Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2012, 17:05   #31
ryanan
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Mondeo i Fiesta
Silnik: tdci i 1,25
Rocznik: 2004 i 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Ja w moim poprzednim MK3 tez mialem problem z niedzialajacym zamkiem, kupilem nawet drugi od anglika, ale nie robilem z tym nic, bo elektryk stweirdzil uszkodzenie modulu komfortu, naprawil mi to, a z zamkiem nic nie trzeba bylo robic - dzialal jak nalezy. Problem byl w GEMie i przez to tak wariowal jak u was.

Pozdrawiam

ps. ten elektryk byl z Bytomia, jak ktos chce to podam namiar.

ryanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 18:03   #32
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Lepiej sie go spytaj co to jest ten "modul komfortu" bo ja pierwsze slysze.....
A na pewno jest jakas zaleznosc miedzy kompem a GEM'em.Problem w tym,ze tak naprawde nikt z nas nie wie co jest w srodku microstyku i na jakiej zasadzie i wogole jakie ida sygnaly.
__________________
pozdrawiam Radek

Ostatnio edytowane przez radekg32 ; 07-03-2012 o 19:03
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2012, 18:52   #33
ryanan
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Mondeo i Fiesta
Silnik: tdci i 1,25
Rocznik: 2004 i 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Informacji na temat mikrostyków w necie jest sporo, wystarczy poszukac jeśli Cie to interesuje. Inna rzecz, ze sa one nierozbieralne i na nic to - trzeba je wymienic na dzialajace. Sa strony gdzie mozna takie zamowić nowe, nawet na tym forum ktos podawal linki do takiego sklepu internetowego, niestety niewiem w jakim temacie. Sam zglebialem zagadnienie jakis rok temu, gdy ten zamek nie działał w poprzednim mondeo.
jesli ktos chce, to mam taki zamek z anglika, chętnie odsprzedam komuś na części za pól ceny z allegroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak jak mówie, u mnie przyczyną był GEM, a objawy podobne.
ryanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2012, 19:02   #34
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Ale mowisz o GEM'ie tym z centralki ?
Daj info na PW ile wolasz za zamek [ ceny na aledrogo sa rozne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ]
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2012, 22:12   #35
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Panowie,dzis znowu rozbiorka "kierownika"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,wyjalem wszystkie micrusy i postanowilem podmienic na te z "angola" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Wiedzialem,ze beda mogly nie pasowac i tak faktycznie bylo.
Trzy z nich zazanaczone na zdjeciu kolkiem na niebiesko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sa odbiciem lustrzanym,natomiast ten z prawej jest dokladnie taki sam.Z trzema niby nie pasujacymi sobie poradzilem w ten sposob,ze przegialem wystajace blaszki na druga strone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak jak to wyglada w europejczykach.Czwarty z nich
po prostu podmienilem.Skrecilem calosc i podlaczylem wtyczke od zamka a on nadal reagowal w ten sam sposob co wczesniej :<. Otwieranie z kluczyka dzialalo normalnie,natomiast przy zamykaniu pojedynczym od razu odbija .........Zaczalem sprawdzac po kolei ktory z nich za to odpowiada i w koncu sie udalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To ta gnida po lewej zaznaczona na zielono Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Wzialem go i po prostu wyjalem,teraz centralny dziala na razie tak,ze normalnie zamyka i otwiera wszystkie zamki z kluczyka.Obecnie musi tak niestety byc,wole tak,niz zamykac z kluczyka drzwi kierowcy a pozostale od srodka......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas tej calej zabawy ,zauwazylem u siebie taka dziwna rzecz.Mianowicie jak poruszalem tym wyjetym micrusem to zamek raz normalnie lapal,a raz wogole nie.I tak na przemian.Nie sadze zeby i ten byl jakis uwalony,przynajmniej na taki nie wyglada.Chyba,ze pomiedzy gniazdem kostki od obudowu zamka a gniazdem micrusa brak jest jakiegos przejscia.Byc moze,ze w srodku plastyku cos nie do konca styka,stad takie a nie inne jego zachowanie.No chyba,ze faktycznie to moze byc tez wina modulu komfortu.
Tak czy inaczej,zostaly mi na zbyciu 3 micrusy[ 2 srodkowe i ten po prawej ] ale to juz do innego dzialu......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 15:13   #36
mondeo v6
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-07-2014
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 v6
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Witam.
A wie ktoś może gdzie można kupić takie mikrowłączniki ? Od strony pasażera zamek właśnie mi nie działa... Rozebrałem tapicerkę, zdemontowałem zamek i go rozebrałem, mikrowłączniki namoczyłem w preparacie do czyszczenia styków i zamek ożył częściowo. ale chciałbym się zaopatrzyć w razie czego w nowe takie mikrowłączniki na przyszłość, bo to częsty objaw z tego co czytam.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeo v6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 15:20   #37
Ondzion
ford::amateur
 
Imię: Ondzion
Zarejestrowany: 27-06-2016
Skąd: Świecie
Model: Mondeo Kombi mk3
Silnik: R2.0 145 KM Benzin + LPG
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Zamykanie wszystkich drzwi od środka

Mam Mondeo jak w moim opisie. I w tym aucie nie mogę zamknąć wszystkich drzwi od wewnątrz, czy wszystkie te modele tak mają ? A może też ktoś tak miał ? - co było przyczyną ? Wcześniej miałem auto innej marki i wystarczyło na drzwiach kierowcy wcisnąć guzik zamykając wszystkie drzwi od wewnątrz.
Ondzion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 15:32   #38
zbiban1967
ford::average
 
Avatar zbiban1967
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 26-03-2012
Skąd: Kielce
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 125 km + lpg
Rocznik: 2001
Postów: 111
Domyślnie Odp: Zamykanie wszystkich drzwi od środka

Stary numer w Mondeo - uszkodzony lub zawilgocony zamek kierowcy.
zbiban1967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 16:47   #39
Ondzion
ford::amateur
 
Imię: Ondzion
Zarejestrowany: 27-06-2016
Skąd: Świecie
Model: Mondeo Kombi mk3
Silnik: R2.0 145 KM Benzin + LPG
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zamykanie wszystkich drzwi od środka

Ok, dzięki
Ondzion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 10:41   #40
tiga1916
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: Białystok
Model: Focus mk1 Mondeo mk3 2.0 tdci
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 179
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Witam wie ktoś może jaka może być przyczyna tego że nie mogę otworzyć auta kluczykiem (zamyka bez problemu) z pilota wszystko działa.
tiga1916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.