Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2012, 20:25   #1
piotrh
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Wieliczka
Model: był s-max, teraz grand tourneo connect
Silnik: 1,5 ropniak
Rocznik: 2016
Postów: 39
Domyślnie zmiana koncowki wachacz przedniego

Witam,
Ostatnio miałem bardzo nieprzyjemna naprawę swojego s.......... otóż po przejechaniu ok 90tyś km zaczęło zgrzytać w przednim prawym kole. Okazało się że końcówka wachacza (gałka) ma rozerwaną osłonę gumową, a powodem tego była blaszana oslona "gałki", która nie wiedzieć dlaczego dziwnie się wygięła i rozerwala ową osłonę.
Chwilowo olałem temat, do momentu kiedy zaczęło dodatkowo stukać. Wtedy postanowiłem zabrać się do naprawy po krótkim przeanalizowaniu ewentualnych kosztów związanych z naprawą doszedłem do wniosku że nie będę wymieniał całego wahacza(koszt ok800 zł) tak jak przewiduje aso, tylko wymienię samą końcówkę. Aby wymienić końcówkę wahacza należy najpierw zdemontować cały wahacz, przygotować stos porządnych wierteł kupę cierpliwości i trochę czasu. Największym problemem było zdemontowanie starej gałki ponieważ nominalnie jest przytwierdzona stalowymi nitami. Sama wymiana trwała około 3 godzin kosztowała 100 złotych. radość po wymianie elementu bezcenna pozdrawiam piotr

piotrh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.