Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2013, 11:22   #1
MARIOZG
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2011
Skąd: Zielona Góra
Model: ford kuga, ford fusion
Silnik: 1.5 110KW, 1.4 59KW
Rocznik: 2019, 2002
Postów: 23
Domyślnie Nierówna praca wentylatora chłodnicy

Witam wszystkich forumowiczów. Na poczatek wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, bezkolizyjnej i bezawaryjnej jazdy. A teraz do rzeczy. Ostatnio wentylator chłodnicy dziwnie się zachowuje a mianowicie gdy tylko auto się zagrzało, czyli tak po przejachaniu około 7 km załanczał się wentylator cłodnicy. Gdy przyjżałem się jego pracy, okazało się, że nie pracował płynnie tylko załanczał się i wyłanczał. Obecnie nie załancza się gdy tylko silnik się zagrzeje, jednak po włączeniu klimatyzacji początkowo nie pracuje. Załancza się dopiero po jakimś czasie, powiedzmy 30 sekunach i pracuje w sposób opisany powyżej, z tym że przerwy w pracy są większe tzn zatrzymuje się i rusza ponownie, a wcześniej nie zdążył się zatrzymać i ruszał. Niemniej jednak tak nie powinno być. Może ktoś miał taki przypadek, albo wie o co tu chodzi. Domyślam się, że to jakiś czujnik temperatury płynu chłodzacego, tylko gdzie on jest i czy można to wymienić samemu. Ewentualnie czujnik czy włącznik wentylatora, który nie mam zielonego pojęcia gdzie się znajduje. Dodam że mam silnik 2.0 tdci 96 kw zetek czy jakoś tak. Dziękuję za pomoc i wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam

MARIOZG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2013, 13:15   #2
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Nierówna praca wentylatora chłodnicy

A masz w tym samochodzie FILTR DPF?......
Czy sprawdzałeś poziom oleju (czy nie wzrósł ponad max)?.......
Czy nie odczuwasz podczas jazdy w środku auta (spalin oleju)?.......

Jeśli tak to takie objawy są często spowodowane próbami wypalenia ponieważ jest zapchany .
w tym przypadku należy przegonić 10-15km po trasie autko na trzecim biegu z prędkością 70/80km -/godz. przy stałych obrotach i max rozgrzanym wcześniej silniku .
Może uda ci się dopalić DPF - to objawy włączającego się wentylatora ustaną .

Jeśli nic nie pomoże to podłączenie pod komputer i sprawdzenie błędów i stanu zapełnienia DPF.
Sam możesz też w czasie jazdy wykonać test zegarów (choć za wiele ci to nie da ) ale na pewno pokaże jakie są zapisane błędy oczekujące/ temperaturę silnika ,stan akumulatora i inne - co również czasem daje do myślenia .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Być może jest to inna przyczyna - słaby styk na przewodach/złączkach do wentylatora czy czujnika temperatury?....
Sprawdż również poziom płynu chłodniczego ( może drastycznie opadł i się układ zapowietrzył )?....
.
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 06-01-2013 o 13:19
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2013, 16:06   #3
MARIOZG
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2011
Skąd: Zielona Góra
Model: ford kuga, ford fusion
Silnik: 1.5 110KW, 1.4 59KW
Rocznik: 2019, 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Nierówna praca wentylatora chłodnicy

DPf-u nie mam. Poziom oleju utrzymuje się cały czas na jednakowym poziomie. Płyn chłodniczy też jest w normie. Nigdy nie miałem drastycznego spadku tak jak to napisał eclipse, więc zapowietrzenie odpada. Styki na złączach wentylatora sprawdzałem wyglądają w porządku. Stawiałbym na jakiś czujnik. Nie wiem tylko gdzie on się znajduje i jak go ewentualnie wymienić?
MARIOZG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.