Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2012, 21:34   #121
kpkeeam
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Łochowo
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 2000
Postów: 240
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Witam ja również połakomiłem się o MFA w moim Fiordzie. Zakupiłem nowy licznik z komputerkiem i jest zonk ze zużyciem paliwa na 100/km. Pokazuje mi 0,00 l/100, a przejazd na paliwie w zbiorniku rośnie i to bardzo szybko. Jeżdżę na gazie może to go oszukuje, ale nie przy przejechaniu 20km wzrost jest rzędu 60 km wiecej. Czy macie jakieś sugestie na ten temat?

kpkeeam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 17:49   #122
kpkeeam
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Łochowo
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 2000
Postów: 240
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Panowie! Nastała radość. po ponownym wprowadzeniu kodu 00124 MFA zaczęło pokazywać poprawne wartości. Dla Witka WIELKI SZACUN.
kpkeeam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 16:44   #123
sokolik86
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-02-2010
Skąd: dolnysląsk
Model: ford galaxy ghia
Silnik: 2,8 V6 teraz 1,9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Witam wymieniłem zegary i manetki w swoim galusiu ale zaniżało mi prędkości na liczniku i obrotomierzu według forumowiczów próbowałem pobawić się wagiem, obroty sie wyrównały ale temp. oleju się nie chciała aktywować i skasowałem inspekcję olejową na wyświetlacza zniknęła funkcja temp. oleju ???? coś namieszałem oraz nie pokazywało aktualnego spalania .Proszę o jakieś porady. Licznik mam z benzyny 99 a mój jest diesel z 99 to powinno grać < końcówek czarnych nie było ale miałem stare instalację z benzyny to wykorzystałem te kostki Będę musiał prosić o doradztwo szanownych forumowiczów,
sokolik86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 18:00   #124
horse668
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Strzelin
Model: był Galaxy Mk1, jest Sharan 2
Silnik: TDI AHU + Wolf, TDI ASZ
Rocznik: 1997/2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

LIcznik do diesla musi być od diesla itp
horse668 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 20:47   #125
Witek_1958
ford::advanced
 
Avatar Witek_1958
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Fordy: Galaxy / Grand C-Max
Silnik: 2.0i DOHC / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 02'1996 / 05'2011
Postów: 256
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Cytat:
Napisał horse668 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LIcznik do diesla musi być od diesla itp
...chyba, że podmienisz prędkościomierz - w dizlu i w benzynie mają inne zakresy prędkości ....... pozostanie tylko podmiana "wsadu" eepromki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum........
...horse668 ma rację... taniej i szybciej będzie wstawić do dizla licznik od innego dizla .....
__________________
... Pozdrawiam Witek ...
...Szukajcie, a znajdziecie. Proście, nie będzie wam dane. Kobiety lubią być zdobywane........
Witek_1958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 14:18   #126
sokolik86
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-02-2010
Skąd: dolnysląsk
Model: ford galaxy ghia
Silnik: 2,8 V6 teraz 1,9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Własnie dostałem od diesla i jest lepiej z prędkością według gps to to pokazuje mniej o 15 km jak dla mnie to nie wielka różnica .teraz muszę się pobawić z temperatura oleju nadal nie mam jej na wyświetlaczu chyba coc namieszałem wag iem. Ale dzieki za podpowiedz
sokolik86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 19:24   #127
1robert
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: Opolskie
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

z prędkością to może jest tak że masz nie oryginalne koła i to może zmieniać pomiar. może pokazywać mniej jak masz wieksze koła.
temperatura ci się nie wyświetla czy nie ma tego pomiaru?
nawet jak jest podłaczona to pierwsze wskazanie jest przy 50 stC.
Spalanie już masz?
1robert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2012, 18:51   #128
sokolik86
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-02-2010
Skąd: dolnysląsk
Model: ford galaxy ghia
Silnik: 2,8 V6 teraz 1,9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Koła mam 17" x45x215. może nie wiele wyższe od oryginału co do temperatury oleju to nie pokazuje jej na wyswietlaczu a wcześniej była dziwna sytuacja . Powstało to jak kasowałem inspekcję olejową wagiem, skasowało ale też ta możliwość pokazany wania na wyswietlaczu, samochód nagrzałem az się wentylator włączył, także na pewno osiągnął powyżej 50 C. Powiem szczerze wcześniej miałem zalany sterownik od kompa może coś się przepaliło . Chyba spróbuje inny sterownik kompa podłączyć io wtedy zobaczę

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 21-11-2012 o 07:56 Powód: Dwa razy ten sam post.
sokolik86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2012, 07:32   #129
1robert
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: Opolskie
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Cały czas piszemy o mk1 czy masz mk2 ? Mk1 znam to mogę coś napisać.. jak jest w mk2 nie jestem pewny.
temp oleju idzie bezpośrednio z silnika do licznika wiec sterownik nie ma nic do rzeczy
jak miałem brak czujnika temp oleju to wyświetlało mi pozycję ale bez odczytu czyli --
Jak nie masz tej pozycji w MFA to znaczy ze cos namieszałeś Vag iem
co do opon to moim zdaniem przekłamywanie licznika może być od tego choć 15 km różnicy to dla mnie dużo. najlepiej byłoby sprawdzić na ori kołach - np dla testu podmienić tylko przód. W galaxy na ori oponach prędkość pasuje prawie idealnie real = licznik. Mam passata b4 to w nim prędkościomierz pokazuje 10% więcej niż real.
Sprawdź tą prędkość przy 100 na godzine i przy 50 na godzinę to ci da odczyt procentowy co jest bardziej miarodajne niż wartosciowy - bardziej będzie widać co się dzieje.
1robert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2012, 17:12   #130
sokolik86
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-02-2010
Skąd: dolnysląsk
Model: ford galaxy ghia
Silnik: 2,8 V6 teraz 1,9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Mam Mk1 co do opon to spróbuje jak będzie zimniej wtedy założę oryginał i wtedy zmienię to zobaczę jak jest różnica w km/h , Robercie ma pytanie powiec mi jeżeli się podpiąłeś pod licznik jeżeli chodzi o tem oleju to pod który pin . Z góry dziki za odp
sokolik86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.