Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2011, 01:14   #81
aurelio
ford::beginner
 
Imię: Aureliusz
Zarejestrowany: 08-02-2009
Skąd: Szczecin
Model: MONDEO Ghia
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Witam,
od kilku dni miałem problem z radiem Blaupunkt FX raz na jakiś czas niektóre przyciski przestawały być aktywne, regulacja głośności nie pokazywała zmiany. Pomagało wyłączenie silnika i zablokowanie drzwi na kilka minut.
Dzisiaj w czasie jazdy zwariowały liczniki łącznie z Conversem, wszystko zaczęło się samo przełączać pokazując jakieś kosmiczne wskazania "temperatura -99, przebieg 999999km", prędkościomierz na 240, obrotomierz przekręcił się na puste pole to samo z paliwem i temperaturą. Radio samoistnie włącza się i wyłącza.
Na całe szczęście mogłem dojechać do domu.

Ma ktoś pomysł co może być tego przyczyną? Wina akumulatora? odpala normalnie...

Pozdrawiam

aurelio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2011, 17:33   #82
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał mch12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no tak ale webasto działa raczej na paliwo anie na prąd
no chyba że są to grzalki elekrtyczne to co innego
Spalając paliwo otrzymuje ciepło, ale aby je wtłoczyć do kabiny musi być włączony wentylator - na prąd. Proces wymaga czasu, więc zżera zimny akumulator w żaden sposób nie ładowany. Jeżeli po takim dogrzaniu jedziemy kilka kilemetrów i powtarzamy cykl, akumulator nie ma szans się naładować = śmierć AKU.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 09:30   #83
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał Kipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spalając paliwo otrzymuje ciepło, ale aby je wtłoczyć do kabiny musi być włączony wentylator - na prąd. Proces wymaga czasu, więc zżera zimny akumulator w żaden sposób nie ładowany. Jeżeli po takim dogrzaniu jedziemy kilka kilemetrów i powtarzamy cykl, akumulator nie ma szans się naładować = śmierć AKU.
może i racja,
ja nie mam tego problemu bo pracy mam 25km jedno stronę
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 11:34   #84
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Witam,

Cytat:
Napisał Kipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spalając paliwo otrzymuje ciepło, ale aby je wtłoczyć do kabiny musi być włączony wentylator - na prąd. Proces wymaga czasu, więc zżera zimny akumulator w żaden sposób nie ładowany. Jeżeli po takim dogrzaniu jedziemy kilka kilemetrów i powtarzamy cykl, akumulator nie ma szans się naładować = śmierć AKU.
Jeśli czas dojazdu lub odległość jest zbyt krótka (tzn. np. 2 km lub tylko 8-10 min. jazdy) to rzeczywiście akumulator nie zdąży się naładować.
Bilans energetyczny w przypadku nowych modeli samochodów jest jednak taki, że akumulator powinien się naładować.
Silnik wentylatora pobiera znacząco mniejszy prąd niż np. oświetlenie (światła mijania (H4) przód to conajmniej 2 x 40W = 80 W plus pozycyjne, plus pozostałe odbiorniki).
Warto sprawdzić alternator i regulator...

Pozdrawiam
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 23:31   #85
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał Krzysztoff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik wentylatora pobiera znacząco mniejszy prąd niż np. oświetlenie (światła mijania (H4) przód to conajmniej 2 x 40W = 80 W plus pozycyjne, plus pozostałe odbiorniki).
Tylko w tedy gdy ich używasz masz włączony silnik i nie zasilasz ich z akumulatora, a przy dodatnim bilansie energerycznym jeszcze ten akumulator ładujesz - więc to inna bajka.

W mondeo nawet tego nie zrobisz, ale jak w moim Tico zapomniałem wyłączyć światła mijania, to zwykłe zakupy w sklepie wystarczyły, aby nie odpalił rozrusznikiem.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2012, 19:23   #86
Pavlik
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo Mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

witam!
Mam pytanie odnośnie ładowania akumulatorów.
Mój właśnie nie dał rady odpalić auta, czemu się nie dziwię, bo jest wprawdzie nowy (2 miesiące, Bosch S5 85Ah), ale mamy teraz straszne mrozy (-15), a przez ostatni tydzień mało jeździłem i na krótkie odcinki notorycznie używając webasto). Kupiłem więc sobie ładowarkę z mikroprocesorem (Cetek MXS 5.0), ale czytając instrukcję mam pewien dylemat:
- którego programu używać (pytanie dla użytkowników tego prostownika)?
- czy konieczne jest podpięcie minusa pod masę, czy można pod klemę na aku? Czy chodzi w tym manewrze o to, żeby nie dopuścić do iskrzenia w okolicy akumulatora (ze względu na wodór)? Czy ma to jakieś inne uzasadnienie?
pozdrawiam
Pavlik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2012, 23:50   #87
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał Pavlik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam!
Mam pytanie odnośnie ładowania akumulatorów.
Mój właśnie nie dał rady odpalić auta, czemu się nie dziwię, bo jest wprawdzie nowy (2 miesiące, Bosch S5 85Ah)
to ciekawe bo ja także kupiłem bosha silver z tym że S4 74Ah i niestety podobne objawy jak przy "starym" akumulatorze czyli pierwsze 1-2 tygodni super potem coraz słabiej, martwi mnie wysokie napięcie ładowania 14.8V-15.1V i np obserwuję wahania w świeceniu lampki wewnętrznej, podejrzewam że regulator lub alternator kończą swój żywot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


co do twojej ładowarki to jak odłączysz pierw z kontaktu a potem z aku to żadnego iskrzenia nie będzie na pewno więc spokojnie niema się co cackać
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 16:29   #88
zwyczajny39
ford::average
 
Avatar zwyczajny39
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: Skarszewy
Model: Mondeo-Titanium
Silnik: 2,0 DTCi
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz grzane / wentylowane fotele?

Pozdrawiajka,
Alek
U mnie są grzane fotele i nie rozładowuje aku .. często przyczyna rozładowujących się aku jest spowodowane przez radio czasami wystarczy że pogra 30 minut i zong ..
zwyczajny39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2012, 10:33   #89
driko111
ford::beginner
 
Avatar driko111
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: opolskie
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Witam,
chciałbym reaktywować wątek dot. rozładowywania akumulatora bo zmienił sie on w porady na temat jaki akumulator zastosować w Mondeo.
Ale do rzeczy, w moim mondeo dzisiaj zdażyło się już trzeci raz, że akumulator rozladował się do przysłowiowego "0" po ok. 8h od wyłączenia silnika. Nie dało się nic włączyć, ani świateł pozycyjnych, ani radia. po prostu tak jak by nie było akamulatora. Wcześniej podobne objawy były ok. 1 miesiaca temu. W ciągu miesiaca samochód eksploatowany tak jak zawsze, w międzyczasie stał w garażu bez uruchamiania ok. 5 dni i zapalił bez najmniejszego problemu, zimą pomimo siarczystych mrozów też nie było żadnych problemów z odpaleniem. Objawy pojawiły sie po raz pierwszy na początku kwietnia i od razu w sposób drastyczny do całkowitego rozładowania aku, wcześniej nie było żadnych objawów takich jak utrudniony rozruch czy jakieś komunikaty na wyświetlaczu. Czy ktoś z Was ma skuteczne rozwiązanie tego problemu.
Mondeo 2.0 tdci, 6b manual z odpalaniem bezkluczykowym + convers
__________________
MkIV 2.0 TDCi 140km 2007r, wcześniej MKIII 2.0 TDCi 130km 2005r
driko111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2012, 10:39   #90
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Niech elektryk sprawdzi Ci pobór prądu po 30 minutach postoju samochodu.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.