Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2012, 08:13   #1
tw20
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Dziurawa rura harmonijkowa przy przepustnicy

Witam.
Mam do was prośbę o pomoc i udzielenie informacjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focus II 1.6 TDCi, 2005, 90KM
1. Pękł mi ten element wskazany na zdjęciu (strzałka nr 1.), "harmonijkowa rura".
Jak ta część się nazywa bo nawet nie wiem czego szukać...
2. Druga sprawa to nieszczelność na elemencie nr 2. to chyba EGR. Czy ten zawór sie jakoś regeneruje, uszczelnia czy poprostu wymienia?
Tak jak widać na zdjęciu cały brudny od oleju...

Z góry dziękuję za pomoc
pozdr
tw20
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg awaria.JPG (37.5 KB, 530 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg awaria1.JPG (32.6 KB, 754 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez tw20 ; 03-07-2012 o 07:42 Powód: błąd w tytule
tw20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2012, 09:08   #2
bond008
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 165
Domyślnie Odp: Dziurawa rura harmonijkowa przy EGR

Witam
Ta rura - to przewód do kolektora ssącego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bond008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2012, 09:33   #3
skuber
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCi 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Re: Dziurawa rura harmonijkowa przy EGR

Widzę, że jest to bardzo popularna usterka. U mnie pękła w identyczny sposób. Już zakupiłem dokładnie tą, którą wskazał kolega.
Numer części 3M5Q-9351-ED. Dostępna również tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak często pęka ta rura? Czy komuś się zdarzyło aby pękła ponownie bo niestety nie jest tania jak za kawałek plastikowej harmonijki.
To poniżej z nr2 to jest przepustnica. U mnie też się troche poci ale jeszcze nie ma tragedii. Ale dołączam się do pytania czy można to jakoś uszczelnić?
skuber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2012, 13:39   #4
aquatarion
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: SILESIA
Model: Ford Focus 2 / Ford Focus 3
Silnik: 1.6 TDCI 90HP / 1.6 TDCI 115HP
Rocznik: 2005 / 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dziurawa rura harmonijkowa przy EGR

Również ostatnio wymieniałem "harmonijkę" koszt nowej części i wymiana 215 zł w Zabrzu. Sporo sporo tych $$$
aquatarion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2012, 15:26   #5
adrianh
ford::beginner
 
Avatar adrianh
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCi Duratorq 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: Dziurawa rura harmonijkowa przy EGR

Druga sprawa, że trochę tytuł tematu mylący, bo EGR jest całkowicie z drugiej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast niekoniecznie trzeba kupować oryginalną harmonijkę. Zdaje się, że można ją zastąpić jakąś customową rurą. Sam "harmonijkowy" kształt nie spełnia jakiejś specjalnej roli, bo tamtędy idzie powietrze. Wydaje mi się, że ktoś już przerabiał taki patent na forum.

Ostatnio edytowane przez adrianh ; 02-07-2012 o 15:29
adrianh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2012, 18:12   #6
skuber
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCi 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Re: Dziurawa rura harmonijkowa przy przepustnicy

Coś na pewno można by wyrzeźbić, ale na pewno byłoby to dość problematyczne. Od góry jest skręcone śrubami na płasko z uszczelką na dole przepustnica wsuwa się w środek z oringiem.
Jestem właśnie po operacji wymiany, całość zajęła 30 minut. Odkręcamy trzy śruby u góry (klucz 8 ) następnie odkręcamy aluminiową „łapę” od silnika 3 śruby stojąc z przodu samochodu jedną mamy z lewej jedna od góry i jedna od przodu na dole (również klucz 8 ) (można próbować bez jej odkręcania, ale o ile wykręcenie trzech wkrętów t-30 jeszcze jakoś idzie o tyle przykręcenie ich s powrotem jest już bardzo problematyczne). Luzujemy opaskę na wężu pod przepustnicą (śrubokręt albo klucz 7), odłączamy trzy wtyczki od czujników i przepustnicy i wyciągamy całość na wierzch. Odkręcamy trzy wkręty (klucz torx-30) i oddzielamy przepustnicę od rury. Przekładamy czujniki do nowej rury (są przykręcone każdy na jednego wkręta torx-25 i wciśnięte w otwór z oringiem, który przy wyjmowaniu stawia trochę oporu) a następnie składamy w odwrotnej kolejności. Koszt całkowity 159 zł rura + 18 zł przesyłka + pół godziny.
PS. orientowałem się w używanych, wysłałałem chyba ze 20 zapytań ale żaden ze sprzedających nie chciał oddać rury poniżej 100 PLN z przesyłką więc uznałem, że lepiej kupić nową.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC01932.jpg (58.6 KB, 322 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez skuber ; 03-07-2012 o 18:16
skuber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2012, 19:46   #7
tofik21
ford::beginner
 
Avatar tofik21
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Zawiercie/Warszawa
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dziurawa rura harmonijkowa przy przepustnicy

Witam
Ja ten problem rozwiązałem za max 50zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poszukałem za szrocie czegoś takiego (zobaczyłem to u kumpla w citroenie z silnikiem HDI)
przelot.jpg
nawet jest aukcja [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

do tego dokupiłem taką rurkę
rurki.jpg
aukcja [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

na koniec trzeba było obciąć to co zakratkowałem mniej więcej w miejscu które zaznaczyłem (zdjęcie zapożyczone od tw20)
dla wygody cięcia wymontowałem całość (wraz z tym metalowym uchwytem przekręcanym do głowicy silnika)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wszystko zmontowałem i mam już tak koło 4 miesięcy i wszystko jest OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a tak to wygląda na żywo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SNC00407a.jpg
SNC00408a.jpg

Ostatnio edytowane przez tofik21 ; 13-07-2012 o 11:02
tofik21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2012, 14:32   #8
skuber
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCi 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Re: Dziurawa rura harmonijkowa przy przepustnicy

Ciekawe rozwiązanie.
Jakbyś mógł to wklej tą fotke rozwiązania finalnego.
Być może kiedyś przyjdzie skorzystać z takiego sposobu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skuber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2012, 13:55   #9
Dame
ford::amateur
 
Avatar Dame
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Ilawa
Model: Focus
Silnik: 2.0 Eco Boost
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dziurawa rura harmonijkowa przy przepustnicy

Witam jestem tu nowy. Mam ten sam problem, póki co zakleiłem pęknięcie taśmą izolującą, gdyż podczas przyspieszania komputer wyłączał mi turbo. Chciałbym zamówić tą część ale nie jestem pewien czy to jest ta sama. oznaczenia się niby zgadzają, ale wolę się upewnić, gdyż mam silnik 109 a nie 90KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Będzie pasowała|?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a tu zdjęcie mojej harmonijki
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg SDC12989.JPG (71.5 KB, 238 wyświetleń)
Dame jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2012, 15:22   #10
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Domyślnie Odp: Dziurawa rura harmonijkowa przy przepustnicy

Nie wiem czy to ma znaczenie ale do 110 km proponują tą [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

U mnie też to kiedyś poleciało ale mechanik zamówił część i do tej pory śmiga ;d
xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.