Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2013, 10:57   #11
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Rozprowadzanie powietrza w kabine nie działa prawidłowo

Cytat:
Napisał Korben Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie jest OK, bardzo szybko zaczyna wiać ciepłym powietrzem, chyba jakaś grzałka jest dodatkowa.

Czy przed liftem też jest skopany ten nawiew na nogi kierowcy ?
Nawiew na nogi?Hmm nie wiem,jest taki sobie,ale ja mam cały rok ustawione: 22,AUTO,AC ON bez kierowania na nogi czy twarz...

Cytat:
Napisał domadm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taa, w dieslach jest ta nagrzewnica elektryczna - u mnie najszybciej grzeje kiedy włączam tryb Max.
Grzałka el.jest w każdym dieslu i przy ustawieniu MAX wiele cieplejszym powietrzem najszybciej - to prawda,jednak diesel nagrzewa sie sporo wolniej od benzyny,dobrze chociaż że nawet jak strzałka od temp nie drgnie to juz leci cieplejsze powietrze... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2013, 20:48   #12
sylwestro
ford::amateur
 
Imię: sylwek
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Mieroszow
Model: Ford S-Max
Silnik: 2,0 dizel
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Rozprowadzanie powietrza w kabine nie działa prawidłowo

Witam.A ja mam problem z parowaniem szyb. Jak temperatura na zewnątrz spada poniżej zera to mam zaparowane szyby. Dopiero jak ustawie na mksymalny nawiew i na szybe przednia to przednia jest czysta ,boczne z przodu w połowie a tylne boczene pozostają zaparowane całkowicie. Wymieniłem już wszystkie filtry nabiłem i wyczyściłem klime,kombinowalem na wszystkie sposoby z nawiewem i nic.
sylwestro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2013, 21:01   #13
liosty
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Warszawa Białołęka
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Rozprowadzanie powietrza w kabine nie działa prawidłowo

Cytat:
Napisał sylwestro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.A ja mam problem z parowaniem szyb. Jak temperatura na zewnątrz spada poniżej zera to mam zaparowane szyby. Dopiero jak ustawie na mksymalny nawiew i na szybe przednia to przednia jest czysta ,boczne z przodu w połowie a tylne boczene pozostają zaparowane całkowicie. Wymieniłem już wszystkie filtry nabiłem i wyczyściłem klime,kombinowalem na wszystkie sposoby z nawiewem i nic.
Mam podobnie. Jak jest względnie sucho to AUTO działa OK, ale jak pada to musze ustawiac recznie nawiew na szyby ...

Jak zrobic ten test klimatronika? Chyba nie było odpowiedzi...

Zaintrygował mnie tez ten temat dogrzewania elektrycznego. U mnie jakoś długo jest zimno... może być że nie mam tej opcji ...?
liosty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2013, 22:07   #14
marek1974
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-01-2013
Skąd: Opole
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Rozprowadzanie powietrza w kabine nie działa prawidłowo

Ja zrobiłem to tak jak poniżej i wyszedł mi jakiś kod ( na fotce w załączniku ) i nie wiem co to jest? Może ktoś wie jak to rozszyfrować?

Self-test :

1) Nacisnąć przyciski "OFF i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "Auto" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"
2) System zacznie self-test i ZAPISZE ewentualne kody błędów DTC (Diagnostic Trouble Codes).
3) Naciśnięcie przycisku "odmrażanie" spowoduje wymazanie błędów i wyjście z self-testu.
4) Naciśnięcie jakiegokolwiek innego przycisku spowoduje wyjście z self-testu bez wymazania kodów błędów DTC


Odczyt błędów DTC

1) Nacisnąć przyciski "off i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "headroom" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"
2) Kody błędów DTC (sporadyczne) zostaną wyświetlone.
3) Naciśnięcie przycisku "odmrażanie" spowoduje wymazanie błędów

Odczyt wersji softu

1) Nacisnąć przyciski "off i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "AC" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1355231913773.JPG (86.4 KB, 90 wyświetleń)
marek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 00:00   #15
Korben
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Skąd: mazowieckie
Model: S-max
Silnik: 2.2 tdci manual
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: Rozprowadzanie powietrza w kabine nie działa prawidłowo

Cytat:
Napisał marek1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zrobiłem to tak jak poniżej i wyszedł mi jakiś kod ( na fotce w załączniku ) i nie wiem co to jest? Może ktoś wie jak to rozszyfrować?
Zobacz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] choc to do Mondeo, ale pewnie tak samo jest.

Kod 9086: Fault in circuit of actuator for air distribution flap GO to Pinpoint Test G

Chyba jednak nie wymienili tego silniczka, albo znów nawala.

Ostatnio edytowane przez Korben ; 25-01-2013 o 00:12
Korben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 21:51   #16
marek1974
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-01-2013
Skąd: Opole
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Rozprowadzanie powietrza w kabine nie działa prawidłowo

Cytat:
Napisał Korben Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] choc to do Mondeo, ale pewnie tak samo jest.

Kod 9086: Fault in circuit of actuator for air distribution flap GO to Pinpoint Test G

Chyba jednak nie wymienili tego silniczka, albo znów nawala.
Wielkie dzięki Korben.
Oj , czeka mnie rozbiórka środkowej konsoli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
marek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 21:07   #17
mst
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 143 PS
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Rozprowadzanie powietrza w kabine nie działa prawidłowo

Cytat:
Napisał sylwestro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.A ja mam problem z parowaniem szyb. Jak temperatura na zewnątrz spada poniżej zera to mam zaparowane szyby. Dopiero jak ustawie na mksymalny nawiew i na szybe przednia to przednia jest czysta ,boczne z przodu w połowie a tylne boczene pozostają zaparowane całkowicie. Wymieniłem już wszystkie filtry nabiłem i wyczyściłem klime,kombinowalem na wszystkie sposoby z nawiewem i nic.
Cytat:
Napisał liosty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam podobnie. Jak jest względnie sucho to AUTO działa OK, ale jak pada to musze ustawiac recznie nawiew na szyby ...

Jak zrobic ten test klimatronika? Chyba nie było odpowiedzi...

Zaintrygował mnie tez ten temat dogrzewania elektrycznego. U mnie jakoś długo jest zimno... może być że nie mam tej opcji ...?
Koledzy, a czy poziom płynu chłodniczego macie właściwy?
mst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 08:43   #18
liosty
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Warszawa Białołęka
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Rozprowadzanie powietrza w kabine nie działa prawidłowo

Ja zdecydowanie mam własciwy.
liosty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 21:28   #19
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Rozprowadzanie powietrza w kabine nie działa prawidłowo

z innej bajki , bo cmax, ale... mialem problem z parujacymi szybami. co drugie odpalenie silnika mialem powietrze na szyby. czasami cos tam lekko z nich dmuchalo. pierwsze podejrzenie silniczki. wiec rozebralem dol konsoli wyciagnalem jeden silniczek, wlaczylem zaplon i sie przekrecil, ale nie reagowal przy zmianie nadmuchu na szybe, ale uslyszalem ,ze inny silniczek reagowal w tym czasie. okazalo sie ,ze byly dwa kable tej samej dlugosci , no i byly poprostu zamienione miejscami...
dajcie nawiew na szybe i na maxa. nawiew jest bardzo silny na przednia szybe . na boczne szyby tez powinien byc wyczuwalny, ale nie jako chuchanie, poprostu normalny nawiew . jesli tak nie jest , to cos z silnikami, albo tak jak u mnie z kablami ... chyba ,ze panel nie dajesygnalu , ale to tez mozna by miernikiem sprawdzic.
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 17:36   #20
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Rozprowadzanie powietrza w kabine nie działa prawidłowo

Cytat:
Napisał sylwestro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja mam problem z parowaniem szyb.
Wg mnie:
1. Możesz mieć zamoczone dywaniki (welur) lub dziurawe (guma) i podłoga łapie wodę, co daje skukuje parowaniem.
2. Kiepskie odprowadzenie powietrza (pary wodnej) z kabiny
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.