Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2012, 10:31   #11
Sven-T
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

ale chodzi o to, że w tamtym roku wszystko ładnie mi działało, w tym roku coś się tak porobiło :/ co ciekawe to jak pisałem jak odpalam samochód po nocy i się trochę nagrzeje, włączam nawiew ciepły to wieje dobrze, potem dopiero kiedy samochód przejedzie ok. 10km i wskazówka będzie na 90 stopniach nawiew staje się chłodniejszy pomimo tego, że ustawienie jest cały czas na 25 stopni... wątpię trochę w to, że to panel - bo przecież najpierw bardzo dobrze wieje, dopiero później ustaje...

jeszcze mam takie pytanie, ponieważ jadąc w trasę w mrozie ok. -20 w poprzednim roku miałem taki problem z temperaturą silnika -podczas jazdy ok. 90 km/h wskazówka temperatury nagle spadała, na światłach było bardzo podobnie... później się podnosiła dlatego też stawiam trochę na ten termostat - czy ma on wpływ na ogrzewanie?

Sven-T jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 11:37   #12
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

Zrób ten test. U mnie też czasem tak było, że jednego dnia działał normalnie a drugiego nie.
Czasem było tak, że nie grzał a czasem nie schładzał i nie wiem od czego to zależało.
Selftest robisz tak:
1) Nacisnąć przyciski "OFF i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "Auto" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"
2) System zacznie self-test i ZAPISZE ewentualne kody błędów DTC (Diagnostic Trouble Codes).
3) Naciśnięcie przycisku "odmrażanie" spowoduje wymazanie błędów i wyjście z self-testu.
4) Naciśnięcie jakiegokolwiek innego przycisku spowoduje wyjście z self-testu bez wymazania kodów błędów DTC

Nawet jak nie pokażą się żadne błędy (u mnie tak było) naciśnij przycisk "rozmrozić" - kasowanie błędów.
System się zresetuje i wyłączy. Włącz i sprawdź czy działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki

Ostatnio edytowane przez Olek ; 26-10-2012 o 11:41
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 15:35   #13
Boris
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-05-2012
Skąd: Holandia
Model: Mondeo mk3 HB
Silnik: 1.8 16v 125km
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

Tak jak pisze kolega Olek. Dzisiaj troche jezdzilem i przy ustawionej temp.22 nieszlo wytrzymac , ale wczoraj tak jak u Ciebie, najperw wialo cieple poczym po paru km. zaczelo wiac chlodne.Po zatrzymaniu sie w sklepie i zrobieniu zakupow, wracam do auta i wszystko gralo, tzn. wialo ciepelko, a przeciez autko troche ostyglo.
Boris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 17:48   #14
Sven-T
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

kolego, a powiedz mi jeszcze czy te błędy pojawią się na wyświetlaczu? ewentualnie mam pytanie czy elektryk jest w stanie to sprawdzić? co jest tego przyczyną?
Sven-T jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 07:08   #15
Boris
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-05-2012
Skąd: Holandia
Model: Mondeo mk3 HB
Silnik: 1.8 16v 125km
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

U mnie bledow nie pokazuje niby wszystko ok,ale byly takie przypatki.Dlatego szukam nowego panelu
Boris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2012, 06:34   #16
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

Cytat:
Napisał Boris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie bledow nie pokazuje
U mnie również zero błędów.
Możesz kupić nowszy panel jak pisze Boris lub robić reset "niewidocznych błędów", jak robiłem ja.
Ściągę miałem zawsze pod ręką i jak było coś nie tak to na szybko resecik i wracało do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 21:41   #17
tanku
ford::beginner
 
Imię: Tanku
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MKIV 2.5 + LPG
Silnik: 2.5
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

Witam,

Mam podobny problem z panelem. Mianowicie po ustawieniu temperatury na LO, klapka się zamyka i leci zimne powietrze, natomiast podnosząc temperaturę jedynie o 1 stopień w górę klapka się maksymalnie otwiera i leci gorące powietrze. Zmiana temperatury w zakresie 16-HI nie powoduje ruchu klapki - cały czas otwarta ma maxa. Jedynie ustawienie temperatury na LO powoduję całkowite zamknięcie klapki. Kiedy klapka się zamknie do końca, lub otworzy do końca słychać pykanie - tak jakby chciała się jeszcze bardziej domknąć/otworzyć.

Self-Test wykonałem - żadnych błędów jednakże profilaktycznie "skasowałem"

Panel z białą ikonką nawiewu na szybę - zakres temperatur LO-16-28-Hi

Proszę podrzucić pomysł czy od razu stawiać na uszkodzony panel i szukać tego z żółtą ikonką czy problem może tkwić w samej pracy silniczka.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez tanku ; 12-01-2013 o 11:40
tanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 13:46   #18
Pati74
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2007
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

Cytat:
Napisał Sven-T Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale chodzi o to, że w tamtym roku wszystko ładnie mi działało, w tym roku coś się tak porobiło :/ co ciekawe to jak pisałem jak odpalam samochód po nocy i się trochę nagrzeje, włączam nawiew ciepły to wieje dobrze, potem dopiero kiedy samochód przejedzie ok. 10km i wskazówka będzie na 90 stopniach nawiew staje się chłodniejszy pomimo tego, że ustawienie jest cały czas na 25 stopni... wątpię trochę w to, że to panel - bo przecież najpierw bardzo dobrze wieje, dopiero później ustaje...

jeszcze mam takie pytanie, ponieważ jadąc w trasę w mrozie ok. -20 w poprzednim roku miałem taki problem z temperaturą silnika -podczas jazdy ok. 90 km/h wskazówka temperatury nagle spadała, na światłach było bardzo podobnie... później się podnosiła dlatego też stawiam trochę na ten termostat - czy ma on wpływ na ogrzewanie?
Miałem tak samo i to był termostat. A co do problemów z ogrzewaniem to nie obczaiłem przyczyny ale obczaiłem co zrobić żeby było ciepło - włączyć obieg zamknięty i od razu ciepłe powietrze leci.
Pati74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 15:35   #19
Michal220446
ford::average
 
Avatar Michal220446
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-10-2012
Skąd: Okolice Żuromina obecnie Płock
Model: Mondeo MK4 kombi titanium s ivdc
Silnik: 2.2 TDCi 200 ps KNBA
Rocznik: Koniec 2012
Postów: 55
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

Sven-T problem, który opisujesz miałem u siebie 100% to mały termostat lub inaczej zwany termostat olejowy. Cena na alegro ok 120 zl z przesyłka w sklepie 150 zł ważne żeby był to orginal niestety (wiadomo wyższa cena). Wymieniłem sam był od ... gimnastyki ale zaoszczędziłem na mechaniku. A tu link do owego ustrojstwa.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jak coś to pisz powiem co i jakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Michal220446 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 00:46   #20
iksilak
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-06-2006
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk2, teraz MK4 i MK5(FUSION)
Silnik: 1.8 LPG i 2.0 LPG, teraz 2.3 LPG i 2.0 EB
Rocznik: 2000 i 1998, teraz 2007 i 2018
Postów: 105
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

U mnie też padło ogrzewanie, okazało się, że nie działa sterowanie silniczkiem klapki nagrzewnicy, on sam sprawny. Selftest według instrukcji Olka wykonany, zapaliło się wszystko. Rozumiem, że sygnalizowanie błędów byłoby poprzez miganie któregoś symbolu? Reset kasowanie błędów przyciskiem "odmrażanie" czyli "max na szybę"? Czy pomogło zobaczę jutro podczas jazdy, gdy silnik będzie rozgrzany. Przy okazji zauważyłem, że przy włączonym kluczyku, wyłączonym ogrzewaniu coś dość głośno brzęczy, nie jestem pewny czy pod konsolą środkową czy licznikiem, do tej pory tego nie zauważyłem, bo zawsze coś było włączone - radio lub dmuchawa, wiecie może co tak brzęczy?
iksilak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.