Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2012, 13:18   #1
Rysiu1985
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-08-2012
Skąd: Gorzów WLKP
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Wyłącza się klima

Witam.
Mam problem z moim focusem 1.8 TDDI 90km 2000r. Problem z klimatyzacją jest dość dziwny. Klimatyzacja nie załącza się kiedy samochód stoi, wcześniej nie było z tym problemu. Od dzisiaj zaczęła się włączać i wyłączać jak tylko chciała w czasie jazdy. Myślałem że to problem z niskim ciśnieniem czynnika chłodniczego, więc wybrałem się w celu diagnozy. Okazało się że w klimie było 600g czynnika, po całym procesie łącznie ze sprawdzaniem szczelności nabiło do 740g i niby wszystko byłoby ok, ale... Problem z wyłączającą klimą jest dalej, a wyłącza się ona jak ustawię nawiew na 4. W takim przypadku przez jakiś czas (około 1,5 minuty) klima działa i chłodzi, po czym kontrolka się wyłącza i zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Po przełączeniu na 3 po około minucie jazdy klima się włącza i działa nieprzerwanie... Czym słabszy nawiew tym szybciej po czymś takim się włącza. Ustawiając na 1 działa zawsze i wszędzie...

Teraz wygląda to tak że klima włącza się przy ustawieniach nawiewu:
1 - zawsze, nawet po długim postoju natychmiast
2- po około 10 do 30 sekundach jazdy
3- po około minucie jazdy
4- włącza się czasem, ale chodzi około 1,5 minuty i się wyłącza... następnie przerwa z 10 - 15 min i znowu troszeczkę pracy...

Nie bardzo wiem gdzie leży problem, ktoś ma pomysł??


Ostatnio edytowane przez Rysiu1985 ; 07-08-2012 o 13:49
Rysiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2012, 10:12   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Wyłącza się klima

Klima nie działa gdy pokrętło nawiewu ustawione jest na 0. Moim zdaniem zaśniedziało złącze i nie ma sygnału, że dmuchawa działa. Być może sygnał idzie przez rezystory albo jest sterowany masą i dlatego im wyższy bieg tym dłuższe przerwy w działaniu.
BTW. Masz silnik TDDi.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2012, 12:29   #3
pablo_kokul
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus 2
Silnik: 1,8 tdci 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wyłącza się klima

Witam, ja miałem problem że klima się wyłączała kiedy tylko chciała. A odpowiedzialnym za to było złącze zasilania głównego wentylatora przy chłodnicy. Wtyczka była zaśniedziała i wentylator się odłączał i z automatu odłączana była klima żeby nieprzeciążać silnika przy braku chłodzenia.
pablo_kokul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2012, 13:54   #4
Rysiu1985
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-08-2012
Skąd: Gorzów WLKP
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wyłącza się klima

Samą kostkę oglądałem przed chwilą, można łatwo się do niej dobrać, jest czyściutka jak nowa... nie ma śladu żeby coś zaśniedziałe było... Wentylator chodzi bez najmniejszego problemu, nawiew jest jednak sprężarka się nie załącza. Do wentylatora dobrać się można tylko z kanału, a że w domu mnie nie ma to nie bardzo mam teraz jak, choć nie wiem czy jest sens. Nie przyglądałem się wcześniej temu wentylatorowi, są tam dalej jeszcze jakieś styki do sprawdzenia czy już całość i nic nie zrobię??
Rysiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2012, 20:39   #5
Duath
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 16V 100KM
Rocznik: XII 2009
Postów: 89
Domyślnie Odp: Wyłącza się klima

A tak jak pisał kolega Jester. Może zaśniedział przełącznik?
Duath jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2012, 11:20   #6
Rysiu1985
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-08-2012
Skąd: Gorzów WLKP
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wyłącza się klima

Sprawdziłem dzisiaj przełącznik i jest w świetnym stanie, brak jakichkolwiek problemów, czyściutki prawie jak nowy. Przynajmniej wymieniłem żaróweczki od podświetlania bo dawno się popaliły i nie chciało mi się wymieniaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do klimy to zauważyłem dość podejrzaną rzecz. Oprócz tego że teraz mogę przejechać 200 km i się nie włączy sama, za to ciągłe przełączanie nawiewu z 1 na 2 ją uruchamia w końcu... to zauważyłem że kontrolka klimy świeci się nawet na postoju, nie wiem czy tak być powinno, bo przecież sprężarka nie działa bez włączonego silnika... Ktoś może sprawdzić i powiedzieć czy tak być powinno??
Rysiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.