Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2012, 10:00   #31
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogrzewanie dodatkowe są to świece żarowe wmontowane w układ chłodzenia , wspomagają one szybsze nagrzewanie się cieczy chłodzącej(podczas pracy silnika) , co prowadzi do szybszego nagrzania silnika jak i wnętrza. Ogrzewanie dodatkowe można włączyć lub nie , w zależności od temp. zewn.
Nie kumam...jak ja mam włączyć sam te "dogrzewanie cieczy"?W C+ nie mam żadnej pozycji ogrzewania,bo nie mam webasta,tylko te dogrzewanie elektryczne...i już sam nie wiem czy one włącza sie samo,czy jak ktoś pisał wyżej przy włączeniu klimy na MAX?

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 18:37   #32
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Ogrzewanie dodatkowe (convers) nie ma nic do ustawień klimy . Kiedy temperatura na zewn. spada to włączasz (krzyżyk w menu convers) ogrzewanie pomocnicze w celu szybszego nagrzania układu chłodzenia , po przez co silnik się szybciej nagrzewa , no i przede wszystkim po kilku set metrach z nawiewów leci ciepłe powietrze. W s-max lub galaxy lub mondeo MK4 można to dogrzewanie włączyć lub wyłączyć. Bo w mondeo MK3 (opcja dodatkowa) nie było możliwości wyłączenia dogrzewania , odbywało się to bodajże automatycznie lub grzało cały czas. W lecie praktycznie nie używa się ''ogrzewania pomocniczego'' bo silnik się szybko nagrzewa. ''Ogrzewanie dodatkowe'' jest to pomoc dla silnika w celu jak najszybszego osiągnięcia temp.optymalnej.

skoru - ta nagrzewnica elektryczna '' ogrzewanie pomocnicze'' nie działa z automatu , no chyba że auto nie jest wyposażone w convers + lub nie ma takiej opcji włączenia lub wyłączenia w menu .

Ostatnio edytowane przez dikileiden ; 25-02-2012 o 18:43
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 20:10   #33
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Czy tylko ja czuję się zagubiony w tym wątku? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam s-maksa ale opiszę jak to jest w c-maksie i focusie.
Można mieć
1. webasto czyli ogrzewanie poprzez spalanie paliwa przez dodatkowy układ.
2. Elektryczne dogrzewanie silnika (i oczywiście wnętrza) przez podgrzewanie świecami płynu chłodniczego.
3. Elektryczne dogrzewanie TYLKO wnętrza przez nagrzewnicę w konsoli środkowej. Ta nagrzewnica załącza się (wg informacji użytkowników, sam nie posiadam takowej) po włączeniu trybu MAX temp. To o to pewnie niektórym piszącym o ustawieniach klimy chodzi. W dziale focusa są zdjęcia tej nagrzewnicy. Kilku osobom udało się takie coś dołożyć.
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 20:40   #34
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Ja mam 1 i 2 , ale o 3 nigdy w życiu nie słyszałem . Może jest to najzwyczajniejsza dmuchawa jak w każdym aucie , albo ktoś bardzo namieszał. Jaki byłby sens istnienia numeru 3 i kiedy to miałoby pracować , to jakaś bujda. To co jak nastawię max temp. to przy zimnym silniku , zaraz po starcie będzie leciało cieple powietrze , nigdy w życiu. I to miałoby być po za układem chłodzenia silnika, osobna dmuchawa ''słoneczko'' , sorry ale to śmieszne.

Ostatnio edytowane przez dikileiden ; 25-02-2012 o 20:43
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 22:03   #35
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Dokladnie tak. Taka "farelka":-) Czytalem o tym w fordzie, mam w drugim samochodzie. Silnik zimny a leci cieple powietrze. Ale czy pkt 3 jest w smax to nie wiem. 1 i 2 mam napewno, tylko nie jestem pewien czy to nie to samo, tzn czy webasto nie realizuje sie rowniez jako dogrzewanie silnika i to zaznaczasz w conversie jako 2. A czy mam 3 to nie wiem. Prawda jest taka ze w najwieksze mrozy mam bardzo szybko cieplo nie podgrzewajac wczesniej webasto.
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 23:23   #36
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

To to że w mrozy masz szybko cieplutko to znaczy że ogrzewanie pomocnicze działa jak należy. Webasto działa tylko przy wyłączonym silniku , ma osobny układ wydechowy. Dogrzewa wnętrze jak i silnik , ale tylko na postoju przy zgaszonym silniku. Ogrzewanie pomocnicze działa tylko przy załaczonym silniku.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 06:21   #37
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

dikileiden
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
na tej stronie widać nagrzewnicę, miejsce gdzie to się znajduje w aucie, więcej w całym wątku.
Więcej pokory.
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 06:33   #38
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Cytat:
Napisał kenji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy tylko ja czuję się zagubiony w tym wątku? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.
No właśnie nie tylko Ty......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja nie mam webasta ani żadnej dodatkowej opcji włączenia nagrzewania w C+

W ETIS mam napisane z "dodatkową nagrzewnicą" jakoś tak - co jest standardem w każdym dieslu S-maxa z tego co wiem...

Pytanie: Kiedy ona się włącza??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 10:37   #39
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja nie mam webasta ani żadnej dodatkowej opcji włączenia nagrzewania w C+

W ETIS mam napisane z "dodatkową nagrzewnicą" jakoś tak - co jest standardem w każdym dieslu S-maxa z tego co wiem...

Pytanie: Kiedy ona się włącza??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam tak napisane w etisie i wiem że włączyć je mogę na panelu klimy nawet nie uruchamiając silnika -działa również po włączeniu ogrzewania przedniej szyby .
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 13:19   #40
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

To ja spróbuję wątek podsumować:

1) Dodatkowa, elektryczna nagrzewnica PTC montowana seryjnie w dieslach ma na celu poprawić ogrzewanie kabiny (nie silnika). Sterowana jest autometycznie przez komputer - to dzięki temu niemal zaraz po odpaleniu silnika leci ciepłe powietrze (i przynajmniej u mnie wcale nie trzeba dawać max ogrzewania).

2) Kto ma dodatkowo Webasto to ma możliwość sterowania samodzielnie pracą układu z poziomu Convers i pilota, ale komputer także w pewnych sytuacjach sterują pracą tego układu automatycznie (jak w PTC)

3) Jeśli ktoś ma Webasto to w sumie jest mu obojętne czy ma PTC czy nie ma.

4) Dla silników benzynowych, jeśli komuś zimno, to jedyną opcją wspomagania naturalnego ogrzewania jest Webasto?

5) Wiemy również, że ASO nie potrafi naprawiać Webasto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Z PTC pewnie jest podobnie, ale to prostszy układ, pewnie mniej się psuje i tańszy w wymianie (czyt. w naprawie w ASO)
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.