Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2012, 22:55   #71
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Przecież nie marudzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej obsługi. Im dłużej nie mogą znaleźć tym więcej wymieniają na nowe. W końcu 30 tysięcy już mam za sobą więc takie 'odświeżenie' jak znalazł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko to ciągłe jeżdżenie do nich trochę męczące. I zastanawiam się czy z ewentualnymi, dużo poważniejszymi, naprawami też by się tyle męczyli..

_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2012, 21:56   #72
Qbolezo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2012
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Witam, mi też od samego początku skrzypią amortyzatory przy przejeżdżaniu przez np progi zwalniające. Jutro jadę do ASO bo do tego mam jeszcze jakieś wycieki oleju.
Qbolezo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 11:11   #73
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

@Qbolezo
Skąd te wycieki oleju? Może z okolicy uszczelniacza prawej półosi?

@holek
Właśnie mieli mi robić to samo co zrobili u Ciebie, czyli wymieniać gumy stabilizatora, lecz po Twoim poście na razie odpuściłem i powiedziałem w ASO, żeby najpierw skonsultowali się z Fordem, co oni radzą zrobić w kolejnym kroku. Mam przejechane 3500 km i nie jestem zainteresowany, żeby mi rozbierali całe zawieszenie kawałek po kawałku, a tym bardziej robili to, co raczej nie pomoże. Może i nawet faktycznie skrzypią te gumy, tyle że jeśli się je wymienia na takie same to faktycznie może skrzypieć tak samo.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2012, 17:56   #74
Qbolezo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2012
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Witam jeszcze raz, właśnie wróciłem z ASO okazało się że wycieki miałem z uszczelniacza półosi... Przednie zawieszenie skrzypi dalej tak jak skrzypiało gdy przejeżdżam przez progi. Nie wiem co z Tym dalej działać.
Qbolezo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2012, 19:06   #75
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

O co tu. k..., chodzi. Żeby tak zachowywały się nowe samochody. Toż to szok !!
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2012, 19:34   #76
janosik0320
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-04-2012
Skąd: Opole
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Witam.
To ja dołączam do grona właścicieli skrzypiących focusów.
Kupiłem samochód w styczniu. Rok produkcji 2011.
Zawieszenie zaczęło skrzypieć po ok. 500 przejechanych kilometrach. W serwisie oczywiście całe zawieszenie rozebrali, podobno coś nasmarowali gumy i złożyli. Przy przejeżdżaniu przez progi skrzypi jak skrzypiało. Zastanawiam się co dalej. Dodam jeszcze, że po rozebraniu i złożeniu przez ASO Chwaliński w Opolu zawieszenie zaczęło bardziej stukać. Tak jakby były na nim jakieś luzy.

Mam zamiar podjechać na stację diagnostyczną, żeby ktoś niezależny to zbadał. Dam znać jak auto poogląda diagnosta.
janosik0320 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2012, 14:20   #77
osy4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2011
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Czytam Wasze wypowiedzi i liczę ile razy odwiedzacie ASO.
Czy ktoś z Was policzył ile kosztuje Was ta przyjemność posiadania Focusa i ciągłe odwiedziny ASO?
Ja na razie nie jeżdżę do ASO z zawieszeniem dopóki nie ogłoszą akcji serwisowej na skrzypiące zawieszenie i nie znajda panaceum na tę bolączkę.
Zastanawialiście się ile kosztuje Was roboczogodzina, ile paliwo aby dojechać do ASO i z powrotem, a ile nerwy?
Rozumiem, jak każda rzecz może się uszkodzić i raz można pojechać ją naprawić i zapomnieć o sprawie, ale reklamować reklamację, tego nawet prawo i UOKiK nie przewiduje.
Czy ktoś z Was poprosił o np: 1000zł zwrotu? Dokumentację serwisową posiadacie ( auto wjazd i wyjazd) oraz nowe części?
A może zatrudnić jakiegoś łepskiego "papugę" który bardzo szybko wyjaśni sprawę z Fordem Polska?
Co myślicie? Nie wiem czy prawnicy z DAS by się tym zajęli?
Nie potraktujcie tego jak "podżeganie" , ale jak drogę do szybszego "wyrwania chwasta", jakim są ciągłe niedoróbki i nabijanie nas w "butelkę".
osy4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2012, 19:35   #78
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Wasze ostanie wypowiedzi utwierdziły mnie w przekonaniu że dobrze zrobiłem, że wstrzymałem się i zażądałem konsultacji z Ford Polska. Teraz to tylko skrzypi, a jak coś schrzanią w ASO to może być o wiele gorzej.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2012, 07:44   #79
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Re: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Ile mnie to kosztuje czasu? Tyle co dojazd czyli jakieś 20 minut w jedną stronę. Na miejscu mogę albo posiedzieć sobie przy kawce z szybkim wi-fi i normalnie popracować albo dostać auto zastępcze i normalnie funkcjonować.

Ile mnie to kosztuje nerwów? Powiedział bym, że wręcz odwrotnie - mam niezły ubaw widząc jak się gimnastykują i dalej nie mogą dojść o co chodzi.

Ile mnie kosztuje paliwo? Przez te 7 km spalę zapewne tyle ile przy dwóch ostrych wyprzedzaniach na trasie.

Podsumowując - koszty znikome (także utracone korzyści bo w czasie naprawy funkcjonuję praktcznie normalnie).

Co do reklamacji reklamacji to nie wiem jak jest w innych ASO ale w Germazie jest to rozwiązane bardzo mądrze (oczywiście z ich strony): od pierwszej wizyty mam otwarte jedno zlecenie. Co prawda mógłbym się upierać, że naprawa trwa zbyt długo ale zapewne wtedy zasłonią się koniecznością sprowadzania części. Poza tym jedyne czego mogę żądać to skuteczna naprawa usterki ale przypuszczam, że wtedy odbiją piłeczkę na jeden z dwóch możliwych sposobów:
a) naprawiamy (w sposób cągły bo nie zakończyliśmy zlecenia)
b) to nie jest usterka - samochód jest w pełni sprawny i zupełnie bezpieczny.

Także dopóki wykazują dobrą wolę, szukają i wymieniają mi na gwarancji poszczególne elementy podlegające zużyciu na zupełnie nowe to nie będę nic kombinował. W końcu mam już ponad 30k km na liczniku więc pasuje mi wymiana zawieszenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz zastanawiam się czy zgodzić się na ingerencję w układ kierowniczy - to już grubsza sprawa i nie wiem czy sobie z tym poradzą bo jak mi powiedzieli - będą to robili pierwszy raz. Mam strasznie dużo elektroniki i szczerze trochę się boję, że coś schrzanią.

A rozwiązanie samego problemu jest zdaje się dużo prostsze niż się nam wszytskim wydaje: otóż byłem ostatnio na myjni bezdotykowej i dokładnie umyłem koła i nadkola. Skrzypi naprawdę minimalnie - wręcz ustało. Pojadę dzisiaj powtórzyć zabieg i zobaczę czy to całkowicie rozwiąże problem. Możecie też spróbować u siebie - koszt niewielki a będziemy mieć więcej obiektów dla potwierdzenia rozwiązania.
Jak się uda to wystawię Ford Polska fakturę za doradtwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2012, 09:24   #80
sumator
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

.. ja tak czytam ten wątek i się modlę o to żeby nie skrzypiało u mnie bo nie jestem tak wyrozumiały jak _holek i z nerwowością bliżej mi do osy4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

to że wszystko odbywa się w sprzyjającej aurze to na + dla serwisu ale troszeczkę niedorzeczne jest to że oni nie potrafią sobie z tym poradzić... to nie są kasjerzy z marketu tylko w teorii wykwalifikowana kadra która ma wiedzieć jak poradzić sobie z usterką a nie na oślep wymieniać co im intuicja podpowie.. osobiście nie życzyłbym sobie aby mój samochód robił za żywy organizm na którym serwis się uczy.. jak ktoś się uczy to oczywiste jest że popełnia błędy..tyle że taki biedny właściciel nie jest tego świadomy..
.. przy kasie jaką się płaci za nową furę takie sytuacje powinny być rozwiązywane z miejsca a nie sprawy ciągną się w miesiącach i generalnie efektu nie widać.. jeżeli ktoś chciałby iść na kompromis to kupiłby auto używane i miałby jakieś moralne uzasadnienie niedociągnięć ale w przypadku nowych sztuk.. nie ma to żadnego usprawiedliwienia.. auto ma cieszyć a nie irytować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w tym przypadku proporcjonalnie do wielkości wydanej kasyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. irytacja wzrasta.. mnie osobiście wymieniane elementy nie cieszą bo świadczą o jakości.. skoro serwis wymienił to teoretycznie z powodu zużycia... skoro te auta mają podobno takie fantastyczne zawieszenie.. to po okresie 24miesięcy będę skazany na walkę z tym problemem w pojedynkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .. już mi za free nikt nic nie wymieni.. a szczerze nie chciałbym się użerać z serwisem bo z góry jestem skazany na przegraną..
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.