Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2009, 23:56   #11
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Brak doładowania turbiny

witam,intercooler jest to chłodnica powietrza, wygąda tak samo jak normalna chłodnica na wodę tylko jest o połowę mniejsza,znajduje się pod głowną chłodnicą.jak staniesz przed autem to wlot powietrza w zderzaku ten duży między halogenami to jest wlot powietrza do intercoolera.Jak ściągniesz gril to zobaczysz intercooler pod chłodnicą.I do tego intercoolera jest podłączona wtyczka z kablami od strony silnika nie od strony zderzaka.I jak mi odpowiedział jeden kolega z forum ta wtyczka wpięta jest w czujnik ciśnienia doładowania.To właśnie ten czujnik co jak byłeś na komputerze to ci wyskoczył błąd CZUJNIKA DOŁADOWANIA .Podam ci adres do strony na Allegro do sobie zobacysz jak wygląda intercooler [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . I jak już go znajdziesz w aucie to obejrzyj go dokładnie na około bo powinny dochodzić do niego lub do czujnika kable, jak znajdziesz tą wtyczkę z kablami to zobacz czy jest wpięta do tego czujnika czy się nie poluzowała,a jak nie to może ten czyjnik padł.tu masz jeszcze jak wygląda taki czyjnik,znalazłem tylko do audi lub VW ale nie powinien się dużo różnić od fordowskiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .Musisz sprawdzić ten czujnik lub wymienić na nowy,bo możliwe że ci padł.Mi jak po zmianie sprzęgła zapomnęli podłączyć kostkę do tego czujnika to mi turbina wogóle nie chodziła dopiero sie kapnąłem że kostka jest nie podłączona do intercoolera i terza wszystko OK.Mam nadzieję że coś zrozumiałeś z tego co napisałem.Jedź do serwisu lub mechanika żeby ci sprawdzili tem czujnik.

dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 09:12   #12
mariusz01041975
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-08-2009
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI,(115 KM)
Rocznik: 2001
Postów: 101
Domyślnie Odp: Brak doładowania turbiny

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,intercooler jest to chłodnica powietrza, wygąda tak samo jak normalna chłodnica na wodę tylko jest o połowę mniejsza,znajduje się pod głowną chłodnicą.jak staniesz przed autem to wlot powietrza w zderzaku ten duży między halogenami to jest wlot powietrza do intercoolera.Jak ściągniesz gril to zobaczysz intercooler pod chłodnicą.I do tego intercoolera jest podłączona wtyczka z kablami od strony silnika nie od strony zderzaka.I jak mi odpowiedział jeden kolega z forum ta wtyczka wpięta jest w czujnik ciśnienia doładowania.To właśnie ten czujnik co jak byłeś na komputerze to ci wyskoczył błąd CZUJNIKA DOŁADOWANIA .Podam ci adres do strony na Allegro do sobie zobacysz jak wygląda intercooler [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . I jak już go znajdziesz w aucie to obejrzyj go dokładnie na około bo powinny dochodzić do niego lub do czujnika kable, jak znajdziesz tą wtyczkę z kablami to zobacz czy jest wpięta do tego czujnika czy się nie poluzowała,a jak nie to może ten czyjnik padł.tu masz jeszcze jak wygląda taki czyjnik,znalazłem tylko do audi lub VW ale nie powinien się dużo różnić od fordowskiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .Musisz sprawdzić ten czujnik lub wymienić na nowy,bo możliwe że ci padł.Mi jak po zmianie sprzęgła zapomnęli podłączyć kostkę do tego czujnika to mi turbina wogóle nie chodziła dopiero sie kapnąłem że kostka jest nie podłączona do intercoolera i terza wszystko OK.Mam nadzieję że coś zrozumiałeś z tego co napisałem.Jedź do serwisu lub mechanika żeby ci sprawdzili tem czujnik.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jesteś wielki, tak właśnie jak mówiłeś to wtyczka na rórze do iterkulera nie była do końca wpięta , wpiołem ją do końca i jest ok.
Tak sobie skojarzyłem jak mówiłeś że Tobie robili coś przy skrzyni biegów, ja miałem wymienianą bo mi się urwała z tego trujnoga . Ale jest już ok. Dzięki Ci wielkie za pomoc , i oszczędzenie pare groszy , flaszka Ci się należy.:564::564:
mariusz01041975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 10:46   #13
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Brak doładowania turbiny

No to fajnie że mogłem ci pomóc,powodzenia ;-)
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 12:48   #14
malseb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak doładowania turbiny

Witam mam problem z transitem 2007r 2.4 tdci 140km, turbina słabo chodzi, mimo ze jest po regeneracji kopci na czarno i nie ma sily isc szarpie i sie dusi ma ktos pomysł co to moze byc badz dobrego elektryka od tego ??
malseb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2012, 20:26   #15
krisoporanku
ford::average
 
Avatar krisoporanku
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-06-2008
Skąd: Olkusz
Model: MONDEO MKIII GHIA
Silnik: 2,0 115KM TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 147
Domyślnie Odp: Brak doładowania turbiny

Mam taki problem. jadąc do chaty nagle mondek osłabł na maksa. Akurat przejeżdżałem koło mojego mechaniora więc podpięliśmy kompa i wyskoczył czujnik doładowania.Błąd skasowaliśmy. Przejechaliśmy trochę z podpiętym kompem i turbo działa po chwili nie działa i tak cały czas, a na kompie wyskakuje czujnik. A teraz pytanie czy jak ostatnio znajomy elektryk wymieniał mi tę kostkę od rezystora chłodnicy przez którą szalał wiatrak, mógł coś tam przy tym czujniku uszkodzić czy też nie?
__________________
Kriss
krisoporanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2012, 21:53   #16
macpreibi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Poznań / Birmingham
Model: Mondeo MK3 TDCI Titanium X
Silnik: 2.0 / 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: Brak doładowania turbiny

Cytat:
Napisał krisoporanku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam taki problem. jadąc do chaty nagle mondek osłabł na maksa. Akurat przejeżdżałem koło mojego mechaniora więc podpięliśmy kompa i wyskoczył czujnik doładowania.Błąd skasowaliśmy. Przejechaliśmy trochę z podpiętym kompem i turbo działa po chwili nie działa i tak cały czas, a na kompie wyskakuje czujnik. A teraz pytanie czy jak ostatnio znajomy elektryk wymieniał mi tę kostkę od rezystora chłodnicy przez którą szalał wiatrak, mógł coś tam przy tym czujniku uszkodzić czy też nie?
Miałem podobny przypadek u siebie, po wizycie u mechanika nie złożyli mi auta do kupy jak trzeba i pomimo ze turbina pracowała prawidłowo to i tak nie miałem mocy. okazało sie że wtyczka czujnika doładowania była nie dociśnieta do końca. wszytstko co trzeba było zrobić to włożyć rekę pod wiatraki i docisnąć wtyczkę co jest na intercoolerze a mechanik już snuł przypuszczenia że to i siamto siedło i trzeba bedzie wymieniać.
macpreibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2012, 09:51   #17
krisoporanku
ford::average
 
Avatar krisoporanku
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-06-2008
Skąd: Olkusz
Model: MONDEO MKIII GHIA
Silnik: 2,0 115KM TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 147
Domyślnie Odp: Brak doładowania turbiny

okazało się że wtyczka ma uszkodzone to zabezpieczenie przed rozpięciem i była zciągnięta opaską zaciskową która się poluzowała. rozpiąłem,przeczyściłem założyłem nową opaskę i hula.
__________________
Kriss
krisoporanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 12:23   #18
Vin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2011
Skąd: Bytom
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak doładowania turbiny

Panowie proszę o pomoc bo nie potrafię zlokalizować tego czunika mimo że opis cytuję"I do tego intercoolera jest podłączona wtyczka z kablami od strony silnika nie od strony zderzaka" jest bardzo dokładny... ma ktoś możliwość zrobienia zdjęcia?
Vin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 14:43   #19
macpreibi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Poznań / Birmingham
Model: Mondeo MK3 TDCI Titanium X
Silnik: 2.0 / 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: Brak doładowania turbiny

Cytat:
Panowie proszę o pomoc bo nie potrafię zlokalizować tego czunika mimo że opis cytuję"I do tego intercoolera jest podłączona wtyczka z kablami od strony silnika nie od strony zderzaka" jest bardzo dokładny... ma ktoś możliwość zrobienia zdjęcia?
Proszę focia na życzenie, zdjęcie zrobione od przodu auta dokładnie po środku między wiatrakami. Nie można przeoczyć.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macpreibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 15:45   #20
Vin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2011
Skąd: Bytom
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Smile Odp: Brak doładowania turbiny

Bardzo dziękuję za szybką reakcię! Teraz mam jasność widzę wszystko. Podzielę się uwagami czy w przypadku moich objawów również winny był czujnik. Pozdrawiam
Vin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.