Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2012, 18:47   #41
qlas
ford::beginner
 
Avatar qlas
 
Zarejestrowany: 05-12-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.8 TDCI 100 KM
Rocznik: 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Cytat:
Napisał Boblo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kupuje się go w zimie, trzyma w aucie i dolewa przed tankowaniem na stacji
Mylisz się w tym, że jeśli olej jest "przyłapany", to szkoda zachodu. Jeśli natomiast depresator jest zgęstniały, to zwykle nie ma go jak wydłubać z butelki. Tylko tyle miałem na myśli.
Rzeczywiście szkoda, że w instrukcji stosowania nie ma nic na temat temperatury aplikowania.
Mądrzy ludzie mówili mi, że najpierw leją trochę paliwa do baku, następnie depresator, który powinien mieć temp. dodatnią i uzupełniają zbiornik do pełna. Ja zawsze kupuję ten specyfik na stacji, bezpośrednio przed tankowaniem, więc nie miałem problemu z jego gęstnieniem.

qlas jest offline  
Stary 11-02-2012, 15:21   #42
digital87
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

No i panowie historia przedstawia się następująco ... :/ zaholowałem wczoraj auto do mechanika i dzisiaj odebrałem. Postało całą noc w cieple, on mówił że się nim rano przejechał i poddawał go dużym obciążeniom i żadna sprężynka mu nie wyskoczyła. Przeczyścił, przedmuchał itp itd i powiedział że to że mi nie pali to wina paliwa i żebym zatankował na takiej i takiej stacji bo tam mają bardzo dobre zimowe. No to ok, zapłaciłem stówe, wyjechałem z warsztatu, wbiłem się na główną i na trójce gaz do spodu ... a tu przy 3k. obrotów sprężynka :/ :/ :/ wróciłem do niego , powiedział że ropa która jest teraz w baku jest gęsta i żebym zatankował to paliwo które mi polecił i dał samochodowi trochę czasu żeby układ paliwowy je przetrawił. Podobno na magistralę nie dochodzi taka ilość paliwa jak powinna z powodu gęstości i dlatego włącza się tryb awaryjny. No to zatankowałem ... przejechałem 70km. i nic ... zero poprawy ... wstąpiłem na shella, kupiłem STP z antyżelem, dolałem i nadal zero poprawy ... zadzwoniłem do gościa dowiedzieć się w czym rzecz i powiedział, że możliwe że w czujniku wałku rozrządu są jakieś opiłki i to przez niego się coś chrzani skoro tryb awaryjny włącza się przy prawie takich samych ilościach obrotów na poszczególnych biegach ... HELP HELP HELP , widocznie są mechanicy i ... mechanicy chociaż akuratnie u tego wymieniałem całe sprzęgło i jest super ... pewnie nie na wszystkim się gość zna ... odstawiam w poniedziałek rano auto do najlepszego serwisu diesla w Rzeszowie (nie ASO) ... gość ma tam podobne mondeo tyle że po dzwonie i będzie w razie konieczności podmieniał czujniki żeby sprawdzić który nie działa (o ile to wina któregoś czujnika) ...

Aaa i ciekawe czy odpali po nocy ... :] ... przyrzekam że to ostatni ford w moim życiu :/

Ostatnio edytowane przez digital87 ; 11-02-2012 o 15:24
digital87 jest offline  
Stary 11-02-2012, 16:09   #43
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Wlałeś STP do zbiornika 70 km po tankowaniu, więc nie ma szans aby ten środek rozprowadził w paliwie. Radziłem ci, weź bańkę ropy do domu i w niej rozmieszaj depresator.
A czy wymieniłeś filtr paliwa? Jak postał w ciepłym to parafina się rozpuściła. Pojeździłeś trochę to znowu go przyłapało.
Deryll jest offline  
Stary 11-02-2012, 17:51   #44
aniol200
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-04-2011
Skąd: Anieliny/Wawa
Model: transit/E60
Silnik: 2.4TDCI/3.0d
Rocznik: 2007/2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Stosowałem to STP albo ona jest takie liche albo paliwo jest jeszcze gorsze , dolałem na BP golda i jeździł już normalnie zrobiłem 20 km ale po postoju kilku dnie problem wrócił .Odpala ale nie jedzie jak powinien , gaśnie ale żadnych błędów nie wywala, po prostu nie ma mocy i kreci się do 2000obr.
aniol200 jest offline  
Stary 11-02-2012, 19:02   #45
digital87
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlałeś STP do zbiornika 70 km po tankowaniu, więc nie ma szans aby ten środek rozprowadził w paliwie. Radziłem ci, weź bańkę ropy do domu i w niej rozmieszaj depresator.
A czy wymieniłeś filtr paliwa? Jak postał w ciepłym to parafina się rozpuściła. Pojeździłeś trochę to znowu go przyłapało.
Nie będę filtra co 2 tyg. wymieniał. Zrobiłem jak radziłeś, ropka się właśnie grzeje pod grzejnikiem.

Tak btw odkąd dolałem tego STP do baku zrobiłem 30km i nadal nie widać poprawy ...


No i odpalilem ... Po 5h stania na -20c mondek zalapal za trzecim razem ... Czyli zero poprawy od wyjazdu z warsztatu

Ostatnio edytowane przez digital87 ; 12-02-2012 o 00:08
digital87 jest offline  
Stary 12-02-2012, 06:49   #46
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Cytat:
Napisał digital87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po 5h stania na -20c mondek zalapal za trzecim razem
Powinien odpalać w miarę normalnie. Jak wytrąciła się parafina to gaśnie przy obciążeniu. Przyczyna złego odpalania to przede wszystkim świeczki.
Deryll jest offline  
Stary 12-02-2012, 07:42   #47
digital87
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

[]


Swiece wymienilem 3tyg temu bo tamte byly popalone. Dzisiaj rano krece i kaplica ... Po 7h stania na -20c padl calkiem, wlalem cieplej ropki z tym stp, podpialem dla pewnosci aku od auta zony i krecilem z 15razy ... Lipa ... Czekam na odwilz

Ostatnio edytowane przez Marek ; 19-02-2012 o 09:50 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
digital87 jest offline  
Stary 12-02-2012, 13:42   #48
lesznopiotr
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 12-09-2010
Skąd: Leszno
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

wydaje mi sie ze poprostu za pozno zaczeliscie stosowac srodki (stp itp) Ja nie mam zadnych problemow przed mrozami wlalem na pelen zbiornik 50ml srodka. Osobiscie mam plyn z firmy K2 i co kazde tankowanie czynnosc powtarzam. Na opakowaniu jest informacja ze plyn gestnieje w czasie mrozow nalezy ogrzac przed zastosowaniem. I jeszcze jedno nie leje zadnej vervy czy tam innych wynalazkow normalnego disla bo i tak nie wierze ze verva jakas lepsza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lesznopiotr jest offline  
Stary 12-02-2012, 16:29   #49
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

Cytat:
Napisał digital87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie będę filtra co 2 tyg. wymieniał.
Kolego w takim wypadku proponuje abyś wyjął sam filterek. Wylej zawartość do słoika i zobacz co to jest, u mnie były jakby wiórki kokosowe. Zalej nowym paliwem i postaw w ciepłym. Po tym musi już zagadać. Zresztą to już chyba koniec mrozów. U mnie ostatniej nocy było -25 ale zapalił po jednym grzaniu świeć, co prawda wolno kręcił ale odpalił.
Deryll jest offline  
Stary 12-02-2012, 19:27   #50
digital87
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czy mróz może mieć wpływ na wtryskiwacze ? Miga sławna żółta sprężynka ...

odpaliłem go na samostart, żona miała jakiś spray K2 czy coś tam i psiknąłem w rurę idącą do filtra powietrza a między czasie jakiś przypadkowy koleś kręcił mi rozrusznikiem ... wtedy wskazówki poszły do końca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do 240 km/h ;] nigdy tak nie jechałem nawet, autem potem pare razy zakręciłem i zapalił ... z tym że tak się nie powinno bo to pierońskie obciążenie więc odradzam każdemu :/ ale kurde to znaczy że ze świeczkami coś jest nie tak bo nie grzeją cylindrów skoro muszę jakimś łatwopalnym ....... psikać w rurę od f. powietrza. . No ale sprężynka oczywiście nie zniknęła nawet po dolaniu tego stp do 5l. ropy i postawieniu na noc w grzejniczku ... teraz kręce auto co 4h. żeby rano jakoś do roboty dojechać ... trudno , poczekam na +5C ... jak się to będzie powtarzać to chyba rzeczywiście serwis bo póki co szkoda pchać się w koszty , może rzeczywiście coś zamarzło :/ aaaha i tak wogole to sprzedam Mondeo 2.0 TDcI z 2003r. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 163k. przebiegu autentyczne , chętni na prv.

Ostatnio edytowane przez Marek ; 15-02-2012 o 18:01 Powód: Wulgaryzm
digital87 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.