Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2012, 12:08   #1
John691
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2009
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 22
Domyślnie Liqui Moly - jak podłączyć ?????

Witam !!!
Naczytałem się wiele o skuteczności preparatu Liqui Moly. Aby jego działanie było skuteczniejsze należy podłączyć "puszkę" bezpośrednio pod pompę paliwa z ominięciem baku.
Auto zapali i pracuje na samym specyfiku bez pobierania paliwa.
Czy ktoś mógłby mi dokładnie opisać które przewody mam odłączyć od filtra paliwa i pompy tak by zrobić płukankę układu.
Proszę o dokładny opis - najlepiej z zamieszczonymi zdjęciami.
Nie liczę na jakiś cud, ale wiem , ze wielu osobom pomogło i uchroniło przed sporym wydatkiem regeneracji wtrysków.
Z góry dziękuję za pomoc


Ostatnio edytowane przez Marek ; 29-05-2012 o 05:02
John691 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 19:47   #2
marekwodniak
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 20-12-2011
Skąd: Brzeszcze
Model: RENAUL THALIA
Silnik: 1500
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: Liqui Moly - jak podłączyć ?????

Wlej normalnie na cały bak paliwa ja dałem sam srodek tak jak ty pytasz i przytarłem pompę .
marekwodniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 09:58   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Liqui Moly - jak podłączyć ?????

Wezyk ktory idzie od filtra paliwa do pompy trzeba odczepic i do tego wezyka podlaczyc te puszke ze srodkiem,zrobilem przedluzenie i na koncu lejek,do tego lejka wlewasz ten srodek,pompa zasysa sama
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 10:01   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Liqui Moly - jak podłączyć ?????

Cytat:
Napisał marekwodniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlej normalnie na cały bak paliwa ja dałem sam srodek tak jak ty pytasz i przytarłem pompę .
A jak sprawdziles, ze to wlasnie ten preparat "przytarl" pompe oraz, ze pompa jest "przytarta"?

Co do podlaczenia to jezeli nie ma pompki elektrycznej w baku to odlaczasz najpierw przewod od filtra do baku (ten pojedynczy). W ten sposob, nie wypompujesz paliwa z filtra.

Potem musisz sie podlaczyc pod waz zasilajacy pompe (ten ktory wchodzi w jej bok) i najlepiej w powrot (plastikowy krociec z tylu pompy kolo polaczen elektrycznych).
Oba przewody mozna zdjac w pompy (ten z tylu jest bardziej problematyczny i trzeba mocno wcisnac spinke), albo jak masz mozliwosc odpiac je przy filtrze i tam sie wpiac. Problem jest z powrotem, bo w tych filtrach jest trojnik.

Jezeli chcesz "lajtowa" wersje to wpinasz sie tylko w zasilanie pompy i srodek po przejsciu raz spala sie a reszta wraca do baku.
Jezeli chcesz zrobic poprawnie to podlacz sie i pod powrot i mozesz wymieszac srodek z ropa pol na pol. Uwazaj, bo po ok 10 minutach pracy zrobi on sie dosc goracy i najlepiej przerwac jak zacznie parowac.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 10:35   #5
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Liqui Moly - jak podłączyć ?????

pompa chodzila na sucho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo preparat jest "suchy" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak z ciekawosci o jakim preparacie mowa?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.