Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2012, 06:45   #921
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Nie wymieniaj nic w ciemno, najpierw podłącz go do kompa. W TDDI nie ma czujnika położenia wałka rozrządu, jest czujnik położenia wału. A tak w ogóle to co się dzieje poza migającą sprężynką.

__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2012, 11:26   #922
prem68
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Leeds UK
Model: Mondeo Ghia x
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam
dzieki za podpowiedz , coz kupilem mondzia i juz na drugi dzien nie odpalil , przyjechal kumpel z kompem wyskoczyl blad komunikacji ze sterownikiem pompy , wiec ja zmuszony bylem wymienic stara nie nadawala sie do niczego , po odbiorze od mechanika przejezdzilem caly dzionek , na drugi dzien rano problem z odpaleniem byl przymrozek zaskoczyl za trzecim razem , to samo dzien nastepny troche pojezdzilem silniczek smiga ze az chej coz nagle podczas jazdy kolo 60 km/h cisza silnik zgasl i zamrugala ta sprezynka , doturlalem sie do parkingu przekrecilem kluczyk i zaskoczyl od strzala podjechalem do sklepiku i po 30 min nie odpalil coz zadzwonilem do pomocy drogowej i czekajac na pomoc sprobowalem po 10 min kolejny raz odpalic i udalo sie na razie nie mialem problemow ale sprobuje dzisiaj , na pewno cos nie tak tylko nie wiem co autko nie kopci silnik pracuje rownomiernie i sprawnie sa problemy z rannym rozruchem i tym ze mi gasnie podczas jazdy ....jakies sugestie pozdrawiam
prem68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2012, 13:42   #923
prem68
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Leeds UK
Model: Mondeo Ghia x
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

i rankiem dzisiejszego dzionka wychodze do miasta i wsiadam.......odpala na strzala , chodi bardzo ladnie , nie mam pojecia co sie moze jeszcze stac ale zobaczymy na razie odpukac ...spoko co prawda silnik nie mial czasu sie porzadnie nagrzac ta feralna sprezynka zapalila mi sie tylko jeden raz jak silnik zgasl za pierwszym razem pozniej juz jej nie widzialem ....no chyba ze przy odpalaniu oczywiscie , tymniemniej jak masz jakies sugestie to jestem ciekaw co mondziowi dolega , pompe zalozylem uzywana , w warsztacie mi ja odkodowali a moze przekodowali , osobiscie mysle ze to fajna bryczka tylko jakis problem z elektronika , a zdecydowalem sie na mondzia tylko z tddi kolega ma i kula naprawde sporo kilometrow ze 3 lata i se chwali, pozdro
prem68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 16:45   #924
majkeloss
Zablokowany
 
Imię: majkeloss
Zarejestrowany: 10-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Tuz pod odpaleniu auta migajaca zolta sprezynka - pojedynczy przypadek

Witam forumowiczow.

Jako, ze jestem (nie)szczesliwym posiadaczem mondeo 2.0tdci tak i problem regeneracji wtryskow mnie nie ominal jakies 14k km temu. Od tamtej pory autko pieknie ladnie smigalo a dzisiaj tzn przed chwila trach .... nie wiem co sie stalo ... wychodze ze sklepu, pakuje sie do mondziala, zapinam pasy, przekrecem kluczyk swiece zarowe gasna, odpalam silnik i ni stad ni z owad miga ta cholerna sprezynka, auto nie ma mocy, na reakcje na pedal gazu reaguje hmmm jakb to opisac ... okresowo. Przerazilem sie nie na zarty, zgasilem autko, po czym odpalilem i problem zniknal ! Na wszelki zrobilem test obciazeniowy silnika tj. gaz do spodu itp lecz proelemu nie ma nadal. Ktos ma jakis pomysl co to moglo byc pod tym sklepem ?
majkeloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 17:16   #925
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Tuz pod odpaleniu auta migajaca zolta sprezynka - pojedynczy przypadek

Ważne jaki błąd wywaliło. A jakie masz sterowanie geometrią turbiny? Podciśnienie czy elektroniczny sterownik.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 17:28   #926
majkeloss
Zablokowany
 
Imię: majkeloss
Zarejestrowany: 10-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Tuz pod odpaleniu auta migajaca zolta sprezynka - pojedynczy przypadek

I have no idea, to mondeo z lutego 2003 wiec mysle ze podcisnieniem. A co turbina ma do tego ?
majkeloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 19:30   #927
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

a czujnik polozenia walka rozrzadu nowy?
jaki stan pompy paliwa?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 20:07   #928
majkeloss
Zablokowany
 
Imię: majkeloss
Zarejestrowany: 10-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Czujnika polozenia walka nigdy nie zmienialem. A co do stanu pompy moge powiedziec tylko tyle ze byla sprawdzana podczas regeneracji czy to aby nie ona sypie opilkami i konczy wtryski ale wtedy byla ok, teraz to nie wiem. No nic ... Jutro czeka mnie pol dnia jezdzenia, zobacze czy problem sie powtorzy bo tak jak mowilem to byl poki co i oby jednorazowy wybryk ...
majkeloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2012, 13:17   #929
majkeloss
Zablokowany
 
Imię: majkeloss
Zarejestrowany: 10-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

No i witam ponownie. Zrobiłem dzisiaj póki co nieco ponad 100km. Problem ze sprężynką po odpaleniu auta się nie pojawił pomimo że silnik był odpalany napewno ok. 10 razy.

No ale pojawiło się coś dziwnego, co prawda też tylko raz ale mnie to zastanowiło: po przekręceniu stacyjki wszystko pogasło tak jak powinno tj. sprężynka, poduszka etc. ale nie zgasły żółta i czerwona gwiazdka sygnalizująca przymrozek/mróz - na wyświetlaczu termometru było coś takiego: -- -- --. Po wył. stacyjki i przekręceniu znowu problem się już nie pojawił i nie pojawia. Co jest ????
majkeloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2012, 14:12   #930
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

zly kontakt na czujniku temp zewnetrznej?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.