Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2009, 20:31   #11
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: Problem z wyłączeniem ogrzewania

Cytat:
Na wyłączonym silniku kręcąc pokrętłem temp. można wyczuć czy linka czy silnik, dobry słuch i nasłuchiwanie odgłosów poruszania klapy szczególnie w pozycjach skrajnych. Jeśli nic nie słychać a pokrętło kręci się bez wyczuwalnego oporu to raczej silnik.
takie mam wrażenie...opór linki jednak bym wyczułGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
kiedy miałem niesprawną klimę miałem dokładnie tak jak Ty, rano chłód a później już coraz cieplej.
kurcze...moja klima też zaczęła coś szwankowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ostatnio bardzo rzadko się uruchamiała, mimo włączonego przycisku....co ciekawe - zaraz po rozruchu auta, zwłaszcza rano - startowała prawie zawsze, a w ciągu dnia, jak już temp były większe - start klimy udawał się raz na jakiś czas....

Zacznę chyba od tego, że wymienię filtr kabiny - w końcu muszę się za to zabrać. Potem muszę się dobrać do dziwnego czujnika pod schowkiem - kiedyś już miałem problem z uruchamianiem klimy - obrót tego czujnika (prawdopodobnie oszronienia) o jakieś 90st zakończył problemy ze startem klimy i załączała się 10/10 razy. Ostatnio problemy ze startem klimy powróciły, do tego ogrzewanie zaczyna samo dogrzewać a z kratek na 2 biegu ledwo co leci nawiew....normalnie auto samo się szykuje na zimne dni i nie pozwala mi zmarznąćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2009, 22:35   #12
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Problem z wyłączeniem ogrzewania

Cytat:
Napisał Grzaniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpalasz auto po nocy - zimny silnik. I z nawiewów leci powietrze o mniej więcej temp otoczenia, które to wraz z nagrzewaniem silnika podgrzewa się -
oj bo podgrzewa się przód auta od silnika który jest gorący, mając zatkany kabinowy, powietrze leci jeszcze wolniej więc jeszcze bardziej się nagrzewa... to moje zdanie, ale chyba jednak szukasz usterki której nie ma... jeśli temperatura powietrza które wpada jest wyższa o dwa czy trzy stopnie od temp otoczenia to chyba tak ma być. poza tym ... pod kokpitem masz takie rzeczy jak zegary które są gorące, radio, które grzeje, nagrzewnicę która promieniuje na boki, wzmacniacz od radia, skrzynkę bezpieczników (wraz z przekaźnikami) wentylator nadmuchu (raz że spręża - spiętrza trochę powietrze dwa że sinik się kręci i grzeje, zaraz przy grodzi masz gorący silnik, wydech i takie tam... kanały są czarne i naprawdę mają się od czego zagrzać a lecące powoli powietrze bardzo chętnie odbiera od nich tą energię. ale to tylko moje zdanie.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2009, 07:20   #13
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: Problem z wyłączeniem ogrzewania

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj bo podgrzewa się przód auta od silnika [........]
Uwierz mi, że na podgrzanie nawiewu o stopień czy dwa nie zwrócił bym uwagi. Ewidentnie układ dopuszcza powietrza z nagrzewnicy. Zresztą - jak pisałem efekt ten obecnie mi zanikł - czyli co - przestały się podgrzewać kanały od silnika??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po prostu jakimś cudem klapa od nagrzewnicy w końcu się prawidłowo domknęła. Przyznam się szczerze, że skoro udało się ją domknąć, to na razie nie dotykam się do pokrętła od ogrzewania:576: a jak robi się zbyt zimno, to korzystam z tylnej nagrzewnicy. Po prostu nie mam czasu do tego zajrzeć, a nie uśmiecha mi się jeździć z dogrzewaczemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2012, 08:10   #14
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Problem z wyłączeniem ogrzewania

Wczoraj z ciekawości sprawdziłem,u mnie regulacja klapy ciepłego powietrza jest sterowana silniczkiem.Teraz moje pytanie.Mam rozumiec ze nagrzewnica pod kokpitem działa cały czas??czy lato czy zima?bo cały czas myślałem,że kiedy daje pokrętło na "zimne pole"to jakis elekrozawór wyłącza obieg cieczy w niej.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2012, 19:07   #15
ranicha
ford::average
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 17-08-2008
Skąd: okolice Torunia
Model: Kuga 2.5T,Suzuki Wagon R+
Silnik: 2.5T+LPG,1.3+LPG
Rocznik: 2009,2002
Postów: 57
Domyślnie Odp: Problem z wyłączeniem ogrzewania

Dokładnie tak,nagrzewnica cały czas się grzeje a o przepływie ciepłego i zimnego decyduje przepustnica,tak jest z klimą manualną,jak w klimatronicu to nie mam pojęcia.
ranicha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2012, 22:31   #16
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Problem z wyłączeniem ogrzewania

Nagrzewnica cały czas grzeje, a chłodniczka klimy cały czas chłodzi, oprócz opcji "ECON" / wyłączony kompresor/. O temperaturze wtłaczanego powietrza do kabiny decyduje położenie klap, które kierują ten luft częściowo przez nagrzewnicę lub chłodniczkę klimy. Klapy są regulowane silniczkami sterowanymi klimatronikiem lub manualnie.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2012, 10:41   #17
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Problem z wyłączeniem ogrzewania

No to przegrałem flaszkę.Załozyłem się z kumplem ,ze nie grzeje cały czas ,żeby silnik sie szybciej dogrzał.Z drugiej strony wydaje mi sie ,ze bez sensu to troszku wymyślił producent,no ale moze o czymś jeszcze nie wiem i tak musi być.Dziękuje koledzy za info i pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez falcon226 ; 15-05-2012 o 10:55
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2012, 22:49   #18
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Problem z wyłączeniem ogrzewania

Cytat:
Napisał falcon226 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to przegrałem flaszkę.Załozyłem się z kumplem ,ze nie grzeje cały czas ,żeby silnik sie szybciej dogrzał.Z drugiej strony wydaje mi sie ,ze bez sensu to troszku wymyślił producent,no ale moze o czymś jeszcze nie wiem i tak musi być.Dziękuje koledzy za info i pozdrawiam.
Moze jeszcze nie przegrałeś, bo jak zimny silnik to ciepły płyn co prawda idzie cały czas przez nagrzewnicę, ale klapa temperatury jest przymknięta celem nie oddawania ciepła i nie grzeje kabiny, a to ma sens.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2013, 21:09   #19
michal1981g
ford::average
 
Avatar michal1981g
 
Zarejestrowany: 06-10-2008
Skąd: Lublin/ Świdnik
Model: passat B5 fl
Silnik: 2.3 VR5
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nie mogę wyłączyć ogrzewania

Witam

Pomoże ktoś i powie mi gdzie szukać silniczka i klap od rozdziału powietrza "ciepłe -zimne", u mnie się coś niestety XXXXXX i nie chciałbym niepotrzebnie rozbierać połowy samochodu, a w tym temacie niestety się nie wyjaśniło gdzie one są

Klima manual

Pozdrawiam

Słówko
wojtekn

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 27-12-2013 o 22:53
michal1981g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 17:57   #20
michal1981g
ford::average
 
Avatar michal1981g
 
Zarejestrowany: 06-10-2008
Skąd: Lublin/ Świdnik
Model: passat B5 fl
Silnik: 2.3 VR5
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nie mogę wyłączyć ogrzewania

witam ponownie

i jak wie ktoś gdzie szukać silniczka i klap rozdziału temperatury w galaxy mk2

Pozdrawiam
michal1981g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.