Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2011, 12:34   #1
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie czy 19 czy 29 stopni na panelu ogrzewania to i tak ciepłota powietrza taka sama:/

Widziałem zawsze że kupa elektroniki w aucie to nic dobrego ,ale jednak coś mnie podkusiło aby wziąć samochód z climatroniciem eh:/



Mój przypadek:

Jadę sobie i mam nastawione temperaturę non stop kolor 27 stopni i mam powiedzmy ciepło w samochodzie. Teraz zobaczyłem , że nie ważne czy nastawię 19 stopni czy 29 ,to temperatura jaka leci z kratek nawiewu jest taka sama. Czy to nawiew na nogi ,czy nawiew na ciebie ,czy do góry sytuacja taka sama tzn letnie powietrze ,ciepłe ale nie gorące xD. Czasami jednak jest tak , że jadę sobie jadę i nagle czuje że przy 27 stopniach mam saunę w samochodzie, to wtedy skręcam na mniejszą temperaturę i jest ok. Zdarza mi się to bardzo rzadko ,ale takie incydenty mają miejsce- na to by wychodziło że wtedy climatronick ożywa ^ ^ (mamo ja żyję! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Zrobiłem self test (chyba z 5 raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i niby błędy kasuje itp, ale co mnie zastanawia to że jak po self teście odpalę ogrzewanie to ono automatycznie uruchamia się na 22 stopniach i daje zimne powietrze (chłodne) i jak ruszę temperaturę o pół stopnia, czy to na 21,5 czy na 22,5 zaczyna znowu ciepłe powietrze lecieć i sytuacja się powtarza którą opisałem na górze .

Klimatyzację jak włączam to , no właśnie słyszę tylko (jak mam otwarte drzwi) jakieś pstryk pod maską i ani obroty silnika nie rosną ani nie słychać aby inaczej silnik pracował :/. Regulacje temperatury daje taki sam efekt, czyli constans.

Dodam że mam climatronick ten pierwszy tzn. bez "żółtego" odmrażania ?

Czy to znaczy że panel wyzionął ducha ?? Czy jak? Może za to odpowiada jakiś bezpiecznik czy co xD. Może kostki zaśniedziały ale ki czort ??Gdzieś wyczytałem o jakiś klapkach ??


Ostatnio edytowane przez m_g ; 18-11-2011 o 12:59
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 14:21   #2
PL(J)acek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: czy 19 czy 29 stopni na panelu ogrzewania to i tak ciepłota powietrza taka sama:

Mam dokładnie tak samo... dziwne to jakieś.....
PL(J)acek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 14:31   #3
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: czy 19 czy 29 stopni na panelu ogrzewania to i tak ciepłota powietrza taka sama:

a ja jestem skołowany .....................

Pojechałem po dziewczynę do szkoły i................


wszystko zaczęło działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Temperatura ustawia się normalnie wszystko cacy i piknie i chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy tam jakieś elfy siedzą czy jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


ja przeczyściłem tylko czujnik temperatury wewnętrznej(ten pod kolanem kierowcy )


Dodam tylko ,że nawiew na siebie jest najmocniejszy ze środkowych kratek a z boczny delikatnie podmuc***e ??

Ostatnio edytowane przez m_g ; 18-11-2011 o 14:34
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 14:48   #4
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: czy 19 czy 29 stopni na panelu ogrzewania to i tak ciepłota powietrza taka sama:

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. Ja mam też panel z białym odmrażaniem ale regulację mam od 16 już stopni czyli taka wersja lekko poprawiona. I u mnie jest tak, że czy mam 22 stopnie czy 27 to powietrze leci to samo dopóki się w samochodzie nie nagrzeje do tej temperatury i tak ma to działać. Potem jest tylko lipa z podtrzymaniem tej temperatury bo np ustawie sobie 21 stopni, na dworze jest 5 stopni ale wentylator mam na minimum. Grzeje, grzeje, w samochodzie, jest fajnie ciepło i np za 30 km trasy zaczyna lecieć zimne powietrze (widocznie klima wyczuła, że już za ciepło jest) potem znów troche wychłodzi i znów ciepło leci i tak w kółko i to mnie wpienia. W innych autach jest tak, że jak klimatronik nagrzeje to potem leci powietrze jednostajne, odpowiednie żeby utrzymać temperature a nie raz tak raz tak ...
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 15:01   #5
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: czy 19 czy 29 stopni na panelu ogrzewania to i tak ciepłota powietrza taka sama:

ja mam zakres od 19 do 29 stopni a poniżej 19 jest low a powyżej 29 jest high xD

Ale jak nie ma się auto regulacji ,tzn nie masz ustawionego nagrzewania auto tylko ręcznie regulujesz to żadne zmiany temperaturowe nie mają miejsce. Tzn , jak masz ręcznie ustawione 29 stopni i moc na 3 kreski to tak ma działać i nie może mniej lub mocniej dmuchać. Jak masz na auto ustawione to wtedy ma miejsce sytuacji , którą opisałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Coś czuję że będę musiał wymieni panel na ten nowszy i "lepsiejszy" aby mieć normalny zakres regulacji ^ ^
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 16:41   #6
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: czy 19 czy 29 stopni na panelu ogrzewania to i tak ciepłota powietrza taka sama:

Ja mam panel troche lepsiejszy od twojego bo mam od lo-16-28-Hi ale żółtego nie ma na nim. Mój taki przejsciowy jest z nowym softem a stara odbudową. Czytałem, że ten żółty nie wiele zmienia niestety
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 17:40   #7
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: czy 19 czy 29 stopni na panelu ogrzewania to i tak ciepłota powietrza taka sama:

Niestety, klimatronik w MDO MKIII jest zrąbany od początku produkcji. Wiadomo to nie od dziś...pozostaje opcja ręcznej regulacji i tyle.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 21:56   #8
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Odp: czy 19 czy 29 stopni na panelu ogrzewania to i tak ciepłota powietrza taka sama:

z tym nie do końca bym się zgodził. U mnie jak nastawie 21 i nagrzeje sie juz auto to potem leci caly czas letnie i temperatura w srodku jest w miare jednakowa caly czas.
Może po prostu trzeba przeczyscic czujnik temperatury?
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 22:10   #9
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: czy 19 czy 29 stopni na panelu ogrzewania to i tak ciepłota powietrza taka sama:

Fakt... jak u siebie przeczyściłem to jakbym lepszą troche pracę zuważył ale naprawde minimalnie
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2011, 08:10   #10
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: czy 19 czy 29 stopni na panelu ogrzewania to i tak ciepłota powietrza taka sama:

Czujniki są chyba 2


Na pewno jeden jest przy kolanie kierowcy , jeden przy podszybiu (tam gdzie nawiew na szybę, tam jest ta mała kropka niebieska) , j . Tak mi się przynajmniej wydaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Na razie odpukać na razie ogrzewanie działa dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do nawiewów to nie wiem czy to wina panelu czy nie ? Czy u was też dmucha mocniej przed środkowe kratki , a słabiej przez bocznie ?

Ostatnio edytowane przez m_g ; 19-11-2011 o 08:21
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.