Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2012, 19:03   #2921
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

XxXSTUDIXxX o jednym, a Deryll o drugim, no i pogadali.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

XxXSTUDIXxX- a gdzie próbujesz wyjąć płytę? Z którego napędu? Gdzie on się mieści? Czy słychać, że napęd pracuje i próbuje "wypluć" płytę?

__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 20:19   #2922
twinpoint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 115PS decat
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Co do anteny takiej z alledrogo - ja mam umieszczoną pod plastikiem w bagażniku - łatwiej się tam dobrać mi było - bo wcześniej dorabiałem lampke oświetlenia bagażnika akurat nad zmieniarką - i działa spoko.
Kolejnym argumentem za użyciem takiej anteny jest fakt - że przez 5 lat - szlag trafił 3 szt montowane na dachu - z powodu myjni i faktu, że samochód trzymam pod chmurką - wieczna korozja pod stopką. Teraz mam już z tym spokój.

Natomiast ponawiam prośbę o info - kto ma na podorędziu "zbędną" płytę z mapami - moja wyświetla mapę - ale nie mgę wpisać celu - ani nawet wybrać kraju - a szkoda mi już nagrywarki - tyle wypaliłem - i nie mogę uzyskać ideału.
__________________
TWIN

Ostatnio edytowane przez twinpoint ; 20-10-2012 o 20:32
twinpoint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 21:08   #2923
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Natomiast ponawiam prośbę o info - kto ma na podorędziu "zbędną" płytę z mapami - moja wyświetla mapę - ale nie mgę wpisać celu - ani nawet wybrać kraju - a szkoda mi już nagrywarki - tyle wypaliłem - i nie mogę uzyskać ideału.
Skoro masz na kompie kopię zapasową i nagrywanie jej nie przynosi pozytywnego efektu, to niestety nic Ci nie da inna płyta z mapami. Wina wg mnie leży w napędzie DVD, chyba zaczyna się "sypać" laser, a może tylko zakurzony jest.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 21:30   #2924
twinpoint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 115PS decat
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

napęd jest ok - update i europę zachodnią czyta zarówno starą z 2004 r która była z samochodem - jak i europę zachodnią którą mam od jakiegos czasu. Porysowała mi się akurat płyta z Polską.
__________________
TWIN
twinpoint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 09:48   #2925
XxXSTUDIXxX
ford::average
 
Avatar XxXSTUDIXxX
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 16-10-2012
Skąd: Zabrze
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Nie nie słychać że napęd chodzi ale jak jest podłączony to na panelu wyświetla się że brak płyty. A jak jest odłączony całkowicie to czarny obraz.
Wiec moim zdaniem sam napęd widzi tylko coś z laserem lub silniczkiem napędzjącym płyte.
Pozdro
XxXSTUDIXxX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 14:03   #2926
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
XxXSTUDIXxX
Kolejny raz zadam pytanie.
O którym napędzie piszesz, na który patrzysz, gdzie on jest fizycznie???
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 14:50   #2927
XxXSTUDIXxX
ford::average
 
Avatar XxXSTUDIXxX
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 16-10-2012
Skąd: Zabrze
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

napedzie dvd z navi
XxXSTUDIXxX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 17:55   #2928
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Jeśli ten pod osłoną:
http://zapodaj.net/e1f531948fca.jpg.html
to wymontuj go i zobacz, czy wtyczka z tyłu dobrze w nim siedzi.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 08:31   #2929
kawier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2012
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Wróciłem z ASO. MASAKRA to delikatne i dyplomatyczne słowo co mnie spotkało. Oczywiście nie ma mowy o naprawie gwarancyjnej. Facet twierdzi, że założona podstawka jest dobra - bo tak. Gwarancja obejmuje urządzenie i jego montaż a nie diagnostykę braku sygnału. Dobra - to jestem w stanie łyknąć. Pół godziny kłóciłem się z gościem, że kabel od anteny wchodzi do napędu DVD a nie do radia.

Serwisant stwierdził, że nie mam pojęcia o czym mówię. Nie chciał pójść na układ, że jeśli kabel wchodzi do radia to płacę za diagnostykę i wszystko co jest z tym związane i dokładam jeszcze 500zł napiwku, a jak do DVD to robią mi to za free i przepraszają za swoją głupotę w obecności wszystkich klientów.

Koniec końca wróciłem do domu z niedziałającą nawigacją i zaraz zabieram się do wyjęcia schowka. W tej chwili są 2 opcje: kabel lub wtyczka. Jeśli wtyczka - nie ma tragedii, mam drugą nówkę, polutuję i będzie latać. Jeśli kabel - wolę o tym na razie nie myśleć.

Tak czy siak - kolejny raz potwierdziłem zasadę, że ASO Forda to lipa. Lepiej pojechać do kogoś kto ma serce i wiedzę do napraw niż do ASO, które wie wszystko i nic. Jak wybebeszę już schowek to porobię zdjęcia i zawiozę im pokazać do ASO.


update:

dla potomnych: instrukcja demontażu DVD w Focusie MK2 ze schowka pasażera. Odkręcamy 7 Torxów 4 widoczne na górze i 3 na dole pod plastikowymi zaślepkami. Schowek się ładnie wysuwa. Trzeba pamiętać o odpięciu wtyczki od wyjścia AUX. Oświetlenia nie trzeba demontować. Dobrze jest wyjąć klapę schowka z siłownika żeby jej nie uszkodzić przy dalszych krokach. Następnie trzeba urwać 2 plastikowe kołki montażowe trzymające sanki od DVD. Tak urwać - ich wyjęcie jest niemożliwe chyba, że masz 2h czasu. Kołek wchodzi w plastikowe gniazdko i rozpiera się w nim a to wszystko wisi w powietrzu. Założenie nowych kołków trwa dosłownie 10 sekund. Następnie bardzo krótkim śrubokrętem trzeba odkręcić 4 torxy po po bokach metalowych sanek trzymających napęd DVD. Te z lewej strony, to nie problem. Te z prawej to masakra ale da radę. Po odkręceniu śrub DVD wyjeżdża samo.

U mnie wyglądało to tak, że gniazdo jak i wtyczka były bardzo dobrze zapięte. Wtyki nie zaśniedziałe wszystko ładne i czyste. Tak więc: kabel!
Zadzwoniłem do szwagra, który jest moim guru w te klocki. Powiedział, że antena w tym systemie Denso jest aktywna i jeśli kabel/wtyczka są OK to na podstawce na dachu powinno się pojawić 5V. Moim kolejnym krokiem będzie demontaż oświetlenia na podsufitce i przemierzenie napięcia przy włączonej navi. Pomiędzy anteną a masą ma być 5V. Jeśli nie będzie - kabel. Jeśli będzie - uszkodzenie gdzieś w DVD.

Mam jeszcze prośbę: czy ktoś z Was mógłby potwierdzić jakie jest napięcie na antenie? Szwagier specjalizuje się w Volvo i mówił, że tam z tego co pamięta jest właśnie 5V.

Ciągle nie dają mi spokoju 2 sprawy: skąd po wyjęciu aku ustawia się samoczynnie godzina i data. Oraz te kolumny zaznaczone tak jakby się odświeżały. Migają co około sekundę i zmienia się ID.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kawier ; 22-10-2012 o 10:06
kawier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 10:59   #2930
twinpoint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 115PS decat
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Z tego co ja wiem - to ID - to nic innego jak ID danego satelity na liście satelitów. Na górze masz podpowiedź, aby upewnic się że nic nie blokuje anteny - bo masz brak sygnału. Kup taką z alledrogo - ja dałem chyba 35 zł - i mam spokój - ta na podstawce na dachu i tak Ci padnie po roku jak korzystasz z myjni automatycznej. Możesz kupić pierwszą lepszą antenę z brzegu - nawet bez wtyczki i polutowac kable.

Ponawiam prośbę przy okazji - kto z kolegów ma mapę 2010 East Europe do odsprzedania ? - wiadomość na PW
__________________
TWIN

Ostatnio edytowane przez twinpoint ; 22-10-2012 o 11:18
twinpoint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.