Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2012, 09:25   #341
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał gawrone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej. u mnie rownież zadziałalo...wsadziłem przekaznik 20A (koszt 20zł) w gniazdo R15 i bezpiecznik 10A w gniazdo 71 ten opisany jako DTRL przełacznik w tryb AUTO i po przekreceniu zapłonu zpalają się tylko światła przednie do jazdy dziennej...gdy robi się "szarówka" na dworze czujnik zmierzchu włącza podswietlenie zegarów i tylne światła.

Dodam ze gdy włozylem bezpiecznik 45 rownież 10A w pozycji auto palily sie swiatła przod i tyl.
Może opisałeś to działanie niezbyt precyzyjnie ale funkcja 'auto' powinna zgasić światła dzienne i zapalić mijania plus pozycyjne. A nie do dziennych dołożyć tylne. A przednie pozycyjne po zmierzchu nie powinny się palić? Chyba, że to ostatnie zdanie (o B45) mówi, że tak właśnie jest.
Ale swoją drogą gratuluję uruchomienia funkcji 'auto'. Ja wymiękłem, dołożony przekaźnik ale jest cały czas wzbudzony, żadnej reakcji na czujnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 14:02   #342
Dekalog
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-12-2010
Skąd: Koszalin
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wymiękłem, dołożony przekaźnik ale jest cały czas wzbudzony, żadnej reakcji na czujnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie poddawaj się. Kiedy uruchamiałem swoje swiatła też nie ruszyły od razu. Jeśli potrafisz posługiwać sie miernikiem uniwersalnym to dasz sobie radę. Tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] poczytaj wypowiedzi tediego_k. Opisuje jak sprawdzić GEMa miernikiem badając przejścia. Jeśli są ok to musi działać
Dekalog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 19:26   #343
gawrone
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-09-2012
Skąd: cze100chowa
Model: Focus C-Max GHIA
Silnik: 1.8 DuraTEC HE
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

opisalem to tak jak jest...funkcja auto ma za zadanie wlaczyc swiatla a nie wylaczyc... bo dzila z czujnikiem zmierzchu... robi sie ciemno i czujnik zalacza swiatla... auto wlaczenie swiatel w innych krajach ne musi byc 24/h tylko wtedy kiedy jest ciemno i po to jest funkcja auto polaczona z czujnikiem zmierzchu... u nas funkcje auto rozumie sie przez to ze maja sie automatycznie zapalac i gasic swiatla po zapłonie bo trzeba jezdzic na wlaczonych swiatlach od rana do rana.... swiatla dzienne musza byc tylko przednie...wiec prawidlowo dziala funkcja auto ze po zmierzchu zapala dodatkow tylne swiatla oraz oswietlene zegarów...funkcja auto z dolozonym przekaznikiem oraz bezpiecznikiem ma za zadanie uaktywnic opcje swiatel do jazdy dziennej a nie za zadanie gaszenie swiatel po zaplonie.
gawrone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2012, 21:07   #344
augusti
ford::average
 
Avatar augusti
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Tarnów
Model: Ford Grand C-MAX
Silnik: 1.6 Ecoboost 150km
Rocznik: 2011
Postów: 59
Talking Odp: Światła dzienne w naszych autach

Witam wszystkich. To i ja się pochwalę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś mojego c-max-a i ja stjuningowałem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ledy leżały już od jakiegoś czasu, wyszły wakacje i jakoś czasu i chęci nie było- niemniej jednak dziś zawalczyłem. Na razie wrzucam jedną fotkę reszta jutro bo fura brudna i wstyd pokazywać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Koszty: ASO wyłączenie opcji świateł skandynawskich+ aktualizacja softu 154zł, Alledrogo światła philips DLR 2x8 led 418zł razem 572zł
Robocizna: własna 1,5h+ 2 żywce
Montaż przebiegł zaskakująco szybko i bez inwazyjnie, konieczne było jedynie zdemontowanie reflektora lewego i dwóch dekielków z akumulatora i skrzyneczki bezpieczników.

Samopoczucie kiedy działają LED-y i w końcu czujnik zmierzchu- bezcenne.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg PIC309.jpg (97.4 KB, 199 wyświetleń)
__________________
TURBO ŻYJE TURBO PIJE
augusti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 16:23   #345
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Na gwarancji i sam robiłeś?
Widziałem podobnie umieszczone w C-maxie w Niemczech, ale tamte były umieszczone bardziej na zewnątrz. Nie za daleko od krawędzi auta (przepisy)?
Przecież u Ciebie czujnik zmierzchu działał wcześniej i włączał mijania na pełną moc.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 18:35   #346
augusti
ford::average
 
Avatar augusti
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Tarnów
Model: Ford Grand C-MAX
Silnik: 1.6 Ecoboost 150km
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Witam, montaż za zgodą znajomego kierownika ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Jeśli chodzi o wymiary jest zgodnie z przepisami i led-y wchodzą na styk (z tego co pamiętam mieści z się w ustawowych parametrach 40x60x35cm.
Jeśli chodzi o czujnik zmierzchu przy opcji "skandynawskie na stałe" wsio ryba w jakim położeniu był włącznik- mijania świeciły cały czas tą samą mocą (obojętnie czy na 0,mijania,auto), jedyną różnicą było uaktywnianie przez czujnik podświetlenia led wnętrza samochodu.
Myślałem też nad "niby oryginałami "MS Design cena powala -ok 2000zł, do tego cięcie zderzaka malowanie itp. , mają kiepską jakość więc zrezygnowałem. Te same ledy Philipsa mam jeszcze w dwóch autkach na gwarancji ( Nissan i Toyota ) i nie ma z nimi problemu.


P.S.

Swoją drogą gwarancja w dzisiejszych czasach to pojęcie względne.
__________________
TURBO ŻYJE TURBO PIJE

Ostatnio edytowane przez augusti ; 16-09-2012 o 18:44
augusti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 19:38   #347
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

To muszę przyznać, że dziwne, bo w opcji skandynawskiej światła powinny świecić słabiej, na obniżonym napięciu.
Swoją drogą, to czujnik jest zbyt czuły, bo jadąc w dzień przez las lub pod drzewami potrafi włączyć się.
W kwestii przepisów miałem głównie na myśli odległość od bocznej krawędzi.
Sam też myślę o jakiś ledach, żeby oszczędzać palniki.
Dodaj więcej zdjęć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 16-09-2012 o 19:44
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 19:49   #348
augusti
ford::average
 
Avatar augusti
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Tarnów
Model: Ford Grand C-MAX
Silnik: 1.6 Ecoboost 150km
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To muszę przyznać, że dziwne, bo w opcji skandynawskiej światła powinny świecić słabiej, na obniżonym napięciu.
Swoją drogą, to czujnik jest zbyt czuły, bo jadąc w dzień przez las lub pod drzewami potrafi włączyć się.
W kwestii przepisów miałem głównie na myśli odległość od bocznej krawędzi.
Sam też myślę o jakiś ledach, żeby oszczędzać palniki.
Dodaj więcej zdjęć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się że różnicą w natężeniu dziennych wynika z tego że masz ksenony a ja mam zwykłe reflektory z żarówkami h7. Przy ksenonach rzeczywiście szkoda palnika..
__________________
TURBO ŻYJE TURBO PIJE
augusti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 20:17   #349
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał gawrone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wsadziłem przekaznik 20A (koszt 20zł)
Kolego pokaż jaki to przekażnik? bo jest ich od groma, a sama numeryka nic nie daje. Każdy przekaźnik ma swojego rodzaju rysunek techniczny na sobie, jeżeli możesz to pokaż jaki masz ten przekaźnik....bo już na 6 testowałem i nic nie działa....myśle że chodzi o typowy odpowiedni przekaźnik....w sklepie niby maja za 80zł (zdziercy)
__________________
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 KOMBI
Focus C-Max Sport MK1 2.0 TDCI GHIA
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 21:02   #350
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,056
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał michu21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo już na 6 testowałem i nic nie działa...
Rozumiem, że kolega sprawdził instalację, pod kątem występowania zworki C96:1-C96:26?
Bez zwory (mostka) przekaźnik nie ma prawa działać.
BTW- jest to zwykły przekaźnik pasujący w to złącze (nie ma przekaźników pasujących działających jakoś inaczej... - poza ewentualnie jakimiś dziwnymi modułami).

Właściwy kawałek schematu w załaczeniu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Przekaźnik.jpg (55.6 KB, 122 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max drl , c-max światła dzienne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.