Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2012, 19:41   #41
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Cytat:
Napisał Set2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdyby ERG się zawiesił i był w pozycji otwartej lub pół otwartej to w zasadzie miał by wpływ na spalanie tylko w którą stronę
Gdyby się zawiesił EGR, to po pierwsze silnik nie miał by mocy i wydawał by mocne odgłosy spalania stukowego, po drugie nie wchodził by na obroty i po trzecie dymił by jak lokomotywa na czarno.
Ale zaślepić warto...
Moim zdaniem mogło złożyć się kilka czynników się wysokie zużycie paliwa:
- sprężanie (i inne nastawy w silniku),
- wtryski (lejące, złe ciśnienie otwarcia),
- pompa wtryskowa (dawka wtrysku, przyspieszacz wtrysku),
- wysokie przełożenie mostu
- niedogrzany silnik (termostat).

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-06-2012 o 18:13
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2012, 17:58   #42
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Zaślepiłem ERG noooooo.....i.... coooooo RAKIETA WŚRÓD ŻÓŁWI !!!!!!!!
Wsiadłem i nie wierzyłem 80km na 4 biegu a spokojnie mogłem mu jeszcze pociągnąć.
Delikatne naciśnięcie na gaz i samochód od razu reaguje. 100KA to w porównaniu z tym co było, to osiąga bardzo szybko, krótko, dzień do nocy.Mam nadzieje że będzie miało to jeszcze pozytywny wpływ na spalanie czyli że się zmniejszy, litrażuje go w tej chwili i czekam na efekty.Po prostu czasami warto posłuchać, wielkie dzięki wojtekjanusGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2012, 11:42   #43
dulu1
ford::average
 
Avatar dulu1
 
Zarejestrowany: 27-11-2008
Skąd: Człopa
Model: Transit 80
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Cytat:
Napisał Set2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieje że będzie miało to jeszcze pozytywny wpływ na spalanie czyli że się zmniejszy, litrażuje go w tej chwili i czekam na efekty.Po prostu czasami warto posłuchać, wielkie dzięki wojtekjanus
Hm... zastanawiam się nad zaślepieniem tego EGR-u od dłuższego czasu (chociaż z dynamiką mój tranzystorek nie problemów), ale właśnie wizja większego spalania mnie powstrzymuję. Jak trochę pojeździsz to napisz jak ma się taka przeróbka do spalania.
dulu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2012, 12:32   #44
Transitek
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Rzepin
Model: Transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1994r
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Mój osiołek ostatnio zalałem mu 60l ON i przejechałem na tym 650 km zdziwiło mnie bo spalanie wyszło 9 litrów ale jeszcze jeździ i nie dolewam dopuki nie stanie : ).
Ale moja jazda to nie przekraczanie 100km/h no no jak wyprzedzam ciężarówkę to 110km/h 120 : )
Pozdrawiam : )
Transitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 09:46   #45
TOM59
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: dąbrowa
Model: ford transit vista
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1998
Postów: 75
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Kolego zastanawiający sie nad zasiepieniem egera - nie ma nad czym się zastanawiac.
Ja zaślepiłem i jest super - zaślepiłem go idealnie wyciętą nierdzewną blaszką do kupienia na allegro za 7 zl.Wstawiłem ją przy samym wylocie z kolektora wydechowego.
dynamika zdecydowanie lepsza - spalania nie sprawdzałem ale nie ma powodów aby było większe.Polecam
TOM59 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 13:27   #46
dulu1
ford::average
 
Avatar dulu1
 
Zarejestrowany: 27-11-2008
Skąd: Człopa
Model: Transit 80
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Cytat:
Napisał TOM59 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zaślepiłem i jest super - zaślepiłem go idealnie wyciętą nierdzewną blaszką do kupienia na allegro za 7 zl
Ok, ale na allegro udało mi się znaleźć blaszkę do nowszego transita (2.0, 2.2, 2.4) do 2.5 nie widziałem nic takiego. Może dałbyś jakiś namiar na sprzedawce?

Ok napisałem emaila to gościa który ma w sprzedaży blaszki do nowszych transitów, i okazało się że do 2,5 też ma. Ta blaszka powinna być pełna czy z otworkami, takie jak są na do tych nowszych modeli?

Ostatnio edytowane przez dulu1 ; 22-06-2012 o 13:52
dulu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 15:35   #47
TOM59
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: dąbrowa
Model: ford transit vista
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1998
Postów: 75
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Kolego pełna - kupiłem od ,,Being''
taka sama jest w - ,,1.5 mm zaślepka EGR VW AUDI SKODA SEAT GALAXY TDI ''
Pod blaszkę od strony kolektora wstawiasz istniejącą uszczelkę metalową i skręcasz wszystko razem.
TOM59 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 15:50   #48
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Najprościej zaślepia się EGR w tym silniku z pompa Boschą powodując że EGR... przestaje działać. Jest stale zamknięty. Niepotrzebne są żadne blaszki.

Jedna metoda to odłączenie cięgna przepustnicy i podwiązanie jej opaską instalacyjną w pozycji otwartej. W związku z tym nie będzie powstawać w kolektorze ssącym podciśnienie i zawór pozostanie zamknięty. Opisano to w wątku:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ponieważ jednak część forumowiczów twierdzi, że przy niedziałającej przepustnicy mają inne złe objawy (a to silnik dudni, a to zmieniły się wolne obroty, a to gorzej zapala, a to... ble, ble), to proponuję
drugą metodę równie prostą - należy odłączyć wężyk podciśnieniowy od gruszki EGR-a i zaślepić go, aby do kolektora nie szło "fałszywe" powietrze. Przepustnica będzie działała (nie wiadomo już po co), a EGR pozostanie zamknięty na wieki wieków.

I będzie wilk syty i owca cała... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Razem pięć minut pracy...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-06-2012 o 15:54
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 20:56   #49
TOM59
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: dąbrowa
Model: ford transit vista
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1998
Postów: 75
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Wojtku i tak zrobiłem w pierwszej chwili - pierwsza metoda.
I objaw jest taki jak pisali też inni - silnik dudni - ponieważ dostaje zbyt dużo powietrza do kolektora dolotowego.Przy działającej przepustnicy i zaslepionym egerze praca jest prawidłowa - dajesz w gaz czyli wtryski daja więcej paliwa i wtedy przepustnica daje wiecej powietrza - czyli proporcje paliwa do powietrza są zachowane - wyeliminowane jedynie dodatkowe spaliny do kolektora dolotowego.
TOM59 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2012, 19:04   #50
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: Jakie powinno być zużycie paliwa w 2.5 D ??

Wydaje się mi że blacha zamykająca bajpas ERGa jest najlepszym rozwiązaniem przy zachowaniu pozostałych zależności.A propo wiadomość dla kolegi dulu1 z 13stu litrów
zeszłem w tej chwili na 10 litrów ropki (jazda tylko po mieście bo samochód jest
w trakcie reanimacji) i wskazówka weszła dopiero teraz na rezerwę (wlane było 10Litrów)
A ustawione było:
1 kont wtrysku na pompie.(kołki ustalające wszystko jak trzeba)
2 ustawione wtryski (ciśnienie otwarcia)
3 zaślepiony ERG (zwykła blacha)
I jeszcze jeżdzi ile jeszcze zrobię kilometrów na tym co zostało nie wiem? ale jak przejadę jeszcze 20km to będzie sukcesGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dam znać o końcowym wyniku.

Ostatnio edytowane przez Set2000 ; 23-06-2012 o 19:12
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.