Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2012, 12:40   #541
slawekknepsi
ford::beginner
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: jastrzebie zdrój
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 44
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Nie zmieniać. Poza tym chyba homologacja samochodu nie przewiduje takowego rozmiaru opon.
2. Przy tej klasie i cenie samochodu ja bym wybrał opony z wyższej półki.




Dokładnie o tą oponę mi chodzi.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sezon zimowy blisko i pewnie ceny pójdą w górę, szczególnie jak się testy nowych opon pokażą.
No faktycznie jesli producent przewiduje dla danego modelu dany rozmiar opon to po co kombinowac,kupie 215/55/16 93H,byłem o oponiarza i mile mnie zaskoczył że ceny opon miał bardzo podobne jak na np.oponeo.ok 550 za opony premium,teraz decyzja która wybrać.

slawekknepsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2012, 13:07   #542
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,664
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Slawekknepsi tylko przed zakupem luknij na datę produkcji.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2012, 13:14   #543
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JVC a możesz coś powiedzieć na temat opon Goodyear UG8?
Jeśli to ten nowy bieżnik to niestety nic jeszcze nie wiem
Cytat:
Napisał slawekknepsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy seryjne 215/55/16 zamieniać zamieniać na 205/55 zimówki czy pozostac przy seryjnym rozmiarze
Jeżeli kasa nie jest aż tak ważna to zostań przy oryginale, choć ja np. zdzieram drugi komplet w rozmiarze 205/60R16
Cytat:
Napisał Lukaszko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie może JVC nam powie jak to jest z cenami, rosną przed sezonem czy nie?
Ceny producenta w górę raczej nie pójdą bo zwykle idą do góry w lecie jak nikogo to nie interesuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale może być tak, że jak już to dwa lata pod rząd było w niektórych rozmiarach może brakować, np do s-maxa 215/60R16 , generalnie wtedy cena producenta jest ta sama ,ale hurtownie zmniejszają rabaty dla serwisów a odbija się to jak wiadomo na ostatnim ogniwie czyli na kliencie.
Podobnie jest z nowościami , często pomimo że cena detaliczna jest ta sama co poprzedniego modelu to jednak opony są droższe ,wynika to z tego że po pierwsze jest duże zapotrzebowanie na takie opony (szczególnie gdy wyjdą dobrze w testach) a po drugie często na hurtowniach zalegają starsze modele ,które hurtownie zachęcają cenami żeby się ich pozbyć.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2012, 13:57   #544
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

ja ostatnio zamówiłem opony Goodyear Ultragrip Performance 2 w rozmiarze 205/60 r16 ale do Scenica mamy. Niestety zamiast nich przyszły i ich nie odebrałem właśnie Goodyery Ultragrip 8 Performance. Wyglądały dość przyzwoicie, ale ja bym wtedy spojrzał czy Bridgestony z bardzo podobnym bieżnikiem nie są tańsze. radzę uważać na portal strefakierowcy.pl
Problem jest taki, że w ofercie na stronie mają to co mnie interesuje, a to co otrzymałem i nie odebrałem od kuriera było oznaczone jako Ultragrip Performance 2 tylko, że z bieżnikiem od Ultragrip 8 Performance. Napisałem im, że opony mają złe oznaczenia a oni odpisali, że w tym rozmiarze opona ma ten bieżnik. Coś tu nie tak.
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2012, 18:32   #545
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

JVC może polecisz coś tak do 1600zł za komplet 205/55/r16 ? W standardzie mam 215 ale na zime wole węższe i stąd chciałbym aby opona miała rant bo chce jeździć na alusach zimą.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 10:49   #546
slawekknepsi
ford::beginner
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: jastrzebie zdrój
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 44
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Slawekknepsi tylko przed zakupem luknij na datę produkcji.
Tak wiem zawsze kupuje jak najświeższe mimo że zawsze słysze "przecież i tak mają pełny okres gwarancyjny choć są z zeszłego roku",niestety takich nie biorę.

Bump: [QUOTE=jvc;1879103]
Jeżeli kasa nie jest aż tak ważna to zostań przy oryginale, choć ja np. zdzieram drugi komplet w rozmiarze 205/60R16

Kasa jest ważna. I kłóci się to z moim rozumowaniem węższe opony lepsza trakcja w zimowych warunkach dlatego głeboko rozważam zakup 205/60,no i 400zł w kieszeni na felgi które też kupie
slawekknepsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 11:06   #547
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Węższe są lepsze tylko na śniegu tak pozatym są zawsze gorsze. Szczególnie że masz dość mocny silnik ja bym brał rozmiar oryginalny.
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 12:28   #548
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Ten sam dylemat miałem po zakupie mondeo MK3. W Oplu Vectrze miałem opony 195... natomiast w mondeo letnie miałem w rozmiarze 205/55/16.
Przed zakupem opon zimowych dużo czytania opinii na temat wyboru rozmiaru opony do tego autka. Podobie jak teraz większość polecała opony węższe (właśnie ze względu na przyczepność na śniegu).
Ostatecznie zdecydowałem się jednak na zakup w miarę dobrych opon w tym samym rozmiarze co letnie czyli 205/55 i nie żałowałem swojej decyzji.
Przyczepność na śniegu taka sama a nawet lepsza do poprzedniego auta z oponami 195.

Dziś po zakupie MK4 dylemat powrócił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jednak teraz już zdecydowanie wybieram opony 215.
Może gdybym miał 245/17 lub szersze zmienił bym na 215, ale mając najwęższe opony dla tego auta raczej nie ma już co zmieniać.
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 14:02   #549
slawekknepsi
ford::beginner
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: jastrzebie zdrój
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 44
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten sam dylemat miałem po zakupie mondeo MK3. W Oplu Vectrze miałem opony 195... natomiast w mondeo letnie miałem w rozmiarze 205/55/16.
Przed zakupem opon zimowych dużo czytania opinii na temat wyboru rozmiaru opony do tego autka. Podobie jak teraz większość polecała opony węższe (właśnie ze względu na przyczepność na śniegu).
Ostatecznie zdecydowałem się jednak na zakup w miarę dobrych opon w tym samym rozmiarze co letnie czyli 205/55 i nie żałowałem swojej decyzji.
Przyczepność na śniegu taka sama a nawet lepsza do poprzedniego auta z oponami 195.

Dziś po zakupie MK4 dylemat powrócił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jednak teraz już zdecydowanie wybieram opony 215.
Może gdybym miał 245/17 lub szersze zmienił bym na 215, ale mając najwęższe opony dla tego auta raczej nie ma już co zmieniać.
Olek masz już wybrany jakiś konkretny model
u mnie faworytem narazie

Dunlop sp winter sport 4D
potem gryze się z myślami M Alpin A4,Good UG8,Conti TS850,
co o tym sadzicie którą wybrać,kurde znalazłem tez dobrą cenę na Nokian wr A3 xl cena za komplet z tego roku 1920zł
slawekknepsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 15:27   #550
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JVC może polecisz coś tak do 1600zł za komplet 205/55/r16
Mniej wiecej w tych granicach mieszczą się Dunlop 4D, Goodyear UG8, Continental TS850, i Michelin Alpin A4 ale to już trochę drożej.
Ja bym się skusił chyba na Continentala bo lubię nowości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , opony zimowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.