Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2012, 07:09   #21
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

Cytat:
Napisał lrdmaras Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ludzie! 3-4% ze 115 koni, to na chłopski rozum to około 0,40 konia mechanicznego! 0,40 :-)
Nie wiem czy ty kolego skończyłeś podstawówkę. 3-4% ze 115 to jest 3,5-4,5 kuca. Mylisz pojęcia procentów i promili. Ale majówka jest to i promile też. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 09:03   #22
lrdmaras
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK2
Silnik: Zetec 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 32
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

Racja sorry pomyliłem się :-) heh
__________________
Pozdrawiam Marek ;-)
__________________________________________________ ______________________________
Skoda 125L + LPG -> Opel CORSA B -> Mondeo MK2 -> ?? Porsche 911 Carrera Turbo ?? ;-)
lrdmaras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 10:28   #23
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

A ja na Allegro widziałem kiedyś tłumiki przelotowe w kształcie kata i to chyba jest najlepsze i najtańsze rozwiązanie
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 23:38   #24
huberto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Model: Focus
Silnik: 2.0i
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

witam, mam focusa mk2 2.0 benzyna 145KM jakiś czas temu pojawiła się kontrolka check engine pojechałem na diagnostykę i powiedzieli mi że to wina katalizatora, błąd skasowali i powiedzeli żebym lepszego paliwa zalał i na wyższych obrotach pojeździł tak też z robiłem ale błąd znowu się pojawił po tygodniu, znowu skasowali błąd i wspomnieli o emulatorze na sondę lambdę za katalizatorem i nie powinno być problemów z błędem, w między czasie podczas jazdy z kontrolką silnika nagle zgasła pomyślałem że udało się przepchać katalizator, niestety moje szczęście nie trwało długo kilka dni temu znowu to samo i zaczynam się zastanawiać jakby tu się tego problemu pozbyć nie wymieniając katalizatora, czy emulator to dobre rozwiązanie czy lepiej jakiś tłumik przelotowy, albo rurę.

jeszcze jedno pytanie czy zapchany katalizator ma wpływ na spalanie?
z góry dziękuję za odpowiedź.
huberto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2014, 16:30   #25
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

Cytat:
Napisał huberto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jeszcze jedno pytanie czy zapchany katalizator ma wpływ na spalanie?
dołącze sie do pytanie
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2014, 09:02   #26
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Katalizator, zastąpić rura, czy strumienica

Jak jest zapchany katalizator to auto jest zamulone także więcej trzeba go piłować , więc i więcej spali , tak na chłopski rozum.

Nie polecam strumienicy , miałem , strasznie jakoś pierdział, jak motorynka. Wymieniłem na tłumik przelotowy i dźwięk normalny. Nie ma co się oszukiwać bez kata będzie inny dźwięk.
Pamiętajcie , że po wycięciu kata trzeba dać tulejkę na drugą sondę aby checka nie wywalało. Pierwsza sonda jest od mieszanki i ma pracować jak sinusoida a druga za katem to kontrolna czy kat sprawny i ma mieć stałą wartość ok 0,4-0,5v .
Co do zatruwania środowiska , jak ktoś nie ma pojęcia to niech lepiej nie pisze. Prawda, taka , że będzie więcej szkodliwe ale bez przesady. Na forum wrzucałem skan z analizatora spalin i wszystko jest w normie. Kopciuchy bardziej zatruwają niż pb bez kata.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.