Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2012, 09:03   #11
nicpon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2011
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: odpala i gaśnie po 6sek

Cytat:
Napisał pablomaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź świece. Może któraś nie grzeje. U mnie w duży mróz tez po odpaleniu pracował nieregularnie i tylko danie mocno gazu pomagało i wchodził na normalne obroty. Okazało sie ze 2 świece były do wymiany.
jeżeli chodzi o mój problem to podpięcie pod komputer nic nie wykazało, świece niby są sprawne, także zalanie goldem nic nie zmieniło, na obecną chwilę mrozy minęły i przy temp. -8 odpala bez problemu,
w każdym razie dzięki za radę :-)

nicpon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 06:16   #12
mo77nika
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2012
Skąd: Rzeszów
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: odpala i gaśnie po 6sek

witam


mechanik wymienił czujnik położenia wału korbowego, bo podobno taki błąd pokazał się na komputerze, ale niestety auto znowu odpaliło i zgasło.

macie jakieś sugestie co to może być?
mo77nika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 11:28   #13
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: odpala i gaśnie po 6sek

Problem o którym piszesz przerabiałem 2-lata temu z FF-1 1,8tdci wyszło na to że zrobiłem próbę przelewową i trzy wtryskiwacze lały regeneracja 2000tys 4szt [piszę o dizlu ]

Ostatnio edytowane przez Natiew ; 21-02-2012 o 11:31
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 11:34   #14
mo77nika
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2012
Skąd: Rzeszów
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: odpala i gaśnie po 6sek

Cytat:
Napisał Natiew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem o którym piszesz przerabiałem 2-lata temu z FF-1 1,8tdci wyszło na to że zrobiłem próbę przelewową i trzy wtryskiwacze lały regeneracja 2000tys 4szt [piszę o dizlu ]

możesz napisać coś więcej?
jakoś jeszcze się to objawia?
nie ma spadków mocy, nic innego się nie dzieje prócz tego gaśnięcia
mo77nika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 12:00   #15
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: odpala i gaśnie po 6sek

Na początku po którymś tam razie odpalił z każdym dniem było coraz gorzej ,potem pozostał tylko PLAK! do czasu ?[odpalał gasł] jak już zapalił to podczas jazdy żadnych problemów ,az do ponownego uruchomienia Podmieniałem akumulatory ,czujniki położenia wałka.sprawdziłem rozrząd czy nie przeskoczył na pasku, podmieniłem pedał gazu ,świece żarowe komputer nic specjalnego nie wyświetlał tylko takie tam duperele!Jak zrobiłem próbę przelewową wtryskiwaczy 3na 4 lały regeneracja 4szt jak ręką odjoł ! tak się zakończył Mój w/w problem z wtryskiwaczami i z silnikami Tdci .to tylko moja sugestia.
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 12:02   #16
mo77nika
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2012
Skąd: Rzeszów
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: odpala i gaśnie po 6sek

Cytat:
Napisał Natiew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na początku po którymś tam razie odpalił z każdym dniem było coraz gorzej ,potem pozostał tylko PLAK! do czasu ?[odpalał gasł] jak już zapalił to podczas jazdy żadnych problemów ,az do ponownego uruchomienia Podmieniałem akumulatory ,czujniki położenia wałka.sprawdziłem rozrząd czy nie przeskoczył na pasku, podmieniłem pedał gazu ,świece żarowe komputer nic specjalnego nie wyświetlał tylko takie tam duperele!Jak zrobiłem próbę przelewową wtryskiwaczy 3na 4 lały regeneracja 4szt jak ręką odjoł ! tak się zakończył Mój w/w problem z wtryskiwaczami i z silnikami Tdci .to tylko moja sugestia.
no to chyba nie mam wyjścia, muszę to sprawdzić..
dobrze ze do tej pory wymieniłam tylko świece, czujniki, miałam się skusić na akumulator...

dzięki
mo77nika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 12:12   #17
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: odpala i gaśnie po 6sek

Tak po prawdzie gdyby okazało się że to wtryski ,to jak masz zamiar autko długo trzymać dla siebie radzę kupić nowe [stare musisz oddać] regeneracja jest dobra na krótki okres a jak kupisz nowe z jakiegoś tam żródła to i tak w 99% okażą się regerowane!
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 12:18   #18
mo77nika
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2012
Skąd: Rzeszów
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: odpala i gaśnie po 6sek

Cytat:
Napisał Natiew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak po prawdzie gdyby okazało się że to wtryski ,to jak masz zamiar autko długo trzymać dla siebie radzę kupić nowe [stare musisz oddać] regeneracja jest dobra na krótki okres a jak kupisz nowe z jakiegoś tam żródła to i tak w 99% okażą się regerowane!
zobacze co powie na to wszytsko mechanik, zostawiłam auto, ale jakoś dziwnie teraz normalnie za kazdym razem odpala i nie chce zgasnać.
mogę się założyć ze gdybym, go potrzebowała to zgasł by od razu...


dzięki za porady, wezmę to wszytsko pod uwagę

pozdrawiam
mo77nika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 15:48   #19
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: odpala i gaśnie po 6sek

A to dobre ?to wynajmi tego mechaniora jako prywatnego kierowcę ? czasami i tak bywa. pozdrawiam
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 15:54   #20
mo77nika
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2012
Skąd: Rzeszów
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: odpala i gaśnie po 6sek

Cytat:
Napisał Natiew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to dobre ?to wynajmi tego mechaniora jako prywatnego kierowcę ? czasami i tak bywa. pozdrawiam
zabardzo lubię jeździćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jaki jest orientacyjny koszt wykonania tej próby przelewowej?


i jak to jest możliwe ze raz jest wszytsko ok, dwa tygodnie, trzy, a pozniej nie odpali
te wtryski mogą szaleć tak co jakiś czas?
mo77nika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.