Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2012, 17:15   #61
Transitek
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Rzepin
Model: Transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1994r
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

A jak się urwie ? ?

Transitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2012, 18:06   #62
kzaremba2
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2011
Skąd: Otwock
Model: był Transit Euroline sprzedany 14.07.2012
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1993
Postów: 94
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

zawsze jest to ryzyko
kzaremba2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2012, 18:09   #63
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

U mnie kręciło się bez problemu, no dziwne że tu stawia opór.
Ja bym jeszcze zasięgną języka u jakiegoś mechanika który robi dizle.
Spierdzielić i żałować że się to zaczęło robić to lepiej tego nie zaczynać.
Trzeba się upewnić jak się za to zabrać i tyle.
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2012, 18:17   #64
Transitek
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Rzepin
Model: Transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1994r
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Boję się kompilacji jak bym zdjął ten kominek jest na 4 śruby ale nie wiem co może się potem stać: (
Transitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2012, 19:24   #65
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Nie dopuścić do tego żeby ci się coś nie rozsypało powoli odkręcić i pokolei starać się powyciągać i poukładać tak żebyś mógł w każdej chwili zrezygnować z rozbierania i ponownie złożyć to do kupy gdybyś widział że nie dasz sobie rady.Ale na rysunku mniej więcej widać co tam jest. No i najważniejsze aby były takie same nastawy to po prostu liczyć obroty przy odkręcaniu oczywiście jak będzie taka potrzeba.
Powoli, dasz sobie rade, tylko nie nerwowo.
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 10:41   #66
Transolot
ford::average
 
Avatar Transolot
 
Zarejestrowany: 21-12-2011
Skąd: Stolica
Model: Transit MK5
Silnik: 2,5d motor 4FB
Rocznik: 1999
Postów: 131
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Od jakiegoś czasu dolewam praktycznie do każdego zbiornika dodatek do paliwa Xeramik. Nie wiem czy to coś daje ale subiektywnie wydaje się, że tak.
Wcześniej z trasy spalanie wychodziło mi 8.2- 8.3 l/100 km.
Aktualnie po długiej trasie 3500 km, gdzie były wspinaczki przez Alpy, 50% jazdy z ładunkiem ponad dopuszczalnym spalanie wyniosło 7.3 l/ 100 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jazda z prędkościami 110- 120 km/h.

Coś co mnie zaskakuje w tym aucie... w zasadzie prędkość jazdy i położenie przepustnicy ma niewielki wpływ na zużycie paliwa... mówiąc inaczej Transit ma gdzieś ecodriving. Pali tyle ile uważa za stosowne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mój osiołek to niski króciak, 2.5d, 70 PS.
__________________
Youngtimer fun
Transolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 12:38   #67
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,995
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Cytat:
Napisał Transolot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mówiąc inaczej Transit ma gdzieś ecodriving.
Niby tak, ale spróbuj (jeżeli nerwowo wytrzymasz) pojechać autostradowo max. 90 km/godz. Gwarantuję ci, że spali góra 6,5 l.
Tylko czy to ma sens...

Co do tych dodatków typu ceramizer - czasami to faktycznie działa. Do paliwa nie lałem, ale wlałem do przekładni automatycznej w której blokował się zawór w płycie rozdzielacza hydraulicznego - i po 5-ciu latach walki problem całkowicie zniknął w ciągu dwóch dni. Więc czasami przez dodanie takiego środka do paliwa także coś można zyskać...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 15:58   #68
Transolot
ford::average
 
Avatar Transolot
 
Zarejestrowany: 21-12-2011
Skąd: Stolica
Model: Transit MK5
Silnik: 2,5d motor 4FB
Rocznik: 1999
Postów: 131
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niby tak, ale spróbuj (jeżeli nerwowo wytrzymasz) pojechać autostradowo max. 90 km/godz. Gwarantuję ci, że spali góra 6,5 l.
Tylko czy to ma sens...
Tego faktycznie nie próbowałem. Najniższe spalanie jakie uzyskałem po spaleniu 1 zbiornika to było równe 6.9 litrów. Jazda autostradą ~110 km/h, ładunek rzędu 250 kg... zresztą mając takie widoki komu by się chciało spieszyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Doładowanie na pakę 1.5 t ładunku zwiększyło spalanie w stopniu ledwo co zauważalnym. Zauważalne było jedynie szybsze, niemal że momentalne zwąchiwanie przez Osiołka wzniesień... no ale w Alpach to nie ma zmiłuj. Czasem 20 km jedziemy pod górę o znacznym pochyle.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do tych dodatków typu ceramizer - czasami to faktycznie działa. Do paliwa nie lałem, ale wlałem do przekładni automatycznej w której blokował się zawór w płycie rozdzielacza hydraulicznego - i po 5-ciu latach walki problem całkowicie zniknął w ciągu dwóch dni. Więc czasami przez dodanie takiego środka do paliwa także coś można zyskać...
Do oleju nigdy nie stosowałem żadnych dodatków i nie zamierzam.
Xeramik dolewałem w zimie i zauważyłem wyraźną poprawę wydajności. Zero dymienia, poranny odpał od strzała... a skoro w zimie mu pomagała to czemu nie serwować tego dodatku i latem. Z pewnością nie szkodzi.
__________________
Youngtimer fun
Transolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 21:35   #69
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Z moich obserwacji wynika, że transit 2.5d w trasie pali najwięcej jak leci pusty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak mniej więcej pół tony powoduje, że dużo łatwiej jest wykorzystywać pęd samochodu i delikatniej operować gazem.. i jak pisze Wojtek - 6.5 litra w trasie wtedy to nie jest jakiś mega niski wynik, po prostu normalny przy prędkościach 90-100 km/h.
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 21:51   #70
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Cytat:
Napisał maciekd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i jak pisze Wojtek - 6.5 litra w trasie wtedy to nie jest jakiś mega niski wynik, po prostu normalny przy prędkościach 90-100 km/h.
zgadzam sie -moj od jakiegos czau "znormalnial" i przy 90 pali ok 6.5 - 7.0 ltr
przy 110-115 waha sie ok 9.5-10.5
zawsze mam na pace o 350kg narzedzi i innego szmelcu. choc kiedys bylo sporo wiecej...
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.