Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2012, 11:23   #11
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: rura od filtra powietrza

U mnie wygląda to teraz tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedno ucho ocalało jeszcze, ale w tym momencie, to właśnie ta mosiężna blaszka praktycznie trzyma całość. Blaszka ma jakieś 2cm szerokości i część jej została dopasowana do profilu plastiku i schowana pod gumą.
Patent ma już ponad rok, nie ma żadnego problemu ze zdejmowaniem ani zakładaniem. To, że jest trochę ufajdane za oringiem, to wina samego oringa - muszę go zmienić, bo już nie trzyma jak powinien. Ja użyłem blaszki mosiężnej, bo akurat taka się nawinęła, ale jest też bardziej sprężysta i wystarczająco sztywna do tego akurat zastosowania, a do tego dużo cieńsza niż ocynk i sztywniejsza niż miedź.
Ten ząbek wystarczająco trzyma całość na miejscu, a z góry wszystko wygląda jak nówka, bo dolnego ucha z góry nie widać praktycznie wcale.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2012, 19:54   #12
panoramix
ford::average
 
Avatar panoramix
 
Zarejestrowany: 22-05-2011
Model: Focus C-Max / Volvo V50
Silnik: 1,6 tdci / 1.6D
Rocznik: 2004 / 2007
Postów: 137
Domyślnie Odp: rura od filtra powietrza

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

lub z allegro:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To jest absolutnie ten sam przewód, bo to ten sam silnik :-)

Aha, i np. w Moto-Rozpęd (Częsci do Forda) tą rurę dostaniesz za 80-100PLN z całym zaczepami.
panoramix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2012, 11:01   #13
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: rura od filtra powietrza

Zastanawia tylko dlaczego w Volvo ten sam przewód kosztuje mniej niż w Fordzie.
To, że to ten sam silnik nie determinuje jeszcze, że przewód będzie taki sam. Silniki pomimo, że takie same, to różnią się osprzętem. 307HDI to też ten sam silnik, a mimo tego nie zalewa filtra powietrza olejem z odmy, bo filtr powietrza jest umieszczony wyżej niż w Maxie.

Blaszka i tak wyjdzie taniej i przetrwa 3 razy tyle co to ucho plastikowe, szczególnie zimą.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2012, 20:43   #14
panoramix
ford::average
 
Avatar panoramix
 
Zarejestrowany: 22-05-2011
Model: Focus C-Max / Volvo V50
Silnik: 1,6 tdci / 1.6D
Rocznik: 2004 / 2007
Postów: 137
Domyślnie Odp: rura od filtra powietrza

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To, że to ten sam silnik nie determinuje jeszcze, że przewód będzie taki sam. Silniki pomimo, że takie same, to różnią się osprzętem.
Nie przecze ze sie roznia osprzetem. Rura jest dokladnie taka sama i nie ma nawet dyskusji :-) Wiem co mowie :-) Majac jeszcze C-Maxa mialem juz Volvo, i naprawde jest kilka czesci z osprzetu ze sa dokladnie takie same. Rura jest identyczna. A dlaczego cena jest rozna? Tak samo jak przewod olejowy ktory idzie do turbiny. W Fordzie kosztuje krocie a w Citroenie 1/3 ceny :-)
To sie nazywa marketing i tyle.
panoramix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2012, 22:01   #15
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: rura od filtra powietrza

Cytat:
Napisał panoramix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przecze ze sie roznia osprzetem. Rura jest dokladnie taka sama i nie ma nawet dyskusji :-) Wiem co mowie :-) Majac jeszcze C-Maxa mialem juz Volvo, i naprawde jest kilka czesci z osprzetu ze sa dokladnie takie same. Rura jest identyczna. A dlaczego cena jest rozna? Tak samo jak przewod olejowy ktory idzie do turbiny. W Fordzie kosztuje krocie a w Citroenie 1/3 ceny :-)
To sie nazywa marketing i tyle.
Jak Ford kupuje przewody od Citroena, to musi przecież swoją marżę dołożyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.