Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2012, 19:39   #1
piotrek200585
ford::beginner
 
Avatar piotrek200585
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: PO
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie uciekający prąd

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
problem zaczął sie od tego że któregoś pięknego dnia zapaliła sie kontrolka ładowania aku...po jakimś czasie auto stanęło.. akumulator rozladowany, prosta diagnoza -alternator... tak więc oddałem auto do elektryka na regeneracje...Zadowolony odebrałem.. i pojechałem nad morze... cała droge ok 300km przejechał bez problemu. Tam postał jedną noc, rano chce odpalić i nawet centralki otworzyć nie mogłem...aku rozładowane. Jakos wróciłem do Poznania i tutaj już za pomocą miernika zacząłem działać. także Aku rozładowuje sie do ok 8v...po podłączeniu do prostownika naładowuje sie spokojnie do 12.90 i jak stoi w domu, nie podłączone do auta to napięcie trzyma. Natomiast jak podłącze w aucie i zostawie... to prąd ucieka ;/ Sprawdzilem również pobór prądu szeregowo na aku...i wyszło 0.20A ;/ a to chyba sporo za duzo.. próbowalem wyciągac po kolei bezpieczniki, aby dojśc do tego co kradnie prąd...ale przy żadnym nie spadało...Czy możliwe że przy naprawie alternatora koleś coś skaszanił ? regulator napięcia ?...Chce odstawic auto do innego elektryka...ale tak czy inaczej troche sie boje, wiec wole iść do niego bogatszy we wiedze zdobytą tutaj. Dodam jeszcze że auto nigdy nie miało problemu z zapłonem, a teraz nawet na swiezo naładowanym akumulatorze musi troche pokręcić ;/

ps. podczas gdy silnik chodzi to ładowanie na aku jest ok 14.50v wiec chyba prawidłowe


Ostatnio edytowane przez piotrek200585 ; 04-09-2012 o 19:47
piotrek200585 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2012, 18:48   #2
sniper211
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-06-2012
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: uciekający prąd

z tego co się orientuję jeśli reg napięcia padnie to morze popalić przekaźniki albo uszkodzić morze aku więc wina morze leżeć po stronie akumulatora
sniper211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2012, 20:21   #3
Marek-B
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Model: focus kombi
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: uciekający prąd

sniper211
Przecież kolega Ci napisał ,że ładowanie ma idealne. Czyli regulator i alternator OK.
Gdzieś po drodze prąd wcina.
Marek-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2012, 20:32   #4
Regis_____
ford::average
 
Avatar Regis_____
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-05-2012
Skąd: Nowy Targ
Model: Fiat Panda 100HP
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 153
Domyślnie Odp: uciekający prąd

Immobiliser? Alarm? Ew taka pierdoła jak zwarcie na pamięci radia?
Regis_____ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2012, 21:28   #5
piotrek200585
ford::beginner
 
Avatar piotrek200585
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: PO
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: uciekający prąd

Cytat:
Napisał Marek-B Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sniper211
Przecież kolega Ci napisał ,że ładowanie ma idealne. Czyli regulator i alternator OK.
Gdzieś po drodze prąd wcina.
no teraz ładowanie mam idealne... ale może kolega sniper211 ma też cos racji, dlatego że regulator napiecia wcześniej był uszkodzony...i wtedy prąd mógł coś zrąbać, na jutro jestem umówiony do elektromechanika który robił mi alternator...twierdzi że to moze być akumulator do dupy...tylko pytanie czy dupny akumulator trzymałby poza autem napięcie ?? A tylko np stracił swoje możliwości rozruchowe ??

dziś był robiony test obciążeniowy akumulatora...facet stwierdził że zachowuje sie jak nowy ;/...także wina lezy na pewno w instalacji..

Ostatnio edytowane przez piotrek200585 ; 06-09-2012 o 12:31
piotrek200585 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2012, 10:20   #6
uaru
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: rzeszów
Model: ffmk1kombiusa
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: uciekający prąd

i co dalej?
uaru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2012, 10:44   #7
piotrek200585
ford::beginner
 
Avatar piotrek200585
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: PO
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: uciekający prąd

Cytat:
Napisał uaru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i co dalej?
powodem uciekania prądu okazał sie alternator... facet który mi to sprawdzał nie rozbierał go i nie sprawdzał co dokładnie... bo doszliśmy do wniosku że powinien zrobić to mechanik który regenerował alternator... w poniedziałek jade do niego z reklamacją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek200585 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.