Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2012, 08:56   #11
Osmola
ford::average
 
Avatar Osmola
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Osmola City
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 78
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 czy LagunaIII ?

Jest porównanie tych samochodów w AŚ nr 4 z 23 stycznia. No i wygląda to tak:

1 Mondeo
2 Laguna
3 Passat
4 C5

Osmola jest offline  
Stary 19-02-2012, 09:10   #12
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 czy LagunaIII ?

te testy to wedlug mnie suche dane,dopiero doswiadczenia praktyczne zaokraglaja obraz samochodu.z tej czworki napewno kazdy ma wady i zalety,wada citroena jest to ze go nie mozna dalej sprzedac i spada na wartosci
aprox99 jest offline  
Stary 19-02-2012, 11:28   #13
patryk691
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-02-2012
Skąd: DGL
Model: Focus
Silnik: 1.8i
Rocznik: 2003
Postów: 78
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 czy LagunaIII ?

Cytat:
Napisał mouzes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cóż ... życie pokazuje że renault nie umie wyprodukować dobrego samochodu ... czy to bus, czy osobówka, czy cieżarówka. Wygląd to niestety nie wszystko ...
Ty chyba nie jeździłem busami(master). Silniki w tych autach są bardzo dobre, na międzynarodówce kręcą po mln kilometrów i oprócz zużycia podstawowych elementów może się nic nie dziać. Ford co do busów to może się chować, nie ma nic ciekawego do zaoferowania.
patryk691 jest offline  
Stary 19-02-2012, 12:08   #14
FIN
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 czy LagunaIII ?

Master taż ma swoje bolączki ,użytkowałem takie auto znam je dobrze .
Poniżej to co stwierdzono po rozebraniu silnika 2,0 dci po 100 tys km -test auto świat

Cytuję :
''I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie demontaż, który ujawnił ponadprzeciętne zużycie tak przez nas chwalonego układu napędowego. Na panewkach i wałkach rozrządu wyraźnie widać dość głębokie rysy – to jeszcze nie zapowiada rychłej „śmierci” silnika, ale do takich widoków nie jesteśmy przyzwyczajeni. Tak samo – jeśli nie bardziej – zdziwiły nas pęknięcia widoczne na powierzchni głowicy. Po rozgrzaniu silnika szpary się zasklepiają i nie ma ryzyka utraty kompresji, więc motor zapewne przejechałby kolejne 100 tys. km bez remontu.''


Pasuje Laguna to bierz .Ja miałem poprzednią Lagunę - niestety gorszego auta nie miałem
Psuło się wszystko i ciągle ,po roku nowe auto sprzedałem ponieważ serwis nie mógł jej doprowadzić do użyteczności .Kupiłem Mondeo MK 3 auto super ale po 1,5 roku wyszły mi parchy na drzwiach ,progach i słupkach ale się nie psuł .
FIN jest offline  
Stary 19-02-2012, 14:34   #15
Tomgda
ford::beginner
 
Avatar Tomgda
 
Zarejestrowany: 02-01-2012
Skąd: Gdańsk
Model: vw passat b5fl
Silnik: 1.9 diesel
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 czy LagunaIII ?

Właśnie co do renault to mam przykład teg swego czasu mój /ojciec kupował nowe renault mastery w pierwszym gdy go sprzedawal miał 850 tkm i żadnych wiekszych problemów , w drugim gdy go sprzedawał przebieg oscylował rzędu 700 tkm i też nic sie wiekszego nie działo . Kolega miał lagune II wersja dosc dobrze wyposażona dużo nią jezdziłem wszystko fajnie tylko 120KM było troche mało a te nowe laguny III maja juz 150KM .
Wybór ciężki dlatego mój post .
Tomgda jest offline  
Stary 20-02-2012, 14:20   #16
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 czy LagunaIII ?

witam, nie pisz na forum forda o wyborze pomiedzy fordem a reno...
tez mam ten sam dylemat tylko ze motory benzynowe, baardzo długo juz czytam opinie i ford przy reno wypada na prawde kiepsko ;/ po prostu jest mocno nie dopracowany, chyba ze chcesz po lifcie ale to nie ta kasa
lala III to zupelnie inne auto i nie ma nic wspólnego ze starsza poprzedniczką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ktora przeciez byla zwana krolowa lawet, co do wygladu to lala jest sliczna, ale wygladem sie nie jezdzi
mi chodzi przede wszystkim o niezawodność a tu laguna wygrywa spokojnie, jest bardziej dopracowana.
najlepiej bys na zywo zobaczyl oba i sie przejechał
aaaa jeszcze coś, dodam że w moim przypadku (benzyna) jest 6 biegow w reno a ford 5, do tego w reno jest znakomity wybor silnikow do 2 k pojemnosci, np 2.0 gt 204 KM , miodzio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kamilek30 jest offline  
Stary 20-02-2012, 14:30   #17
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 czy LagunaIII ?

Polecam dzisiejszy AŚ...porównanie Kia Optima vs Mondek i 508 - wszystkie diesle ok.140KM wygrała KIA ale tylko dlatego że Mondek był najdroższy,poza tym wygrywał we wszystkich kategoriach z nimi: prowadzenie,jakość itp itd...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline  
Stary 20-02-2012, 14:48   #18
FIN
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 czy LagunaIII ?

Jak podoba się laguna to kup lagunę ,czego szukasz skoro ford to taki szitex ?
Dla mnie auto tej klasy z belką w tylnym zawieszeniu absolutnie odpada -Laguna to kibel bynajmniej w prowadzeniu do Mondeo ,może chcą naśladować Forda ale im to nie wyszło .
Mam nowe Clio w firmie - 30 tys wywalone zawieszenie ,wywalone zaciski luz ? a ponoć bezawaryjny ,za klocki i tarcze zaśpiewali 1 tys zł .
Dałem renaultowi drugą szansę i trochę się poprawiło ale jeszcze dużo pracy przed nimi .
Co do silników benzynowych to renault zaliczył już nie jedną wpadkę .
FIN jest offline  
Stary 20-02-2012, 16:09   #19
iron
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 czy LagunaIII ?

Kup lagune Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to chociaz dasz aso zarobic :d:d Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Stary 20-02-2012, 16:37   #20
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 czy LagunaIII ?

kolego Tomgda, nie słuchaj tych bredni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na prawde solidne auto z reno, a co do pytania czemu nie wybieram reno odpowiedź bardzo prosta, cholernie ciezko kupic jest dobra lale z fajnym wyposazeniem w pb, wszystko to diesle, fordow wiecej jest do wyboru
kamilek30 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.