Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2012, 20:56   #11
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: cos zielonego cieknie spod silnika

Cytat:
Napisał witek77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Olej do układu klimatyzacji nowy nie używany jest bezbarwny Kolego fachowcu od klimy
fachowcu, nie lap za slowka, chcesz to mozna napisac wycieka Ci olej z ukldu klimatyzacji ktory jest bezbarwny, ale jest zielony bo dodaje sie do niego barwnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2012, 22:33   #12
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: cos zielonego cieknie spod silnika

Weź lampkę uv jeśli masz i poświeć. Jeśli barwa jest zielona to jest to fluid fluorescencyjny.
Pewnie strzeliła Ci chłodnica ale to dziwi mnie że klima nadal działa...
Tak czy owak w najgorszym razie(pomijam sprężarkę) wymiana chłodnicy, można to zrobić samemu. Chłodnice wyciągniesz od spodu ale musisz albo podnieść auto albo podjechać nad jakieś "urwisko". Potem nabicie klimy i gitara.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2012, 20:17   #13
Rogelio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-05-2011
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2000 Pb
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: cos zielonego cieknie spod silnika

Koledzy, mam taki sam problem. Kupiłem Mondeo Mk. 3 rok temu i praktycznie od początku wyciekał mi zielony płyn. Klimatyzacja działała, używałem jej mało. Jednak przed kolejny latem chcę rozwiązać problem i mieć dobrą klimatyzację. Mój mechanik odradza mi regenerację sprężarki, lepiej kupić używaną. Niestety sprężarka ze szrotu okazała się cieknąca i teraz muszę kupić kolejną poza Olsztynem i jeżeli kolejna będzie cieknąca to będę miał problem ze zwrotem. Sprężarek na allegro jest dużo, do wyboru, do koloru, ale niepewność zawsze jest.
Z drugiej strony mogę oddać do regeneracji, ale to duży koszt.

Proszę o pomoc, co wybrać? Regenerację czy starą?

Dodam, że nie mam pojęcia o naprawach, nic sam nie zrobię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I jeszcze jedno. Klima mi działa, czy po wycieku całości oleju sprężarka może zatrzeć się i coś uszkodzić w samochodzie?
Rogelio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2012, 11:47   #14
witek77
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-06-2011
Skąd: pomorskie
Model: zetec, endura de, tddi, obecnie MKIV kombi titanium x
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: cos zielonego cieknie spod silnika

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fachowcu, nie lap za slowka, chcesz to mozna napisac wycieka Ci olej z ukldu klimatyzacji ktory jest bezbarwny, ale jest zielony bo dodaje sie do niego barwnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, za słówka to raczej Ty łapiesz, tekst z lodówką był nie potrzebny, tym bardziej że nie prawdziwy i nic nie wnoszący do postu. No ale ja tam ugodowy człowiek jestemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Rogelio nie wiem czemu mechanik Ci odradza regenerację sprężarki, jeżeli poza nieszczelnością jest sprawna (odpowiednie sprężanie) dobre sprzęgło (łożysko i cewka) to pokusiłbym się o wymianie uszczelnień w niej, bo kupowanie używek to jak sam widzisz kupowanie "kota w worku", mi by było szkoda kasy na szrot chyba, że masz zaufanego sprzedawce używek.
Oczywiście sprężarkę bez oleju zatrzesz, będzie gorąca po chwili pracy bez oleju, wtedy to można ją tylko wyzłomować. Skąd wiesz że nie masz nic oleju w układzie??

Ostatnio edytowane przez witek77 ; 01-05-2012 o 11:51
witek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2012, 13:46   #15
Alfioso
ford::average
 
Avatar Alfioso
 
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Warmińsko-Mazurskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 95
Domyślnie Odp: cos zielonego cieknie spod silnika

Cytat:
Napisał Rogelio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, mam taki sam problem. Kupiłem Mondeo Mk. 3 rok temu i praktycznie od początku wyciekał mi zielony płyn. Klimatyzacja działała, używałem jej mało. Jednak przed kolejny latem chcę rozwiązać problem i mieć dobrą klimatyzację. Mój mechanik odradza mi regenerację sprężarki, lepiej kupić używaną. Niestety sprężarka ze szrotu okazała się cieknąca i teraz muszę kupić kolejną poza Olsztynem i jeżeli kolejna będzie cieknąca to będę miał problem ze zwrotem. Sprężarek na allegro jest dużo, do wyboru, do koloru, ale niepewność zawsze jest.
Z drugiej strony mogę oddać do regeneracji, ale to duży koszt.

Proszę o pomoc, co wybrać? Regenerację czy starą?

Dodam, że nie mam pojęcia o naprawach, nic sam nie zrobię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I jeszcze jedno. Klima mi działa, czy po wycieku całości oleju sprężarka może zatrzeć się i coś uszkodzić w samochodzie?
Kolego, ja w zeszłym roku kupiłem używkę bo taniej, ale po zimie wyciekał olej (tak, ten zielony). Nic z tym na razie nie robię, bo klima działa. Poprzednio miałem Astrę, klima padła, sprężarkę naprawili mi w serwisie klimy na Osiedlu Mazurskim w Olsztynie za niesamowitą wtedy kwotę 600zł. To było w 2003 r., ale aż do sprzedaży Astry w 2009 zero problemu.
Tak więc jak masz trochę oszczędności to lepiej naprawiaj. Wymienią Ci uszczelki i będzie spokój, a w starej sprężarce będą stare uszczelki i problem wróci.

Ostatnio edytowane przez Alfioso ; 01-05-2012 o 13:48
Alfioso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2012, 21:29   #16
chyzio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Re: cos zielonego cieknie spod silnika

ze wspomagania leci
chyzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2012, 22:54   #17
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Re: cos zielonego cieknie spod silnika

Cytat:
Napisał chyzio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ze wspomagania leci
A nie czasami Tobie z nosa? Bo to też bywa zielone!
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 20:44   #18
chyzio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Re: cos zielonego cieknie spod silnika

co ci leci to twoja prywatna sprawa poza tym twoja wypowiedz to chyba OT
chyzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 20:58   #19
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: cos zielonego cieknie spod silnika

Od lipca 1999 stosuje się tabletkę środka barwiącego (barwnik fluorescencyjny) wprowadzaną do układu klimatyzacji dla wykrywania nieszczelności. Miejsca przecieku można zidentyfikować dzięki jasno zielono-żółtemu zabarwieniu środkiem barwiącym.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 22:53   #20
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: cos zielonego cieknie spod silnika

Przecież napisałem że zielony barwnik -_-
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.