Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2011, 10:05   #41
rafi120177
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-10-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Kuga
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2021
Postów: 13
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Witam,
czy ktoś może mi rzeczowo odpowiedzieć JAK POPRAWNIE SKALIBROWAĆ DYSTANS? Moje denso od zakupu auta nie widzi satelit. Po przestudiowaniu forum jakoś mi się nie spieszy do zakupu nowej antenki, bo zdaje sobie sprawę, że może to nie pomóc a kilka stów wydane. O dziwo przez kilka miesięcu użytkowania auta navi bez anteny całkiem dobrze sobie radziła, do czasu kiedy przy próbie kalibracji pozycji z ciekawości nacisnąłem także przycisk kalibracji dystansu. Teraz navi już głupieje. Najpierw na mapie przesuwałem się odrobinę szybciej niż w rzeczywistości, co w dłuższej perspektywie nawigowało mnie w zupełnie inne miejsce. Po kolejnej próbie kalibracji dystansu na mapie poruszam się jak żółw, na oko jakieś 10 razy wolniej niż w rzeczywistości. Zdaję sobie sprawę, że poprawna kalibracja to rozwiązanie tymczasowe, bo navi będzie w pełni sprawna jak będzie widziała satelity ale chciałbym powrócić do tego co było, czyli przyzwoitej funkcjonalności bez widoku satelit. Będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi jak działa przycisk kalibracji dystansu i jak to poprawnie przeprowadzić.

rafi120177 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2011, 18:52   #42
mariuszmajewski
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: Mrozów
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi 155KM
Rocznik: 2006
Postów: 68
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Kolego, wejdź do menu serwisowego dla navi (10 sek. klawisz menu, potem kod 1981). W GPS info są podane informacje o odbiorze informacji z anteny GPS na dachu. Sprawdź czy w kolumnie Lev masz jakiś dane czy 0 (zero). Jak zero to wymieniaj odbiornik. Wszystko masz opisane w temacie ogólnym o denso.
__________________
Mondeo Titanium X Hatchback Denso Navi, Phone, Voice Command, CB President
Bądź NIEBIESKI zarejestruj się.
mariuszmajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2011, 18:59   #43
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Do odpowiedniego nawigowania potrzebne są 3 bądź 4 satki.
Tak więc Mariusz w tej kwestii nie masz racji
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2012, 18:24   #44
mariuszmajewski
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: Mrozów
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi 155KM
Rocznik: 2006
Postów: 68
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Prawda, nie sprecyzowałem ile ma być wartości. Denso, z tego co pamiętam, podaje informacje dla 4 satelit. Z tego co kolega opisywał jest dość pewne co dolega.
__________________
Mondeo Titanium X Hatchback Denso Navi, Phone, Voice Command, CB President
Bądź NIEBIESKI zarejestruj się.
mariuszmajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 19:13   #45
kamilbolek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Cytat:
Napisał swirkopiotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlazłem w bagażnik do napędu DVD i go odkręciłem. Znajduje się tam duża kostka sterująca i zupełnie po drugiej stronie ten cienki czarny koncentryk zakończony wtyczką. O kant d...y można rozbić to fabryczne połączenie tego przewodu i wtyczki!!! Przy delikatnie mocniejszym pociągnięciu wtyczka została w napędzie, a środkowy bolczyk został na koncentryku. Mogę jednoznacznie stwierdzić, że czyniona jest w tym miejscu tandeta! Długo mi zajęło rozebranie wtyczki ( należy wyjąć; podważyć białą zaślepkę, następnie czarną micro zapadkę która utrzymuje środek wtyczki i wysunąć ten środek. Nie dopatrzyłem się wcześniejszej ingerencji "Polaka". Po prostu ewidentnie można wyciągnąć wniosek, że przewód jest źle zarobiony, i bardzo luźno zaciśnięty. Złożyłem, skręciłem i nawigacja działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozesz zapodac jakies fotki?

A teraz moze ktos odpowie mi:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czyli taka antene trzeba wymienic?

A gdzie ja trzeba wlozyc tzn koncowke? Podpiac pod Denso?
kamilbolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 07:22   #46
rafi120177
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-10-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Kuga
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2021
Postów: 13
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

W związku z rozkalibrowaniem mojej nawigacji (kilka postów wyżej) i braku sprawnej antenki, postanowiłem zakupić zamiennik anteny. Co prawda nie przepadam za prowizorką i miałem nadzieję na zakup oryginału w późniejszym czasie ale postanowiłem zaryzykować z zamiennikiem. Dla tych którzy się wahają - WARTO. Wtyczka jak pisali poprzednicy wymaga lekkiego dostosowania. Ogranicza się to do ścięcia np. nożykiem do tapet, wystających rantów wtyczki z jednego jej boku. Po tym zabiegu wtyczka wchodzi idealnie, głęboko i dosyć ciasno. Przed zakupem najbardziej mnie denerwowało w zamienniku to, że będą mi się ciągnęły kable po samochodzie. Trochę pokombinowałem i z tym sobie poradziłem. W fokusie i c-maxie DVD jest w schowku. Można przewód wyprowadzić ze schowka tak jak oryginalny, otworem na końcu schowka pod nogi pasażera. Wymaga to trochę gimnastyki ale da się zrobić. Nad nogami pasażera pod plastikową osłonkę progową i tak pod osłonkami aż do bagażnika. Tam pod tkaniną bagażnika, potem pod uszczelkę od bagażnika i na dach. 5 metrów przewodu ledwo starcza, mogłoby być pół metra więcej. Antena ma bardzo mocny magnes, trzyma się dachu idealnie. Navi działa teraz super, kabli w środku nie widać, koszt 35 zł a nie prawie 400 zł. Poza tym kupując zamiennik eliminujemy też ewentualny problem z oryginalną wtyczką, bądź z przewodem, bo kupujemy i montujemy komplet.
Antena z wtykiem hrs-gt5, np. taka jak z postu kolegi kamilbolek powyżej.
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpeg 2039110628.jpeg (6.6 KB, 133 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez rafi120177 ; 15-01-2012 o 07:37
rafi120177 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 10:02   #47
kamilbolek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Cytat:
Napisał rafi120177 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtyczka jak pisali poprzednicy wymaga lekkiego dostosowania. Ogranicza się to do ścięcia np. nożykiem do tapet, wystających rantów wtyczki z jednego jej boku. Po tym zabiegu wtyczka wchodzi idealnie, głęboko i dosyć ciasno.
Pozdrawiam
Domyslam sie ze mam problem tej aneny gps. Czy mam szukac jej w bagazniku dvd? Domyslam sie ze wlasnie tam ona jest pod dvd ktore musze wykrecic. Ktos to moze potwierdzic?
kamilbolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 11:44   #48
onyxx
ford::average
 
Avatar onyxx
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-08-2005
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 115
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

antena gps znajduje się w stopce anteny radiowej na dachu a wtyczka od niej jest podłączona z tyłu napędu dvd - w mondeo - bagażnik. ja swój zamiennik umieściłem pod klapą tylną w kombi w rogu - sygnał łapie i nic nie mam na dachu
onyxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 18:36   #49
kamilbolek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Cytat:
Napisał onyxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja swój zamiennik umieściłem pod klapą tylną w kombi w rogu - sygnał łapie i nic nie mam na dachu
Odkrecilem lampki z przodu i odkrecilem antene gps ale nic nie zobaczylem. Nie byla mocno zasniedziala. Skrecilem z powrotem je. Sprobuje zobaczyc ta koncowke za dvd jutro.

Onyxx dzieki. A moze masz chec podrzucic zdjecie gdzie dokladnie zmontowales zamiennik? Bede wdzieczny. Bo chyba musze takowy kupic i zobaczyc czy problem sie rozwiaze.
kamilbolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 08:45   #50
palmak
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 157
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Witam

I ja dziś będę "obczajał" najpierw styki i to co się dzieje pod antena GPS na dachu. Rozumiem że dostanę się do niej odkręcając na podsufitce tylne oświetlenie wnętrza ?
palmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , nawigacja , usterka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.