Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2012, 18:32   #141
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: Xenony - kompendium wiedzy

W FFII były dwie różne lampy, przed i poliftowe. Obie mają przetwornicę pod spodem. Co do wyjęcia żarnika, musisz zdjąć czerwono - czarny starter, kręcąc zgodnie ze strzałkami na jego tyle. Natomiast żarnik trzyma taka srebrna blaszka, którą trzeba przekręcić odwrotnie niż ruch wskazówek zegara w celu zwolnienia mocowania. zakładanie w odwrotnej kolejności.

__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 08:07   #142
mg-maciek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2012
Skąd: opolskie
Model: focus II
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Xenony - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał a_iverson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W FFII były dwie różne lampy, przed i poliftowe. Obie mają przetwornicę pod spodem. Co do wyjęcia żarnika, musisz zdjąć czerwono - czarny starter, kręcąc zgodnie ze strzałkami na jego tyle. Natomiast żarnik trzyma taka srebrna blaszka, którą trzeba przekręcić odwrotnie niż ruch wskazówek zegara w celu zwolnienia mocowania. zakładanie w odwrotnej kolejności.
mój focus jest po lifcie, faktycznie popełniłem błąd przetwornica jest na spodzie lampy
żarniki są zespolone ze starterem - D1S - więc moje pytanie jak zdjąć starter skoro jest on zespolony z żarnikiem (rozumiem że starter to to błyszczące pudełeczko z wtyczką na dole ?)
być może pytania są banalne ale to moje pierwsze auto z xenonami
sprawdzę to jeszcze raz dzisiaj i opiszę co nabroiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wogóle mam dziwny objaw bo żarnik po odpaleniu auta świeci, później po wjechaniu do garażu widzę, że nie świeci ale jak przłącze swiatła na 0 to znowu się zapala - chyba to ten starter dogorywa (światła mam automatyczne)
mg-maciek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 16:10   #143
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: Xenony - kompendium wiedzy

Racja d1s ma zespolony starter. Musisz tylko przekręcić tą blaszkę pod starterem, która trzyma żarnik.
__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 06:15   #144
mg-maciek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2012
Skąd: opolskie
Model: focus II
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Xenony - kompendium wiedzy

dzięki koledzy, naprowadziło mnie to kręcenie ale patent wygląda trochę inaczej niż mi opisano
po wyjęciu lampy, zdejmujemy gumową osłonę i mamy dostęp do bebechów
w środku widać starter z żarnikiem i tuż za statrerem jest widoczny czarny plastikowy pierścień szerokości ok 1 cm z wypustkiem z prawej strony i żłobieniami mającymi ułatwić pewny chwyt (mówimy o lampie prawej patrząc od przodu), chwytając za ten wypustek trzeba przekręcić w lewą stronę (przy drugiej lampie będzie odwrotnie) do oporu (ciężko idzie) i wychodzi nam cały zestaw żarnika z pierścieniem mocującym, który w razie poterzeby wysuwamy i zakładamy na nowy żarnik - ot i cała procedura
u mnie po wyjęciu żarnika widać że bańka jest lekko przypalona i wytracił się jakiś osad na szkle więc chyba dogorywa dlatego zamówiłem nowy zestaw ale ponieważ ori się ceni to wziąłem HID z gwarancją 24 miesiące - ok 175 zestaw z przesyłką.
Dam znać czy pomogło jeśli chodzi o moc świecenia
Pozdrawiam
mg-maciek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 16:16   #145
AdMir
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2007
Skąd: Ireland
Model: Mondeo Ghia & Zetec
Silnik: 2,5 V6 Automat & 1,8i
Rocznik: 2004 & 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Xenony - kompendium wiedzy

Chciałbym tylko dopytać o nie działające "samo poziomowanie"

fabryczne xenony, wszystkie elementy sprawdzone i nadal nie działa. Zostaje tylko WDS i ponowna aktywacja ? i tak za każdym razem nawet jak odłącze akumulator na chwilę ?
AdMir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2012, 18:48   #146
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: Xenony - kompendium wiedzy

Po czym wnioskujesz, że nie działa?? lampy nie idą w dół i górę po starcie... czy w ogóle nie zmieniają położenia po zmianie obciążenia??
Bo jak nie ruszają Ci się przy starcie, to mondeo tak już ma. Nie robi testu.
__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2012, 21:08   #147
AdMir
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2007
Skąd: Ireland
Model: Mondeo Ghia & Zetec
Silnik: 2,5 V6 Automat & 1,8i
Rocznik: 2004 & 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Xenony - kompendium wiedzy

nie zmieniają położenia przy obciążeniu, pytam bo w irlandzkim serwisie nie wiedzą o co chodzi ale cenę znają ok. 150 euro, a w anglii powiedzieli że zawsze jest wymagana aktywacja i kosztuje około 50 funtów (połowa roboczo godziny) jeśli to prawda to chyba jedynie zostaje opcja przerobienia na ręczną regulacje o ile się wogóle da, bo nie będę płacił za każdym razem

cytat moderatora z fordmondeo.org
if all the wiring is in place then the only thing left is to take a trip to a ford dealers & get them to calibrate the levelling system.

this needs doing every time the power is lost to the headlights ( battery disconnect/headlight removal for bulb change etc ) & then after that you should have the movement your after


PS. Wam tez kradną-wyrywają te klapki ze spryskiwaczy reflektorów ?? bo mi jedną w polsce a drugą w irlandii zajemali

Ostatnio edytowane przez AdMir ; 01-03-2012 o 21:14
AdMir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2012, 17:29   #148
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: Xenony - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał AdMir Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

this needs doing every time the power is lost to the headlights ( battery disconnect/headlight removal for bulb change etc ) & then after that you should have the movement your after
Nie bardzo się znają na tym forum..
Już nie pamiętam ile razy lampy wyjmowałem lub rozłączałem akumulator i poziomowanie jak działało tak działa. Przestaje działać jak żarnik padnie lub włączysz światła bez podłączonych lamp, wtedy trzeba wykasować błędy i aktywować poziomowanie.
__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 09:08   #149
ryanan
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Mondeo i Fiesta
Silnik: tdci i 1,25
Rocznik: 2004 i 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Xenony - kompendium wiedzy

A możecie powiedziec, kto może aktywować to samopoziomowanie na ślasku - mysle ze serwis bedzie drogi. Są jacyś "znawcy" tematu z odpowiednim sprzetem?
ryanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 18:48   #150
Tomasz27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Model: mondeo
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001r.
Postów: 1
Domyślnie Odp: Xenony - kompendium wiedzy

Czy ktoś przerabiał może temat montażu orginalny ksenon/spryskiwacze/poziomice? U mnie sprawa wygląda tak, że zakupiłem niedawno mondeo mk3, poprzedni właściciel zamontował ksenony i nic więcej nie przerabiał. Ja ze swojej strony zrobiłem w serwisie forda możliwość recznej regulacji wysokości i dowiedziałem sie, że jesli chodzi o spryskiwacze to nie bedzie wiekszego problemu ale na temat poziomic nic mi nie odpowiedzieli. Czy trzeba położyc nowa wiązke i na ile jest to możliwe?
Tomasz27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.