Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2012, 09:14   #11
danynx
ford::average
 
Avatar danynx
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: Siedlce
Model: FF MK2 DW
Silnik: 1.8 TDCi+
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Odp: Biały dym podczas uruchamiania - filmik

Cytat:
Napisał paxon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego musisz pozbyć się tej ropy. Jeżeli te dymienie jest tylko przy odpalaniu w zimie to się tym nie przejmuj. Jeżeli dymienie występuje przy ciepłym silniku to już jest problem. Jeżeli zmiana ropy nie pomoże to musisz spradzić świece(kiedy wymieniałeś filtr paliwa?).
Dymienie jest tylko przy odpalaniu. Test świec zrobię po Nowym Roku. Filtr paliwa wymieniałem 3 tyg. temu

Bump:
Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz chyba silnik 1,8,to w tych silnikach często się tak dzieje nawet w instrukcji ford podaje że to jest ''zimne spalanie'',radzę się tym nie przejmować,ja przejechałem z takim silnikiem 300tyś [5lat] i co zimę przy zapalaniu dymił ale póżniej chodził normalnie.Ten silnik ma już co najmniej 25lat [zawory regulowane podkładkami] a osprzęt jest nowy i jak by było wszystko sprawne to może by tego nie było.Takie jest moje zdanie jeżdzić i nie przejmować się bo próba likwidacji będzi kosztowna a i tak nic nie pomoże.
Tak, mam 1.8 TDCI. Też gdzies kiedyś czytałem o tzw. zimnym spalaniu. Masz rację, szukanie przyczyn może być kosztowne nie dające żadnych efektów. Sprawdzę tylko te świece i to będzie finito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
FFII 1.8 TDCI (138PS / 340Nm by GCSHeko)
danynx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 12:24   #12
yarosyaros
ford::average
 
Avatar yarosyaros
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 197
Domyślnie Odp: Biały dym podczas uruchamiania - filmik

Zrób jeszcze ład z tym paliwkiem, i pamiętaj że TDCI potrzebuje dobrego paliwa inaczej narobisz sobie bardzo drogiej biedy.
__________________
TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 14:27   #13
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Biały dym podczas uruchamiania - filmik

zacznij od porad yarosyaros i nie szukaj póki co, bo tylko wyłożysz kupę kasy. Zalej porządnego paliwa (odżałuj i wlej coś lepszego - ja polecam golda na statoil) i pojeździj trochę na tym paliwie. Jak zalałeś takie paliwo i do tego kupione 2 miesiące wcześniej, to nie dziwne że takie cuda wianki teraz masz. A jak na dobrym paliwie też będzie tak, to sprawdź świece
__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 15:12   #14
paxon
ford::average
 
Imię: paxon
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Biały dym podczas uruchamiania - filmik

Pamiętaj, że olej napędowy się "starzeje" w odróżnieniu od benzyny.
paxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 15:16   #15
TypowyFacet
ford::average
 
Avatar TypowyFacet
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Biały dym podczas uruchamiania - filmik

A swoją drogą to bardzo głośno 1.8 TDCi chodzą po odpaleniu rano na mrozie.
TypowyFacet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 17:02   #16
Artur W/W
ford::average
 
Avatar Artur W/W
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 08-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo,Focus
Silnik: 1.5 Ecoboost 160 ps 1.6 ti vct 125 ps
Rocznik: 2017/2014
Postów: 76
Domyślnie Odp: Biały dym podczas uruchamiania - filmik

Tak,tak ..życzę powodzenia w jeździe na ruskiej ropie(mam szwagra w Hrubieszowie)tylko raz nalał ruskiego do Mondeo w tdci od razu stracił moc,dobrze że nie zarżnął motorka.Do forda w tdci nigdy ruskiej ropy!!!!!!.
Artur W/W jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 19:31   #17
k0ksik
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Fusion\Focus II FL
Silnik: 1,4 TDCI \ 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2003\2008
Postów: 150
Domyślnie Odp: Biały dym podczas uruchamiania - filmik

Cytat:
Napisał Artur W/W Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak,tak ..życzę powodzenia w jeździe na ruskiej ropie(mam szwagra w Hrubieszowie)tylko raz nalał ruskiego do Mondeo w tdci od razu stracił moc,dobrze że nie zarżnął motorka.Do forda w tdci nigdy ruskiej ropy!!!!!!.
Oszczędność rzędu kilku złotych. A można stracić kilka tysięcy. Ot taka rosyjka ruletka. A gwoli ścisłości to do żadnych nowych diesli z wtryskami czy common railem lepiej nie lać "pewnego paliwa od tirowca" , szczyt głupoty, no ale to Wasze pieniądze.
k0ksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 08:15   #18
danynx
ford::average
 
Avatar danynx
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: Siedlce
Model: FF MK2 DW
Silnik: 1.8 TDCi+
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Odp: Biały dym podczas uruchamiania - filmik

Cytat:
Napisał Artur W/W Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak,tak ..życzę powodzenia w jeździe na ruskiej ropie(mam szwagra w Hrubieszowie)tylko raz nalał ruskiego do Mondeo w tdci od razu stracił moc,dobrze że nie zarżnął motorka.Do forda w tdci nigdy ruskiej ropy!!!!!!.
zastanawia mnie na czym jeżdżą wszystkie TDCI w Rosji, na Litwie itp? Leją polskie?
__________________
FFII 1.8 TDCI (138PS / 340Nm by GCSHeko)
danynx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 08:18   #19
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Biały dym podczas uruchamiania - filmik

Cytat:
Napisał danynx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zastanawia mnie na czym jeżdżą wszystkie TDCI w Rosji, na Litwie itp? Leją polskie?
Leją bezpośrednio z dystrybutora, a nie z dystrybutora do tira z tira zasysane z syfem do jeszcze bardziej syfnej beczki i przelane do zbiornika w focusie - ot cała filozofia
__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 11:31   #20
mateq111
ford::average
 
Avatar mateq111
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Trzebinia/Kraków
Model: Astra III/Focus II
Silnik: 1.7 CDTI/1.8 TDCI
Rocznik: 2010/2007
Postów: 119
Domyślnie Odp: Biały dym podczas uruchamiania - filmik

Przyłącze się do pytania. Mam ten sam problem. Jak temp są od 5*C w górę to jest OK nic się nie dzieje ale jak już mrozik łapie to też tak rechocze i jest ten dym i do tego lekko falują obroty. Paliwo nie ma nic do tego, miałem paliwo i od kolegi TIRowca jak również V-Powery, goldy itp. Problemu z odpaleniem nie ma nawet przy -20*C pali za 1 razem.
mateq111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.