Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2012, 09:40   #2651
jvras
ford::average
 
Avatar jvras
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał wojtbf1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety, większość kupujących ,,lepiej,, się czuje gdy nie mają tej 1 z przodu.....
He ,he....to tak jak u mnie. Rozrząd wymieniony przy 188 tyś. , ale bez pompy bo była ok.
No rzeczywiście, spora grupa ludzi wierzy w małe przebiegi w dieslach na zachodzie. Ja podobnie jak kolega mrk26 pojechałem do Niemiec i kupiłem rok temu 3-letnie Mondeo 2.0TDCi z przebiegiem 162tyś, też poleasingowe, w dobrej cenie z dobrym wyposażeniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od tamtego czasu wymieniałem tylko olej, filtry, żarówki (przednie i stop z tyłu jeden), klocki hamulcowe z tyłu, no i przerwany kabelek trzeba było połączyć w całość. Za miesiąc/dwa przekroczę 190tyś. więc rozrząd i pompa wody do wymiany, od razu też komplet filtrów, olej i klocki na przód.
Usterki mi się nie przytrafiły, no chyba że liczyć to że raz radio nie chciało grać dobrze (głośniki z prawej strony charczały), ale po 2-krotnym wyłączeniu i włączeniu silnika wróciło do sprawności.

jvras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 09:59   #2652
karol77
ford::beginner
 
Avatar karol77
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Skąd: lublin
Model: mondeo titanium x
Silnik: 1800tdci
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...tak czy inaczej, na fora wpadają najczęściej ludzie z problemami, więc jest to trochę mało obiektywne, zadowoleni nie mają "powodów" siedzieć na forum i się chwalić...piszą niezadowoleni, szukając pomocy i ukojenia w bólu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

trafione w sedno
karol77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 10:26   #2653
fork_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Skąd: Okolice Wa-wa
Model: Mondeo Kombi MK4 FL
Silnik: 2.0 TDCI Powershift
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Ja pozwolę się z kolega do końca nie zgodzić - fakt większość "niefascynatów" zagląda na fora jak coś się stanie, ale z reguły dlatego że auto stało się dziś narzędziem i czymś powszechnym. Natomiast jest też grupa ludzi, która lubi motoryzację często wzdycha nawet do supersamochodów, ale samochód ( zwłaszcza taki jak mondeo ) traktuje jako woła roboczego, który ma działać i wykonywać powierzone mu zadania. Mondeo jest jak dobra żona która nieźle gotuje, ale na pewno trochę mu brakuje do Angeliny Jolie (lub innej, zależnie od gustu) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , a co do usterek no cóż mam to auto już pół roku i jestem całkiem zadowolony pomijając parę wpadek takich jak "odpadnięty" plastik z relingu ( był wątek o tym ) czy taki drobiazg jak trzeszczące wnętrze. Ale reasumując ford trzyma średni poziom za zupełnie niezłą cenę. Do niemieckich aut klasy premium mu pewnie trochę brakuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale za tą kasę można to znieść. To już mój drugi ford i pewnie będzie kolejny patrząc na to piękne amerykańskie mondeo (ford fusion) zaprezentowane parę dni temu.
fork_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 10:28   #2654
karol77
ford::beginner
 
Avatar karol77
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Skąd: lublin
Model: mondeo titanium x
Silnik: 1800tdci
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To, że dwumasa padła przy 140 tys. km to chyba nie jest jakiś zły wynik? Tym bardziej że to silnik Diesla a nie benzyniak. Wiadomo, chciałoby się lepszego wyniku, ale np. w Subaru z dieslami dwumasy potrafią paść po 40 tys. km...
wynik może nie zły ale okoliczności i koszta nie ciekawe.
teraz auto jest w niemczech bo padło na A10 koło berlina 31 grudnia o 23:45 lol
i teraz musze wybulić 2000euro za ta przyjemność oglądania fajerwerków z autostrady.gość z ADAC najpierw stwierdził że to jeden z cylindrów padł i żebym powoli jechał to nic sie nie stanie lol,dopiero po moich naleganiach i telefonie do assistance scholował auto pod servis.
podziękowania należą sie ludziom z assistance że załatwili nam dwa auta zastepcze w ciągu 2h i pomagali z tłumaczeniem

miedzy bogiem a prawda:
zawieszenie ma nie złe,spręgło i skrzynie biegów też,srodek przestronny i funkcjonalny,pomalowany nie najlepiej bo mi powłoka z maski i dzrzwi pozłaziła i widać zalążki rdzy,wyciszony nie za dobrze,jakość materiałów taka sobie-w środku znalazłem pordzewiałe srubki,silnik też żadna rewelacja ale ujdzie.
od 1 do 10 można według mnie ocenić na 6-7.
inni mogą ocenić lepiej lub gorzej.
wiem jakie bedzie moje nastepne auto i to raczej nie bedzie ford bo wygląd to nie wszystkoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Marek ; 12-01-2012 o 10:57 Powód: Regulamin pkt.21
karol77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 15:47   #2655
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Niestety, większość kupujących ,,lepiej,, się czuje gdy nie mają tej 1 z przodu.....
Ja z psychologii słaby jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wolałem dobre auto, a nie auto z małym przebiegiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
He ,he....to tak jak u mnie. Rozrząd wymieniony przy 188 tyś. , ale bez pompy bo była ok
ja osobiście wolę wymienić pompę koszt nie wielki a spokojna głowaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mrk26 ; 12-01-2012 o 15:50
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 10:47   #2656
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał karol77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał heko
...tak czy inaczej, na fora wpadają najczęściej ludzie z problemami, więc jest to trochę mało obiektywne, zadowoleni nie mają "powodów" siedzieć na forum i się chwalić...piszą niezadowoleni, szukając pomocy i ukojenia w bólu

trafione w sedno

ja jestem b.zadowolony a na forum siedze i co dziennie przegladam

ps.
3 dni temu teść kupił 307 - oczywiście zadowolony jak nie wiem co, ale ...
musiałem sie na forum peugeota zapisac bo mu coś tam klapa ( zamek - mikrostyk) wariuje i tam sie dowiedziałem to co mialem sie dowiedzieć .

tak że osoby które choć troche sie inr\teresują autem beda forum odwiedzać
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 18:13   #2657
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Ponieważ wątek dotyczy ewentualnych usterek to uprzejmie donoszę,że wczoraj "zwariowały" wycieraczki i nie chciały się wyłączyć nawet po zgaszeniu auta oraz nawet po uzbrojeniu alarmu. Odłączenie akumulatora nic nie dawało.
Na szczęscie po drodze miałem ASO i tam zajechałem. Oczywiście po drodze mnóstwo domysłów typu padnięty moduł i perspektywa tysięcy złotych do wydania.....
Po 30 min. spędzonych w ASO zapłaciłem 66,17 zł brutto.
Aaaaaaaaa i i stotna uwaga.
Padł przekaźnik i wymiana na nowy załatwiła sprawę. Jest jedno ale....
Oryginalny przekaźnik ( w zasadzie to dedykowany do MKIV) kosztuje 120 zł netto.
Zaś taki sam (inne oznaczenia producenta) przeznaczony do MK III kosztuje 20 zł.
Na szczęście w Bemo w Szczecinie już to przerabiali więc wyjechałem zadowolony z kosztów obsługi.

Ostatnio edytowane przez wesmond ; 13-01-2012 o 18:14 Powód: gramatyka
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 18:46   #2658
Tomgda
ford::beginner
 
Avatar Tomgda
 
Zarejestrowany: 02-01-2012
Skąd: Gdańsk
Model: vw passat b5fl
Silnik: 1.9 diesel
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

To ciekawy przypadek ale w szoku jestem ze po odlaczeniu akumulatora nic nie dawalo i ze ciagle dzialaly
Tomgda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 21:25   #2659
karol77
ford::beginner
 
Avatar karol77
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Skąd: lublin
Model: mondeo titanium x
Silnik: 1800tdci
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

z wycieraczkami moze tak jak z alarmem,tez wyje po odłączeniu akumulatora a przynajmniej mój,brały prąd z tego samego zródła?
poł godz wytrzymał jak odłączyłem akumulator żeby zresetować converse bo przestał co kolwiek wskazywać
karol77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 06:40   #2660
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Panowie, Wy tak dla żartu ma się rozumieć ?!? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wesmond na pewno miał na myśli to, że po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora wycieraczki nadal działały...
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.