Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2012, 00:13   #81
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Broń cie Panie Boże przed zakupem Brembo , poczytaj między innymi w dziale mondeo co to jest Brembo.

dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2012, 13:27   #82
GMK
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 diżel
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Jakies 10 tys km temu zmieniłem na przodzie klocki na Motocraft i żadnych powodów do narzekania.
Na poczatku sierpnia wymieniłem z tyłu tarcze i klocki na Motocraft. Wszystko z Ewcaru. Przejechałem 4000 tys km (Chorwacja) dość ostro po autostradach i najmniejszego bicia ani dziwnych dzwięków nie ma.
Motocraft to chyba najlepsza opcja, żeby nie przedobrzyć.
GMK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2012, 00:07   #83
pieszy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-07-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Broń cie Panie Boże przed zakupem Brembo , poczytaj między innymi w dziale mondeo co to jest Brembo.
No co to jest Brembo? Sam sie o tym przekonałeś, czy powtarzasz co przeczytałeś? Jeżeli masz złe doświadczenia, to pochwal się - pokaż jakiś dokument reklamacyjny, korespondencję, zdjęcie. Cokolwiek. Opisz problem.
Jeżeli powtarzasz za innymi, to ...dziękuję. Za chwilę napiszesz, że do ważącego 1,7T rodzinnego Vana warto założyć nacinane tarcze + Red Stuff'y dobrze hamujące dopiero od 150"C.

Od zawsze (~20 lat) do wszystkich swoich samochodów (poza tym, który służy do zabawy) zwykle zakładam tarcze Brembo (+ klocki TRW) i jeszcze nigdy nie miałem z nimi problemów. Sprawa jest prosta - jak masz pecha lub nie wiesz jak się z tym obchodzić, to i ceramika na nowej 911 Turbo Ci się pokrzywi.
Prawda jest taka, że Brembo jest jednym z największych producentów układów hamulcowych. Oznacza to, że:
- Ich produkty są stosunkowo najczęściej podrabiane. Żyjemy w czasach, kiedy nawet w sklepach Apple możem się natknąć na podróbki iPhonów.
- Stosunkowo najwięcej słyszy sie o problemach z ich produktami. Jakby toś zapytał, które samochody są bardziej zawodne, Fordy czy Ferrari, to odpowiedź będzie oczywista. Jednak po głębszej analizie okazać by sie mogło, że te drugie psują się 10 razy częściej. Efekt skali.

I żeby nie było wątpliwości - nie pracuję dla Brembo, nie posiadam udziałów w tej firmie, nie handluję ich wyrobami. Nie mam interesu w obronie ich produktów. Ja najzwyklej mam inne doświadczenia z ich częściami i denerwuje mnie beznamiętne powtarzanie sloganów typu "Brembo jest be!", czy "Najlepsze TV robi Sony.".
pieszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2012, 11:07   #84
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

No zaraz, ja mam red stuffy w eŚku i nie narzekam
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2012, 11:15   #85
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Bo Red stuffy działają od zimnych tarcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A do dynamicznej jazdy eśkiem zalecane są własnie takie klocki
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2012, 11:58   #86
pieszy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-07-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No zaraz, ja mam red stuffy w eŚku i nie narzekam
OK, ale to nie oznacza, że z Green'ów nie byłbyś bardziej zadowolony. Mogłoby się okazać, że droga hamowania jest o 1m krótsza. Różnica praktycznie nieodczuwalna a jednak jest.

Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo Red stuffy działają od zimnych tarcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A do dynamicznej jazdy eśkiem zalecane są własnie takie klocki
Pytanie, co oznacza dynamiczna jazda rodzinnym Vanem. O ile dobrze pamiętam, red'y są do 750'C. To już oznacza delikatne "świecenie". Konia z rzędem temu, kto tego dokona S'em.
Myślę, że jednak green'y robią lepszą robotę w takim samochodzie.
pieszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2012, 12:08   #87
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Dynamiczna rodzinnym vanem,to oznacza tak mi sie wydaje na drugim biegu tak do 3500-4000 obrotow...i troche sasiadow za nami jest zdziwionych.Mozna tez szybciutko do 4 biegu,no i wtedy zaczyna sie jazda...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Tez jezdze na red stuff i tarcze ultimate.
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...

Ostatnio edytowane przez cliner ; 31-08-2012 o 12:10 Powód: porawka
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2012, 13:05   #88
pieszy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-07-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Z całym szacunkiem, ale wystarczy, że sąsiad ma 20 letnią Vectrę A 2.0 8V i to właściciel S'a TDCi będzie zdziwiony. Cała radość z Nm pryska, bo musisz 2 razy więcej mieszać biegami i po każdej zmianie wpadasz w turbo-dziurę.

Oczywiście, dynamicznie jeździć można nawet autobusem, ale to jest kwestia zdefiniowania czym jest "dynamiczna jazda". To jest inny temat.
pieszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2012, 13:13   #89
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał pieszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No co to jest Brembo? Sam sie o tym przekonałeś, czy powtarzasz co przeczytałeś? Jeżeli masz złe doświadczenia, to pochwal się - pokaż jakiś dokument reklamacyjny, korespondencję, zdjęcie. Cokolwiek. Opisz problem.
Jeżeli powtarzasz za innymi, to ...dziękuję.

Nie kolego - męczyłem się przez kilka lat z tymi tarczami w mondeo MK3 , wymieniając cztery komplety -przód , z czego w trzech kompletach była uznana reklamacja . Wreszcie założyłem zimmermanny i się skończył problem z tarczami .

Ostatnio edytowane przez dikileiden ; 31-08-2012 o 13:15
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2012, 15:41   #90
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał pieszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z całym szacunkiem, ale wystarczy, że sąsiad ma 20 letnią Vectrę A 2.0 8V i to właściciel S'a TDCi będzie zdziwiony. Cała radość z Nm pryska, bo musisz 2 razy więcej mieszać biegami i po każdej zmianie wpadasz w turbo-dziurę.

Oczywiście, dynamicznie jeździć można nawet autobusem, ale to jest kwestia zdefiniowania czym jest "dynamiczna jazda". To jest inny temat.
Trochę pojechałeś z tą 20-sto latką...szkoda,tych niedynamicznojeżdżących s-maxów z silnikiem diesla.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.