Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2012, 12:02   #2931
kawier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2012
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał twinpoint Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co ja wiem - to ID - to nic innego jak ID danego satelity na liście satelitów. Na górze masz podpowiedź, aby upewnic się że nic nie blokuje anteny - bo masz brak sygnału. Kup taką z alledrogo - ja dałem chyba 35 zł - i mam spokój - ta na podstawce na dachu i tak Ci padnie po roku jak korzystasz z myjni automatycznej. Możesz kupić pierwszą lepszą antenę z brzegu - nawet bez wtyczki i polutowac kable.

Ponawiam prośbę przy okazji - kto z kolegów ma mapę 2010 East Europe do odsprzedania ? - wiadomość na PW

Teraz to ja już kupiłem oryginalną antenę więc musi zadziałać nie robi łaski. Jak po roku padnie to tak się składa, że mam 2 lata gwarancji na obecną więc będę jeździł na wymiany. Mogą mi nagwizdać.

Jeśli chodzi o mapy to z czym dokładnie masz problem? Ja jestem świeżo po nagrywaniu map więc mogę wspomóc. Rzeczywiście trzeba odrobiny gimnastyki ale bez problemu to ogarniesz. Ja zniszczyłem kilkanaście płyt zanim nagrałem poprawną wersję. Najważniejsze to poszukaj najstarszego komputera z możliwe najstarszą nagrywarką. U mnie na 9 różnych laptopach płyta nie poszła. Dopiero u żony w pracy znalazłem stary (5-6 letni) komputer stacjonarny z jakąś starą nagrywarką. Odpalasz ImgBurn i nawet nie musisz zmieniać book type na DVD-ROM. Program zrobi to za Ciebie. Ustawiasz prędkość nagrywania na 2 i ogień! Nagrałem sobie drugą płytę na przyszłość i nie zmieniłem prędkości na x2 tylko wypaliłem na "max availible speed" czyli x8 i też hula bez problemu.

Rozmawiałem z człowiekiem, który świetnie ogarnia temat nagrywania płyt i powiedział, że nowe nagrywarki mają zaimplementowane jakieś tryby eco, oszczędzanie energii i tym podobne. Stare tego nie mają. Dokładniej nie wgłębiałem się w temat ale jego porada "szukaj starego kompa" zadziałała w 100%.

kawier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 14:15   #2932
twinpoint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 115PS decat
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

No właśnie problem z nagrywarkami zapewne - najstarsza jaką mam - to BR-Rom z HP HDX18 - i to pewnie powód - nie pomagają żadne profile w Clon CD, nagrywanie z prędkością X1 ani zamiana rodzajów płyt - w sumie testowałem ponad 20 firm - jedyne co mi udało się zgrać to na TDK -R - ale strasznie muli przy mapie - i nie wczytuje za każdym razem - a jak już wczyta - to i tak nie pokazuje sie mapka do wyboru Państwa - ani nie da się wprowadzic adresu. Jakbyś mógł Kawier - kupiłbym z chęcią - ze 2 egzemplarze - żeby mieć na zaś.
__________________
TWIN
twinpoint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2012, 12:37   #2933
kawier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2012
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

OK, zagadka rozwiązana. Rozebrałem to wszystko w .......... Na wyjściu antenowym od napędu DVD ma być 5V i było ale już w podstawce miałem jakieś 3V i prąd rzędu 3mA. Dobrałem się do takiej malutkiej antenowej puszki w którą wchodzą kable. Jest to element z założenia nierozbieralny ale przy odrobinie wysiłku można ten szajs rozebrać.

W aluminiowej puszcze do której wchodzi niebieski kabel FM oraz czarny kabel GPS było od pioruna białego tlenku aluminium. W środku jest mała zielona płytka PCB z kilkoma ścieżkami. Wszystko wyżarte płytka rozleciała się w rękach. Takiej masakry dawno nie widziałem. Oczywiście samej puszki nie można dostać - trzeba kupić całą wiązkę za jakieś chore pieniądze więc postanowiłem to wszystko ze środka wypieprzyć, wyczyścić i polutować na krótko.

Jestem na etapie czyszczenia tego syfu dremelem z druciakiem. Z puszki wychodzi taki mała plastikowa mosiężna tulejka w która wchodzi gniazdo podstawki dachowej. To też wyjąłem i czyszczę. Końcówki kabla FM i GPS całe zaśniedziałe, dosłownie czarne. Szykuje się grubszy projekt z lutowaniem tego w powietrzu pod dachem ale do zrobienia.

Puszkę jak będzie działać zaleję glutem ewentualnie silikonem i zacisnę ściski. Pod podstawkę dotnę uszczelkę z podstawki od anteny CB. Fajna cieniutka guma powinna ładnie uszczelnić. I to prawdopodobnie będzie koniec przebojów z GPS denso w mojej foce.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 24-10-2012 o 21:03
kawier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2012, 14:33   #2934
XxXSTUDIXxX
ford::average
 
Avatar XxXSTUDIXxX
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 16-10-2012
Skąd: Zabrze
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

tak dokladnie o ten naped chodzi co jest w bagazniku
XxXSTUDIXxX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2012, 20:58   #2935
twinpoint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 115PS decat
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał kawier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK, zagadka rozwiązana. Rozebrałem to wszystko w ........ Na wyjściu antenowym od napędu DVD ma być 5V i było ale już w podstawce miałem jakieś 3V i prąd rzędu 3mA. Dobrałem się do takiej malutkiej antenowej puszki w którą wchodzą kable. Jest to element z założenia nierozbieralny ale przy odrobinie wysiłku można ten szajs rozebrać.

W aluminiowej puszcze do której wchodzi niebieski kabel FM oraz czarny kabel GPS było od pioruna białego tlenku aluminium. W środku jest mała zielona płytka PCB z kilkoma ścieżkami. Wszystko wyżarte płytka rozleciała się w rękach. Takiej masakry dawno nie widziałem. Oczywiście samej puszki nie można dostać - trzeba kupić całą wiązkę za jakieś chore pieniądze więc postanowiłem to wszystko ze środka wypieprzyć, wyczyścić i polutować na krótko.

Jestem na etapie czyszczenia tego syfu dremelem z druciakiem. Z puszki wychodzi taki mała plastikowa mosiężna tulejka w która wchodzi gniazdo podstawki dachowej. To też wyjąłem i czyszczę. Końcówki kabla FM i GPS całe zaśniedziałe, dosłownie czarne. Szykuje się grubszy projekt z lutowaniem tego w powietrzu pod dachem ale do zrobienia.

Puszkę jak będzie działać zaleję glutem ewentualnie silikonem i zacisnę ściski. Pod podstawkę dotnę uszczelkę z podstawki od anteny CB. Fajna cieniutka guma powinna ładnie uszczelnić. I to prawdopodobnie będzie koniec przebojów z GPS denso w mojej foce.
Ja silikonowałem - i tak szlag trafiał - przy okazji silikon stał się powodem odmowy rozpatrzenia reklamacnji podstawki hhheheh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
TWIN

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 24-10-2012 o 21:04
twinpoint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 11:19   #2936
kawier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2012
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

To koniec mojej przygody z Denso :-) Temat ogarnięty bardzo solidnie. Wszystko działa pięknie. Dzięki za pomoc i wskazówki na prawdę bez Was bym tego nie ogarnął. Dziś polutowałem elegancko przewody do małej aluminiowej puszeczki. Wszystko wcześniej szczelnie wypełniłem hot glutem. Na wyjściu do podstawki mam napięcie 5V. Pod podstawkę dociąłem uszczelkę z cienkiej gumy, do tego poszedł silikon pod podstawkę i trochę od wewnątrz między blachą dachu a aluminiową puszką. Nie ma szans, żeby dostała się tam woda/wilgoć. Mimowolnie stałem się specjalistą od navi Denso.

Wnioski: nie jechać z tym do ASO. Oni nie mają zielonego pojęcia.
Diagnostykę najlepiej zacząć od zdjęcia podstawki i przemierzenia napięcia na malutkim złotym pinie, który wchodzi w podstawkę. Jeśli jest 5V a nie ma sygnału GPS -> wymienić podstawkę. Jeśli nie ma 5V "na dachu" -> wyjąć napęd DVD i sprawdzić czy jest 5V w gnieździe. Jeśli nie ma 5V w gnieździe -> uwalone DVD.

Aluminiowa puszka do której wchodzi przewód GPS i FM jest rozbieralna. Trzeba śrubokrętem rozgiąć zaciski w miejscu gdzie wchodzą do niej kable. W środku jest mała zielona płytka PCB, którą można spokojnie wyrzucić i polutować wszystko na krótko. Ponieważ puszka jest z aluminium i NIE jest hermetyczna w środku znajdziecie kupę tlenku, który utrudnia przepływ prądu.

To tyle. Jeszcze raz wielkie dzięki i serdecznie pozdrawiam!

Robert

Zdjęcia z mojej nowej starej nawi ;-)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kawier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 11:26   #2937
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Gratki kawier. Kawał dobrej roboty i co najważniejsze- podzieliłeś się tymi informacjami na forum.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 12:57   #2938
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Kawier,
czy zapis na ekranie "HDOP: 5.1" (tak masz teraz) to nie napięcie anteny bo poprzednio przy braku zasilania wartość tą miałeś "-"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 11:19   #2939
XxXSTUDIXxX
ford::average
 
Avatar XxXSTUDIXxX
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 16-10-2012
Skąd: Zabrze
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

witam czy moze ktos mi napisac jac wyjac cale radio mam 4 nozyki do wyjmowania ale nie chce wyjsc ?
XxXSTUDIXxX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 19:24   #2940
twinpoint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 115PS decat
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

U mnie było troszkę luźne - i okazało się że zaczepy nie były proste i tez nie chciała się wyciągnąc pomimo kluczyków odpowiednich. Jeżeli trzyma Ci góra - można zdemontować kratki nawiewów - odkręcasz dwie śruby ukryte pod nimi - i delikatnie odchylając da radę dobrać się do górnych zaczepów - z dolnymi jest gorzej - ja musiałem jeden "rwać ile sił" - i tak miałem navi do wymiany - bo w mojej padł moduł audio.
__________________
TWIN
twinpoint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.