Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2012, 14:37   #21
Petro25g
ford::average
 
Avatar Petro25g
 
Imię: Petro
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: FZG
Model: Mondeo MKIII Sedan
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wylaczenie nawiewu przy otwartych szybach

Andy Ice Man to się dzieje przy wyłączonej klimie.

Dodam może że nawiew włącza się jak jade bo na postoju nic nie wieje.


Ostatnio edytowane przez Petro25g ; 23-08-2012 o 20:12
Petro25g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2012, 21:14   #22
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wylaczenie nawiewu przy otwartych szybach

Cytat:
Napisał Andy Ice Man Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że może jest zbyt duża różnica po między temp zewnętrzną a wewnętrzną ustawioną na klimatroniku. Poczytaj w instrukcji obsługi Mondeo zasadę działania automatycznej klimatyzacji, bo może coś źle masz ustawione. Ewentualnie przedmuchaj wentylatorek klimy który jest pod kierownicą z prawej strony, może jest zasyfiony i podaje błędne dane do klimy. Możesz jeszcze sprawdzić kody klimy wchodząc w tryb serwisowy na panelu. Poszukaj na forum, jest to dokładnie opisane.
Edit: Znalazłem -> http://forum.fordclubpolska.org/show...ght=kody+klimy
Ooooo....dobrze myślisz. Może ma ustawiona Climatronic na wysoko temp. w trybie AUTO. Gdy otwiera okno temp. w środku spada (powinna, choć w tę pogodę to pieron wie) i sterownik klimatyzacji dąży do utrzymania żądanej temp. w środku pojazdu. Żeby szybko ogrzać ochłodzone wnętrze przez otwarte szyby cały strumień powietrza kieruje na nogi co jest logiczne i wieje ciepłym powietrzem. To jest dobry tok myślenia...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2012, 22:13   #23
Petro25g
ford::average
 
Avatar Petro25g
 
Imię: Petro
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: FZG
Model: Mondeo MKIII Sedan
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wylaczenie nawiewu przy otwartych szybach

w sumie racja ale czy nawiew powinien sie włączać jak wszystko jest wyłączone? Czy jak spada temp to samo z siebie wieje? Wydaje mi się że bardziej realne jest zawieszone sterowanie otwieraniem/zamykaniem kanału powietrznego jak napisał hardtmuth
Petro25g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2012, 12:48   #24
Andy Ice Man
ford::beginner
 
Avatar Andy Ice Man
 
Zarejestrowany: 04-04-2006
Skąd: Stargard /Oslo
Model: Peugeot 508SW GT
Silnik: 2.2 HDI 204 KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wylaczenie nawiewu przy otwartych szybach

Petro jak to wyłączone, to znaczy że klimatronik jest OFF i dalej wieje?, bo jeżeli tak to faktycznie jest coś skopane.
Tak, jak spada temp. to samo z siebie wieje, w końcu o to chodzi w tym urządzeniu, że jak masz na AUTO to zawsze będzie dążył do utrzymania żądanej temp. Dodatkowo (przynajmniej zauważyłem to u siebie) siła nadmuchu jest także uzależniona od nasłonecznienia, tzn jak bardzo słońce świeci na czujnik nasłonecznienia znajdujący się na podszybiu.
Może strzel fotkę klimatronika przy jakim ustawieniu i otwartym oknie włącza ci się nawiew na nogi i podaj jaka jest temp na zew.
Andy Ice Man jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2012, 14:11   #25
Petro25g
ford::average
 
Avatar Petro25g
 
Imię: Petro
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: FZG
Model: Mondeo MKIII Sedan
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wylaczenie nawiewu przy otwartych szybach

no właśnie wyłączone jest wszystko. Wyświetlacz jest zgaszony. Jak by była włączona to bym wiedział o co chodzi a tak przy wyłączonym nawiewie podczas jazdy z otwartym oknem jest nadmuch na nogi. I co najgorsze czasami wieje ciepłe powietrze jak mam otwarte okno żeby schłodzić środek :/. Będzie pewnie trzeba rozkręcać wszystko i sprawdzać :/
Petro25g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2012, 14:23   #26
Andy Ice Man
ford::beginner
 
Avatar Andy Ice Man
 
Zarejestrowany: 04-04-2006
Skąd: Stargard /Oslo
Model: Peugeot 508SW GT
Silnik: 2.2 HDI 204 KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wylaczenie nawiewu przy otwartych szybach

Uuuuuu..... bracie to faktycznie masz problem, kolejna ciekawostka przyrodnicza. Nie wiem czy nie lepiej wymienić cały panel niż szukać wiatru w d****. Chyba będzie taniej, może udałoby się od kogoś załatwić na podmiankę i sprawdzenie. Powodzenia i informuj jak coś znadzjesz.
Andy Ice Man jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2012, 14:36   #27
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Domyślnie Odp: Wylaczenie nawiewu przy otwartych szybach

Kolego załącz nawiew, włącz obieg wewnętrzny, wyłącz nawiew. Dolot powietrza z zewnątrz zostanie zamknięty i nie będzie ci wiało.
Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2012, 15:36   #28
Petro25g
ford::average
 
Avatar Petro25g
 
Imię: Petro
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: FZG
Model: Mondeo MKIII Sedan
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wylaczenie nawiewu przy otwartych szybach

Krzys. tego nie próbowałem. Ogarnę temat i dam znać

Niestety sprawdzałem i nic się nie zmieniło ale zuważyłem że jak nawiew jest włączony i ustawiony tylko na "twarz" to na nogi już nie wieje. hmmm...

Ostatnio edytowane przez Petro25g ; 24-08-2012 o 16:26
Petro25g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2012, 14:09   #29
bzjttpoz
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 04-10-2005
Skąd: Poznań
Model: Mondeo 2.0 TDDi MK3 2001r
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wylaczenie nawiewu przy otwartych szybach

Cytat:
Napisał Petro25g Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andy Ice Man to się dzieje przy wyłączonej klimie.

Dodam może że nawiew włącza się jak jade bo na postoju nic nie wieje.
A tak z czystej ciekawości: czy słychać wentylator? Wg mnie tak jak wcześniej ktoś napisał wytwarza się podciśnienie i nie dmuchawa dmucha, tylko powietrze jest zasysane przez niedomkniętą klapkę (która zapewne jest problemem, bądź jakiś element jej sterowania).
Sprawdź czy intensywność dmuchania zmienia się w zależności od prędkości jazdy i od stopnia uchylenia okien.
bzjttpoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2012, 17:01   #30
Petro25g
ford::average
 
Avatar Petro25g
 
Imię: Petro
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: FZG
Model: Mondeo MKIII Sedan
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wylaczenie nawiewu przy otwartych szybach

Cytat:
Napisał bzjttpoz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak z czystej ciekawości: czy słychać wentylator? Wg mnie tak jak wcześniej ktoś napisał wytwarza się podciśnienie i nie dmuchawa dmucha, tylko powietrze jest zasysane przez niedomkniętą klapkę (która zapewne jest problemem, bądź jakiś element jej sterowania).
Sprawdź czy intensywność dmuchania zmienia się w zależności od prędkości jazdy i od stopnia uchylenia okien.
Prawdopodobnie jest tak jak mowisz. Nie nie slychac wentylatora
__________________
Moje Mondeo MKIII Caffe Latte
Petro25g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.