Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2013, 13:05   #71
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozumiem że starą wersją ELM configa jest to możliwe jak by ktoś chciał
Nie. Soft zegarów to nie ELMconfig. Soft zegarów daję się tylko "podnosić" (wgrywać nowsze wersje). Jak już jest nowszy (ze zmienionym sposobem obsługi rezerwy paliwa) to już tak zostanie do kolejnych ewentualnych pomysłów Forda...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 16:22   #72
marcci
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 59
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Witam
a czy Ktoś zmieniał kolor wyświetlacza z czerwonego na zielony i czy jest do wykonalne w domowych warunkach
Pozdrawiam
marcci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 17:03   #73
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał marcci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
a czy Ktoś zmieniał kolor wyświetlacza z czerwonego na zielony i czy jest do wykonalne w domowych warunkach
Pozdrawiam
W FF2, przynajmniej w tych z małym wyświetlaczem, podświetlenie jest za pomocą diod smd - typ 3528. Mi się udało spokojnie założyć w innym kolorze - podobnie jak założyłem mocniejsze do kontrolek pozycyjnych i tempomatu, bo w słońcu były praktycznie niewidoczne. Tak, że da się, ale trzeba mieć wprawę w posługiwaniu się lutownicą.
Oczywiście to w kwestii podświetlenia wyświetlacza, a nie mechanicznej wymiany, bo i tak można zmienić kolor. Mały wyświetlacz jest montowany w gniazdo - nic nie trzeba lutować.

Ostatnio edytowane przez paablod ; 27-01-2013 o 17:11
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 20:02   #74
marcci
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 59
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

ok, dzięki, chciałbym wymienić swoje na te nowsze zegary poliftowe, wszyscy piszą, że czerwone ładne, ale ja mam radio sony które ładnie świeci na zielono i nie chciałbym nic na desce zmieniać
marcci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 21:36   #75
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,163
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tu są linki
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 09:50   #76
Darecki_22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2010
Model: focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Sposób zaprogramowania kluczyków do naszych fordów poza ASO jest znany od dawna. Znajomy mechanik przy wymianie zegarów na poliftingowe zaprogramował mi też klucze. Zrobił to ids'em, ale sposobu jak to robi nie chciał mi zdradzić.
Darecki_22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 10:07   #77
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,163
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

czy ASO czy też Twój mechanik to i tak ciągle IDS
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 10:11   #78
Darecki_22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2010
Model: focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Nie ważne czym to robi, ważne że sposób jest i to z pominięciem ASO. Do diagnostyki aut ma ids, więc tym robi. Po co mu więc klika dodatkowych kabli ?
Darecki_22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 10:37   #79
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał Darecki_22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Znajomy mechanik przy wymianie zegarów na poliftingowe zaprogramował mi też klucze...
No bo inaczej by nie podmienił zegarówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak się podjął podmiany, to musiał wiedzieć jak dopisuje się klucze. Zresztą dopisywanie kluczy to dużo powszechniejsza umiejętność niż podmiana zegarów.
Jest parę interfejsów, które pozwalają na obługę IMMO (dopisywanie kluczy) - w tym oczywiście VCM z oprogramowaniem IDS. Nie robi tego natomiast ELM z żadnym oprogramowaniem. Pozostaje zawsze jeszcze dostęp do kodów IN-OUT - bez tego ani rusz.
Tak więc jak to robić wiadomo od dawna, ale np. podmiany zegarów prawie nikt się nie podejmuje, bo usługa niestandardowa i "ryzykowna" w rozumieniu zwykłego elektryka-mechanika...
Tak mnie jak i Mayakowi nie sprawia to problemu, to się wypowiadamy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-01-2013 o 10:40
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 10:49   #80
Darecki_22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2010
Model: focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

A co takiego skomplikowanego w samej podmianie zegarów ? Przepisanie funkcji ze starych i odhaczenie w nowych. Sam bawię się elm'em. (oczywiście o wprogramowaniu kluczy nie mówimy).
Darecki_22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.