Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2011, 18:57   #11
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm i uruchomić zapasowym kluczykiem

Cytat:
Napisał roberto369 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy to normalne, że po uzbrojeniu alarmu i otwarciu drzwi kluczykiem, włącza mi się syrena? (...)

Alarm firmy Logic.

Wszystko jet OK, właśnie dokładnie tak ma być.

__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 18:58   #12
roberto369
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Model: Focus II FL Gold X
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2010
Postów: 126
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm i uruchomić zapasowym kluczykiem

Cytat:
Napisał RobekK4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko jet OK, właśnie dokładnie tak ma być.
Dziękuję za potwierdzenie.

Pozdrawiam
roberto369 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 19:13   #13
kawiecDIY
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: 10km pod Poznaniem
Model: Focus II juz bez DPF
Silnik: 1.6TDCI Titanium
Rocznik: 11.2005
Postów: 91
Domyślnie Re: Jak wyłączyć alarm i uruchomić zapasowym kluczykiem

Sluchajcie, posiadam dwa orginalne kluczyki ale niestety nic nie wiem o kodzie kobita od ktorej kupowalem autko o niczym nie wspominala kurde musze sprawdzic czy bedzie mi wyl alarm po przekreceniu kluczyka.
Aha jak i gdzie wklepuje sie ten kod bo u mnie jest fabryczny alarm z dioda imo na zegarach i nic wiecej.
kawiecDIY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 19:46   #14
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Re: Jak wyłączyć alarm i uruchomić zapasowym kluczykiem

Cytat:
Napisał kawiecDIY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sluchajcie, posiadam dwa orginalne kluczyki ale niestety nic nie wiem o kodzie (...)
Przejrzyj papierologię, którą otrzymałeś od poprzedniego właściciela auta - może będzie jakaś instrukcja czy karta gwarancyjna alarmu - sporo wyjaśni.
W alarmach Logic (pewnie nie tylko w tych) jest możliwość awaryjnego wyłączenia alarmu. Gdy padnie pilot (może być w kluczyku, może być osobny) otwierasz drzwi kluczem (włączy się alarm), przekręcasz stacyjkę i wprowadzasz PIN alarmu - służy do tego dioda sygnalizacyjna alarmu, która jest jednocześnie przyciskiem - wszystko opisane w instrukcji.
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 19:53   #15
kawiecDIY
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: 10km pod Poznaniem
Model: Focus II juz bez DPF
Silnik: 1.6TDCI Titanium
Rocznik: 11.2005
Postów: 91
Domyślnie Re: Jak wyłączyć alarm i uruchomić zapasowym kluczykiem

U mnie dioda jest w zegarach wiec nie ma do niej dostepu aby ja wcisnac a znowu fabryczny alarm jest na 100% bo juz sprawdzalem jego dzialanie np otwierajac klape silnika na uzbrojonym alarmie.
Papiery mam po niemiecku i wlasnie przegladam czy jest cos od alarmu, w najgorszym wypadku podjade popytac do ASO.

Ok z tego co udalo mi sie odczytac i przetlumaczyc z mojej instrukcji to wystarczy przekrecic kluczykiem na zaplon i podobno ma sie sam rozbroic, zaraz sprawdze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i sprawdzone, po otwarciu drzwi kluczykiem mam okolo 10 sekund na wlozenie kluczyka w stacyjke i przekrecenie w pozycje II i sam sie rozbraja, jesli tego nie zrobie to alarm sie zalacza i wyje.

Ostatnio edytowane przez kawiecDIY ; 07-09-2011 o 20:39
kawiecDIY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2011, 20:09   #16
krawmed
ford::average
 
Avatar krawmed
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-10-2011
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus EcoNetic
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 52
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm i uruchomić zapasowym kluczykiem

A jak mam takie pytanko.

Też odnoszące sie do alarmu
czy w fordach jest może fabryczna instalacja do alrmu.
Bo nie chce mi sie wieżyć że samochód z 2008 jest bez alarmu.
Może jest tylko trzeba go jakos włączyć no i podpiąc czujniki ruchu któr już kupiłem. tzn od Mondziaka lampkę z czujnikami.
krawmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 13:08   #17
marcinpl3
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: PUCK
Model: FOCUS II / MONDEO MK4
Silnik: 1.6 Ti-VCT / 1.6 ECOBOOST
Rocznik: 2006 / 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm i uruchomić zapasowym kluczykiem

Witam, pojawił się problem w aucie, w miarę możliwości proszę o dobrą rade, w moim focusie 2006 1.6 tivct posiadam alarm Clifford Logic CAN, dziś zauważyłem że kontrolka ( niebieska) od uzbrajania i rozbrajania alarmu, po włączeniu alarmu wogóle nie mruga, nawet po naciśnięciu tej kontrolki, czyli alarm się nie uzbraja, gdy wsiądę do samochodu i z kluczyka włącze alarm i ruszam się syrena nie wyje ,kierunki nie migają ( zamek centralny działa ) czyli alarm nie działa, ale gdy odpale wóz i nacisnę te niebieską kontrolkę to po około 2 sekundach mrugnie i wyda krótki sygnał dzwiękowy. Nadmienię jeszcze że niedawno 4 dni temu miałem wymienianą cewkę zapłonową, czy mechanik mógł coś odłączyć że alarm nie działa? Będę wdzięczny za wszelaką pomoc, z góry dziękuje.
marcinpl3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 15:04   #18
gregorkruk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2012
Skąd: Wodzisław
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm i uruchomić zapasowym kluczykiem

Witam, mam to samo, niebieska dioda nie reaguje. Po otwarciu przedniej maski (z zamkniętymi drzwiami) alarm nie działa a powinien. Wymieniałem ostatnio bezpiecznik od oświetlenia wnętrza, może ma to jakiś związek?
gregorkruk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2012, 09:50   #19
adamww
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-03-2012
Model: Focus
Silnik: 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm i uruchomić zapasowym kluczykiem

Witajcie,
Posiadam dokładnie ten sam problem co koledzy powyżej (już od miesiąca) w Focusie 1.6 TI-VCT z 2006 roku. Czy ktoś wpadł już na pomysł co z tym zrobić?
Ostatnio była wymieniana jedynie żarówka halogenowa, ale nie przypuszczam, że to mogło doprowadzić do awarii.

Ostatnio edytowane przez adamww ; 10-03-2012 o 10:05
adamww jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2012, 22:44   #20
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm i uruchomić zapasowym kluczykiem

Zawiesiła się centralka. Odepnij na chwilę klemę lub zasilanie centralki. Centralkę masz za schowkiem pasażera.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.