Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2012, 09:12   #31
wawel27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2012
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM Ti-VCT
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

właśnie wyczytałem, że układ esp też może zmniejszać moment obrotowy - może tu leży jakiś problem?

wawel27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 09:13   #32
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Kolego wal do ASO! Masz niesprawny samochód. A do tego niesprawny w taki sposób, który może kosztować Cię życie (np. przy wyprzedzaniu)!!
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 13:12   #33
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cześć,

Jestem na jutro umówiony w serwisie ( dzisiaj silnik kolejny raz "zasłabł" ) - dodatkowo poinformowałem via formularz kontaktowy Ford Polska o bardzo poważnej usterce ( bo w takich kategoriach należy ją rozpatrywać ). Proponuję pozostałym kolegom aby również napisali do Ford-a o zaistniałej sytuacji dzięki czemu zwrócimy na siebie uwagę. Zobaczymy co jutro wymyślą "magicy"

Pozdrawiam

MiszA

Ostatnio edytowane przez mmisza ; 30-01-2012 o 13:15
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 18:36   #34
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Przede wszystkim wymienią Ci soft w module PCM (jest nowa wersja) i potem zapewne będziesz musiał sprawdzić czy jest różnica.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 19:59   #35
doom siege
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 09-11-2011
Skąd: warmia
Model: ford focus
Silnik: 1.6 125 KM benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

na szczęscie u mnie nie ma tego slabniecia silnika, raz tylko pamietam jadąc w trasie miałem wrazenie ze nie chce isc, ale olałem to i na szczescie nigdy więcej sie nie powtórzyło. To wahanie sie obrotow tez ostatnio jakby jest mniej intensywne, zawieszenie nie trzeszczy, wczoraj specjalnie jezdzilem po progach i innych nierownosciach. Tylko nadal nie mam podswietlenia panelu radia,po prostu zdechlo. Nie chce mi sie jechac do aso, nadal odczuwam traume po przygodach z aso skody...
doom siege jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 21:18   #36
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Więc u mnie wygląda to tak:
Teraz, kiedy są silne mrozy, silnik jest bardzo hałaśliwy i wręcz nieprzyzwoicie słaby, nawet po przejechaniu 20 czy 30 km i jako takim nagrzaniu silnika (do końca się nie nagrzewa, mimo że temp płynu ok 90 stopni, to po jego pracy i obrotach jałowych widać że się całkowicie nie nagrzał). Wydaje mi się, że wyłączenie i włączenie silnika daje wyraźną poprawę osiągów silnika, choć hałas za bardzo się nie zmniejsza. Ogólnie, to silnik jest słaby lub normalny, zależnie od tego jaki ma humor. Dzisiaj rano pojechałem do pracy (12 km) i słaby. Wracając zrobiłem dodatkową rundę poza miastem (20 km) i nic to nie dało - nawet na trójce ledwo przyspieszał i był głośniejszy niż powinien. Pod koniec trasy wyłączyłem i włączyłem silnik i było lepiej. Wieczorem odwoziłem koleżankę żony na dworzec i o dziwo samochód niemal od samego początku był cichy i żwawy (nawet nie wiem kiedy mimowolnie rozpędziłem go do 100 km/h), zupełnie jakbym wsiadł do innego samochodu. Wygląda na to, że związek tego zjawiska z temperaturą jakiś może jest, ale nie bezpośredni. Nie doświadczyłem natomiast takiego zjawiska, żeby mi pracował normalnie i nagle zasłabł, ale przyznaję że dziennie nie jeżdżę na ogół więcej niż jakieś 25 km. Nie wiem, czy teraz jest sens to zgłaszać do ASO, bo mnie z pewnością wyśmieją i powiedzą, że przy takim mrozie to normalne :\
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 22:07   #37
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Aerostar - proponuję zgłosić to na serwis ( jak tak zrobiłem ). Im więcej zgłoszeń tego typu tym szybciej problem zostanie rozwiązany - miejmy taką nadzieję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 22:23   #38
wawel27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2012
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM Ti-VCT
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Jestem tego samego zdania. Jak zacznie się robić tłum z takim samym problemem, to jest szansa, że usiądą nad tym i znajdą rozwiązanie nim się gwarancja skończy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (którą na marginesie teraz na 100% przedłużę)
wawel27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 22:38   #39
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Spróbuję. I tak mnie już poznają w serwisie, bo ciągle im zgłaszam jakieś usterki, a w zasadzie w kółko te same. Nawiasem mówiąc, dotychczas wszystkie zostały przez nich potwierdzone, tyle że nie do końca wiedzą jak się z nimi uporać. Jak sami przyznali, dopiero uczą się naprawiać MK3. Z formularza kontaktowego do Forda też zamierzam skorzystać. Tylko chcę jeszcze się przyjrzeć dokładniej w weekend efektowi słabego silnika, żeby później nie wyjść na kretyna.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 09:49   #40
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Ja napisałem do Ford Polska i podałem w którym serwisie samochód będzie od poniedziałku - dostałem odpowiedź iż są w kontakcie i że udzielą niezbędnej pomocy. Mam jeszcze pytanie ponieważ nie dostrzegłem jeszcze nigdy aby "sławne" aktywne żaluzje były zamknięte a temperatury mamy teraz ku temu sprzyjające ( być może źle patrze ). Możecie mnie naprowadzić gdzie powinienem spojrzeć aby dostrzec to "cudo" ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ( nie ukrywam że zdjęcie było by pomocne bo jedyne co znalazłem na necie to informacje reklamowe )
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.