Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2012, 07:30   #611
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Ja chyba jednak zdecyduję się na nowość Goodyear UG 8 Performance, szkoda że nigdzie nie ma testów ale chyba nie może być gorsza od zwykłego UG8. Bieżnik wydaje się lepszy na suche i mokre warunki, a na śniegu powinna trzymać wystarczający poziom.

Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2012, 08:30   #612
lukaszm
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-03-2008
Skąd: Tomaszów
Model: Ford Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 benzyna lpg
Rocznik: 2011
Postów: 182
Smile Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Lukaszko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja chyba jednak zdecyduję się na nowość Goodyear UG 8 Performance, szkoda że nigdzie nie ma testów ale chyba nie może być gorsza od zwykłego UG8. Bieżnik wydaje się lepszy na suche i mokre warunki, a na śniegu powinna trzymać wystarczający poziom.
Na testach bym tak bardzo nie polegał. Chyba, że testy zostaną przeprowadzone na oponach w dokładnie takim samym rozmiarze jak chcesz kupić i na takim samym samochodzie jakim pomykasz.
Ja już zamówiłem GY UG 8 Performance i dalej już się nie zastanawiam nad wyborem.
A co do opinii to jak zawsze - tyle zwolenników co przeciwników i odwrotnie.
A co do ceny to trzeba trochę poszukać i się znajdzie dobrą cenę.

Dodatkowo wspomnę, że ja wybrałem opcje o ok 200,00 zł. droższą na całym komplecie (cały komplet: opony felgi nakrętki zw, nakrętki zabezp. i założenie) Ale mam poczucie jak coś będzie nie tak to firma nie zwinie mi się z dnia na dzień (ASO FORD). A 200,00 zł. przy kwocie rabatu jaki uzyskałem na zakup nowego samochodu to taki mały pikuś (choć pewnie znajdzie się ktoś i powie, że miał większe rabaty, albo że w ASO pracują partacze i złodzieje)
lukaszm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2012, 17:01   #613
paquito
ford::beginner
 
Avatar paquito
 
Imię: paquito
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: PL/UK
Model: Focus mk1
Silnik: Zetec 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Hmmm a co sądzicie o KUMHO ?? Podobno całkiem przyzwoite a i cena przystępna. Używa ktoś ? Wiem tylko tyle, że południowokoreańskie.
paquito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2012, 21:20   #614
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał paquito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmmm a co sądzicie o KUMHO ?? Podobno całkiem przyzwoite a i cena przystępna. Używa ktoś ? Wiem tylko tyle, że południowokoreańskie.
Ja mam zimówki innego koreańskiego producenta - Hankook - i sobie chwale, nad Kumho też się zastanawiałem, ale ogólnie to ta sama średnia półka. Ja bym się na twoim miejscu nie bał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2012, 06:46   #615
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał paquito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmmm a co sądzicie o KUMHO ?? Podobno całkiem przyzwoite a i cena przystępna. Używa ktoś ? Wiem tylko tyle, że południowokoreańskie.
Tania wersja Michelin A4. Przynajmniej z wzoru bieżnika.
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2012, 06:52   #616
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Zakładałem na dwóch takich samych samochodach , tyle że dostawczych. Na jednym Michelin , na drugim Kumho. Po sezonie zimowych ,wszystkie 4 kumho miały jakieś takie dziwne zużycie ,boki OK, a środek bardziej zdarty i bieżnik 4mm . Na michelinie równe zużycie z czego dwie po 4mm i dwie po 8mm czyli tylne prawie nówki.
Wniosek ? Klient dokupuje dwie miśki i ma komplet ładnych opon, a w drugim samochodzie kupuje 4 nowe. Czasami co tanie to drogie później...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2012, 08:04   #617
slazdu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo IV
Silnik: 140KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 101
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

A co sądzicie o: 215/55R16 93H DĘBICA FRIGO HP za 1450PLN ?
Całkiem możliwe, że ktoś już o nie pytał i ktoś oceniał, ale uważam iż najbardziej wartościowe są świeże opinie.
Pozdr.
slazdu
__________________
slazdu
Mondeo IV TDCI 2008, 140KM. Taki, jakiego szukałem.
slazdu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2012, 09:55   #618
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Czasami co tanie to drogie później...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie czasami, a prawie zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2012, 14:49   #619
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Lukaszko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze jednego kandydata Nokian WR A3 215/55 R16 97 H XL cena 445.
Co o tym sądzicie? Jest tylko w wersji XL, czy są tego jakieś minusy?
Warto brać?
Opinie ma dobre, akurat ta opona nie ma testów ale inne nokiany wypadają dobrze.

W homologacji mam wpisane 215/55/16 90 V.

JVC wypowiedz się jak to jest z tymi XLami, można to brać jak nie ma wyboru w danym modelu innego indeksu?
Jak z indeksem prędkości, z zimówek w zasadzie tylko H jest a w homologacji V, ma to jakieś przełożenie na ubezpieczenie?
Hejka, Nie ma żadnego problemu w zamontowaniu opony XL. Model WR A3 jest bardzo obiecującym produktem z nowej generacji opon zimowych Nokiana, ale nie ma jeszcze żadnych szczegółowych info na jej temat. Oponka ma się zachowywać bardzo dobrze na śniegu i lodzie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 14-07-2014 o 15:41
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2012, 19:10   #620
ZIBI111
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-05-2012
Skąd: Syców
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 32
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Czy miał ktoś założone opony zimowe 195/60/16
ZIBI111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , opony zimowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.