.
+ pełna diagnoza samochodu.

Ja jestem zadowolony


Ostatnio edytowane przez lonnet ; 27-01-2013 o 14:46 Powód: Dodanie informacji
lonnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 21:03   #82
Sebastekatowice
ford::average
 
Avatar Sebastekatowice
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Katowice
Model: MONDEO TYTANIUM X
Silnik: 2.0 tdci PowerShift 163KM i 390Nm Skrzynia automatyczna AWF21
Rocznik: 2009
Postów: 88
Domyślnie Odp: ford slawek katowice

ja byłem w zeszłym roku w tym serwisie na diagnostyce i wyłączeniu świateł skandynawskich-miła obsługa,fajni ludzie i oby tak dalej.
__________________
Ford Mondeo Tytanium X PowerShift 2.0 tdci 163 KM i 390 Nm
Laguna 1999 FL 1.9 dti 98 KM
Laguna 2006 FL 1.9 dci 130 KM
Sebastekatowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 20:54   #83
Adi_Grabczyk
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-02-2013
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus: mk4 i Kuga mk2
Silnik: 1.5 TDCi (107 KM) oraz 2.0 TDCi (163 KM)
Rocznik: 2016 i 2013
Postów: 9
Domyślnie Odp: ford slawek katowice

Witam wszystkich. Jestem świeży na tym forum, ale dość leciwy jeśli chodzi o Fordy, bo mam już w tej chwili czwartego (2xfoka mk1, raz foka mk2, teraz c-max), a to chyba jeszcze nie koniec bo szykuję się do wymianki na s-maxa...
Do rzeczy - trzy auta miały do czynienia z warsztatem p. Sławka, wszystkie przeżyły i miały/mają się dobrze. Wszystkie jechały na naprawę do starego serwisu przy Boya Żeleńskiego w Kostuchnie (teraz jest Grota Roweckiego, chyba w Zarzeczu - jeszcze nie musiałem być). Zaczęło się od kupna używanego bałwanka (bo Sławek kiedyś handlował takim dobrem) do rury między turbo a intercoolerem - kosztował 80 zł a w oficjalnej sieci bodaj 150. Potem była kupa strachu bo foka zaczęła strasznie wyć, straciła moc i w ASO postraszyli mnie przez telefon, że szlag trafił turbo - zaśpiewali przy tym szacunkowy koszt wymiany na coś koło 3 tys.zł. Pojechałem do Sławka - jego człowiek, najpierw gdzieś wsadził rękę i przestało wyć, potem skądś znalazła się gumowa rura, którą przeciskali gdzieś między silnikiem a przegrodą czołową, coś dokręcili, skasowali chyba ok. 90 zł, dali książkę serwisową i puścili do domu. Przy okazji dokręcili na pompie jakiś przewód bo się lało (za friko). Potem był długo spokój i do Sławka jechałem z kolejną foką ale naprawa była tak błyskawiczna i tania (chyba coś z hamulcami), że nawet nie pamiętam konkretów. Potem C-Max - najpierw proza życia, zdaje się wymiana oleju (koło 30 zł, olej i filtr mój). Panowie przyuważyli, że poci się obudowa termostatu i zaprosili przy okazji, za czas jakiś. Gdy poziom różowego płynu rzeczywiście zaczął się obniżać pojechałem i dostałem aluminiową obudowę (normalnie była plastikowa) za ok. 90 zł. Przy okazji wyszło, że gwint była zerwany i trzeba rżnąć. Ale cena nie wzrosła. I na koniec znowu turbo. C-Max stracił moc. Znowu trwoga, i znowu ASO straszy wymianą. W Kostuchnie jednak się nie dali nabrać - najpierw KTS (czy jak się tam zwie ten spec-komputer) i wyszło, że turbo chodzi jak trzeba ale ciśnienia ni ma. Majster powiedział, że trzeba szukać po przewodach bo to musi być coś z elektryką. Auto zostało na noc. Odbierałem w sobotę - podobno było zwarcie na jakichś złączach. Nieważne. Ważne, że zapłaciłem 200 zł, a auto jeździ do dziś (odpukać). Gdy będzie potrzeba znowu tam pojadę ....
Adi_Grabczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 11:46   #84
mario_p
ford::average
 
Avatar mario_p
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Bytom-9 "Oberschlesien"
Model: Mk3 Kombi TrendX+ESP
Silnik: 130PS TDCI
Rocznik: 2004'FL
Postów: 179
Domyślnie Odp: ford slawek katowice

FS ile za wymianę kompletu dwumasy do 2.0 TDCI 2004r 130PS 6biegów?
__________________
6 lat było Palio1.2 bez awarii, liczyłem na to samo z Mondkiem...ale nie ma tak źle!
mario_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2013, 09:29   #85
futuregps
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-12-2012
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK4 Titianium
Silnik: 2.0 TDCI 140 6-cio bieg aut
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: ford slawek katowice

Witam, ja jestem posiadaczem Forda od niedawna, i tez z czystym sercem mogę polecić Ford Sławek. Robiłem tam tylna zawiechę i wszystko działa. Ceny umiarkowane. Czasem trzeba tylko zwracac uwagę na pracowników. Zaczepy potrafią się połamać i takie tam, ale usługa super.
futuregps jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2013, 23:27   #86
adamkukula
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-02-2011
Model: scorpio
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Rocznik: 1994
Postów: 2
Domyślnie Odp: ford slawek katowice

U Sławka ok.

Ostatnio edytowane przez adamkukula ; 16-03-2013 o 19:06
adamkukula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2013, 20:33   #87
Tomi1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2008
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: ford slawek katowice

Witam, Serwis Ford Sławek mogę polecić. Robiłem u nich trochę rzeczy w Mondeo MKIII (wymiana dwumasy, tarcze+klocki, układ wydechowy, wymiana silnika - bo tak w ASO zaprogramowali wtryski). Z jedną rzeczą nie dali rady - po wymianie silnika cieknie olej pomiędzy silnikiem a skrzynią. Spróbuję to uszczelnić jeszcze w innym serwisie - jak tam nie dają rady to autko pójdzie na szrot.
Tomi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 08:09   #88
click78
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ford slawek katowice

W przyszłym tygodniu jestem umówiony na wizytę w tym serwisie dam znać jak poszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pzdr
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 09:14   #89
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ford slawek katowice

Niedawno byłem z problemem lekkich stuków w kierownicy i piszczącego tylnego lewego koła. Okazało się, że przekładnia i zapieczony zacisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodatkowo zostało przejrzane całe zawieszenie, okazało się, że mam sztywne przewody hamulcowe w opłakanym stanie i wykryto wiele innych małych wad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mechanicy - duży plus, widać że wiedzą co robią i o czym mówią. Można było wejść na warsztat i zobaczyć wszystko na własne oczy. Niema problemu by zrobić jazdę testową i pokazać defekty podczas jazdy, to co innego niż na podnośniku. Poczęstowali mnie kawą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko Pan Sławek mógłby się częściej uśmiechać do klienta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Polecam !
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2015, 09:32   #90
click78
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ford slawek katowice

Czołem! Byłem wczoraj i jestem póki co zadowolony. Po za swoimi uwagami które przekazałem obsłudze serwisu, mechanik sprawdził cały pojazd byłem poproszony na warsztat i wszystkie dodatkowe uwagi mechanika zostały mi pokazane. Przy odbiorze pojazdu dostałem ksiazeczke serwisową oraz karte z uwagami mechanika które wypadało by w przyszłości zrobić. Na plus opcja z bezpłatnym samochodem zastępczym i kontaktem telefonicznym kiedy byłem po za serwisem. Z uwag to brak strony mobilnej. Z czystym sumieniem mogę polecić ten serwis Forda www.fordslawek.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr fordomaniaków
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.