Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2012, 20:22   #131
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

No to musieli w serwisie cos namieszac tzn aktywowac... Normalnie w Galaxy, przynajmniej teraz, dzienne sa w przeciwgielnych (osobna zarowka - 21W). A to co Ty masz, to chyba ten niby tryb skandynawski (taki da sie aktywowac w nowych modelach forda dostepnych od 2006 roku). Mowie niby, bo normalny to bylyby tylko swiatla mijania (xenony czy normalna zarowka) a nie cala reszta tzn swiatla z tylu i podswietlanie wszystkiego co swieci wewnatrz samochodu.

__________________
Pozdrawiam

Tomek

Ostatnio edytowane przez Tom303 ; 24-01-2012 o 20:28
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2012, 21:49   #132
redlum
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: podlasie
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Czyli jak wyłączę tryb skandynawski - to powinno niby wszystko działać? W dzień z przeciwmgielnych byłoby DRL - zaś po zmroku włączały by się ksenony? Jak ktoś ma taki system to bardzo proszę o jakiś komentarz.

EDIT: z drugiej strony tak się zastanawiam - czy ten wpis po prostu nie znaczy włączenie systemu skandynawskiego, a nie jakaś dodatkową instalacje...

Ostatnio edytowane przez redlum ; 24-01-2012 o 22:04
redlum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2012, 11:59   #133
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Moim zdaniem tak ... Ale nie daje gwarancji. Sprawdź, czy żarówka świateł postojowych z przodu jest dwuwłóknowa (21/5W). Szef mi to ostatnio pokazywał w swoim aucie służbowym jak to świeci/działa.
A tak na marginesie, trochę to odchodzi od naszego tematu, dotyczącego ściśle mówiąc innego modelu auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę ze na forum galaxy było to już na pewno gdzieś poruszane.
__________________
Pozdrawiam

Tomek
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2012, 14:03   #134
redlum
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: podlasie
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

aż tak bardzo nie odchodzi - bo s-max i galaxy MK3 - to bliźniacze konstrukcje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dział galaxy jest bardzo ubogi w wpisy o MK3 i wszyscy nowi galaxowicze siedzą tutaj.
redlum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2012, 22:01   #135
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Fakt ze sa blizniacze, bo nawet instrukcja obslugi jest wspolna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale istnieje jednak pare dorbiazgow i szczegolow, ktorymi sie roznia te dwa modele.
Jak juz pisalem, sprawdz najpierw te zarowki, po prostu schylajac sie do swiatel postojowych/przeciwmgielnych, wtedy bedzie widac cza jest duza zarowka (taka jaka znamy np od swiatel stopu czy kierunkowskazu) i wtedy powinna miec dwa wlokna, a to oznacza, ze 5W jest do postojowach, a 21W do dziennych. Tak jest do czasu liftu, tzn od kiedy sa diody z tylu. Ale nie wiem jak jest w modelu od poczatku produkcji (chyba 2007) do 2010... Dlatego wystarczy przykucnac przed maska auta i zobaczyc... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A nawet jakby tak nie bylo, to ja bym to tak przerobil, zeby tak bylo (skoro najnowsze modele wlasnie tak maja, a lampy z zewnatrz wygladaja przynajmniej tak samo). Bo chyba taka zarowka powinna tam podejsc, chodzi mi o grubosc trzonka, a wtedy nawet przy braku ku temu instalacji elektrycznej (tzn jednego przewodu i modulu) da sie to calkiem latwo zrobic... ale to juz temat na pozniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Tomek

Ostatnio edytowane przez Tom303 ; 25-01-2012 o 22:05
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2012, 23:10   #136
redlum
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: podlasie
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

chyba sprawa jest rozwiązana
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dodam że dzisiaj testowałem i na '0' światła po prostu są włączone - zaś na auto działają wszystkie bajery (np doświetlanie zakrętów, słabsze podświetlenie C+ itp); No i ciężko jest określić czy xenony pracują na niższym napięciu gdy jest jasno. Chyba jednak dorobię sobie led-y.

PS czy przy DS-2 lub innym systemie odłączane są tyle światła, podświetlenie tablic, doświetlanie zakrętów itp?
redlum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 08:26   #137
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Z tego co piszą ksenony świecą na 100% mocy:
On vehicles with gas discharge headlamps the PWM control is not active - the dipped beam headlamps come on with normal intensity.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 09:47   #138
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

To co opisujecie, jest wiadomym od dawna, tzn ze w trybie skandynawskim zarowki swieca ze zmniejszonym napieciem (zeby sie tak szybko nie zuzywaly itd) oraz ze ksenony jak swieca, to swieca calym napieciem tzn 85V z przetwornicy czyli na 100%.
Ale przeciez nie o tym tu mowa, tylko o swiatlach dziennych w halogenach, do ktorych galaxy jest w sumie przystosowane... Przynajmniej po zmianach w przepisach, ze od 2011 kazde nowo wyprodukowane auto musi miec takie rozwiazanie. DLatego w s-maxie dolozyli LEDy do dzeinnych, a galay jest zarowka w przeciwmgielnych/postojowych - i to wlasnie o tym tu piszemy ew. jak to zeobic zeby swiecilo.
A modul SD-2 nie wylacza innych swiatel tylko porostu zalacza tylko dlugie (one jako jedyne nie sa sterowane modulem swiatla tylko poprze przekaznik). Jesli juz masz aktywowany ten smieszny tryb skandynawski (nie wiem dlaczego nie zrobili tego trybu tak, zeby swiecily tylko i wylacznie 2 zarowki od swiatel mijania i nic wiecej) to on Ci nic niewylaczy a tylko spowoduje, ze bedziesz mial dodatkowo wlaczone dlugie na mniejszej mocy.
__________________
Pozdrawiam

Tomek
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 11:21   #139
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

wydaje mi się, że ksenony NIE MOGĄ świecić ze zmniejszoną mocą

SD-2 nie ma sensu razem z trybem skandynawskim, bo wtedy SD-2 nie zadziała (wyłącza się jak włączają się światła mijania lub postojowe -zależnie jak się podłączy)
Dawno założyłbym SD-2 i wyłaczył tryb skandynawski, ale problemem jest, ze przy aktywnym SD-2 idzie też napięcie do silników przesłon biksenonów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Galaxy - Niemcy kombinują z założeniem przeciwmgielnych z galakstyki do eSia: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 21:21   #140
redlum
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: podlasie
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Tom303 nie sprawdzałem jakie mam tam żarówki - ale przejrzałem instrukcje do Galaxy/S-maxa z lat 2006, 2007, 2010, 2011 i nigdzie nawet słowa nie było o tym słowa - żarówka wg instrukcji to HB4 55W
wszędzie jest tylko wpis "ŚWIATŁA DZIENNE (DRL) Światła zapalą się po włączeniu zapłonu."
redlum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.