Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2012, 20:09   #11
helmut01
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2008
Model: fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 67
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Kolego,bankowo masz uszczelki pod wtryskiwaczami do wymiany.Tema t juz był poruszany na forum.Same uszcelki to takie miedziane podkładki ale do tego jeszcze masa innych rzeczy np...........[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a dostep to tragedia.

__________________
helmut
helmut01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 20:26   #12
StefanM
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Nie rozumiem zupelnie tzn nagle silnik zaczął produkować spaliny które śmierdzą. Silnik nie kopci nic sie z nim nie dzieje, oleju nie bierze . Pomijajac fakt że przecież pobór powietrza jest z przodu a rura wydechowa z tyłu. I prosze nie odbieraj tego jako coś złośliwego. Nie jestem mechanikiem ale juz kilka samochodów miałem w swoim życiu i nie kazda dziura w wydechu jest aż tak słyszalna

A i jeszcze jedna sprawa jeżeli przedłużyć rure to jak ona jest skierowana do dołu trzeba ja obciąć i wydłużyć??. Pozdrawiam

Poprawka kolega helmut trafił w sedno no spoko bo już myslalem ze to coś gorszego pozdrawiam poraz drugi

Ostatnio edytowane przez StefanM ; 28-12-2012 o 20:29
StefanM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 21:23   #13
MaciekFusion
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-04-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Na zamkniętym obiegu też czuć spaliny w środku? Sprawdź, to dużo wyjaśni.
MaciekFusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 10:19   #14
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Jak są uszczelki do wymiany, to w kabinie śmierdzi ropą a nie spalinami, chyba że nie odróżniacie tych smrodów. Jeżeli chodzi o nagłą zmianę spalania i zapachu spalin lub paliwa na gorącym silniku, to właśnie dzieje sie z dnia na dzień. Jak się przestawi kąt wtrysku na póżniejszy w dieslu, to dopiero śmierdzą niedopalone spaliny.
Jeżeli o przedłużenie rury do tyłu, to w sklepach motoryzacyjnych są specjalne przedłużki na 3 śrubki, zakręca sie na rurę prosto do tyłu. Jak by nic nie dawały to po co by produkowali i sprzedawali??
A jeżeli kolega helmut ma rację, to wystarczy spojrzeć na wtryskiwacze, czy w miejscu styku z głowicą są mokre czy suche. Po co pisać napewno, jak się tego nie widzi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 19:58   #15
StefanM
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Salom nie widze celu w takim jak dla mnie agresywnym odpowiadaniu na pytania.
Przechodza do meritum sprawy smierdzi spalinami i to wyczuwam wiem jaki ma zapach ropa. Przy zapalonym silniku smierdzi w komorze silnikia i nie zaciaga od rury i nie wiem jak by sie to mialo dziac znam zasady mechaniki plynow i areodynamiki i jakos nie widze jak by sie to milo dziac. Pomijajac juz ze dokladnie wszystko sie zgadza z info ktore podeslal helmut. Sprzedaja wiele idiotycznych rzeczy ktore nie dzialaja. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez StefanM ; 29-12-2012 o 20:02
StefanM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 12:26   #16
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

StefanM, jeżeli w moich podpowiedziach widzisz agresję, to przepraszam, nie w tym celu podpowiadam.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 12:53   #17
Andy1973
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Rybnik
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Na 100% uszczelki ,miałem ten sam problem (nie jest to jakiś duzy wydatek a problem zostanie zażegnany)
Andy1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 14:47   #18
StefanM
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Salom spoko. Przepatrzylem jeszcze i jutro podjade do mechanika to bede wiedzial na 100%. A pomijajac wszystko to kurde zeby cos takiego po 100k wylecialo to niezla tandeta. Pozdrawiam
StefanM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2013, 16:21   #19
Misiga001
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2013
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Miałem tą usterkę... oprócz zapachu w takt silnika słychać psykanie... ? Nie martw się bo to jest uszczelka miedziana pod wtryskiem, koszt uszczelki 6 zł ... za robociznę zapłaciłem 80 zł w warsztacie w Wodzisławiu Śląskim... w ASO chcieli jakieś kokosy. Aha i właśnie zamiast jednej podkładki kazałem założyć dwie bo chyba kupiłem trochę niższe z peugota i mechanik nie wiedział co z tym zrobić.. przejechałem już 45 tyś na niej.... nie daj się naciągnąć w ASO tylko wal do dobrego mechanika! Pozdrawiam
Misiga001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 16:23   #20
cybstach
ford::amateur
 
Imię: stanisław
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: biała podlaska
Model: fusion
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Ja miałem to samo w1,6tdci uszczelka wtrysku 2godzinki roboty.uszczelki dostałem od peugota
cybstach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.