Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2009, 09:13   #1
zbogo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Inteligentny System Bezpieczenstwa (IPS)

Witam,

w broszurce Forda znalazlem ze kazdy Focus II FL jest wyposazony w IPS w sklad którego wchodzi miedzy innymi:
- Uklad wspomagania hamowania EBA
- Swiatla awaryjne: kierunkowskazy wlaczaja sie automatycznie podczas ostrego hamowania, ostrzegajac kierowcow jadacych z tylu.

Mam takie pytania czy komus juz zadzialaly te "Swiatla awaryjne" podczas ostrego hamowania? Przy jakiej predkosci sie one aktywuja?

Bo nie wiem czy moja Foka nie ma tej funkcji, czy tez cos nie dziala?
Probowalem ostro hamowac - oczywiscie na pustej drodze z 40-50 km/h, ale zadne swiatla sie nie wlaczyly. Natomiast poczulem ze EBA zadzialalo bo dociagnelo hamulce (przynajmniej mi sie tak wydawalo ?? )

Pozdrawiam
Bogumil

zbogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 09:30   #2
Cien77
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Model: Focus I i II; Fiesta; Mazda Tribute aka Ford Escape, Maveric
Silnik: 2,0 ZETEC; 1,6 ZETEC i 1,6 Ti-VCT; ecoboost 1.0 100KM
Rocznik: 2003, 2004, 2008 i 2014
Postów: 189
Domyślnie Odp: Inteligentny System Bezpieczenstwa (IPS)

Zdarzyło mi się ostro hamować, ale też nie zauważyłem czy światła awaryjne z tyłu działają, nie zdążyłem wysiąść wystarczająco szybko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Być może ten układ nie powoduje włączenia kontrolki świateł awaryjnych na konsoli. Trzeba by zapytać jadącego z tyłu.

Ten system jest całkiem niezły i działa progresywnie. Jest wyraźna różnica pomiędzy FFI i FFII FL. Moja żona uważa, że hamulce w FFII FL są idealnie dopasowane dla delikatnej i słabej kobiety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cien77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 09:39   #3
zbogo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Inteligentny System Bezpieczenstwa (IPS)

Hmm wydaje mi sie ze kontrolki kierunkowskazów powinny mrugac, bo one zawsze mrugaja jak kierunkowskazy dzialaja.

Tez musze przyznac ze hamulce sa super inteligentne i sie dostosowywuja do warunkow.
Jak probuje zasymulowac awaryjne hamowanie to czasami EBA wykrywa ze kantuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast w sytuacjach na drodze gdy naprawde cos mnie zaskoczy i nerwowo nacisne na hamulec to EBA wkracza do akcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozdrawiam
zbogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 12:30   #4
superozy
ford::beginner
 
Avatar superozy
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-09-2011
Skąd: Szczecin/Mierzyn
Model: Focus ST170
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Inteligentny System Bezpieczenstwa (IPS)

Cytat:
Napisał zbogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam takie pytania czy komus juz zadzialaly te "Swiatla awaryjne" podczas ostrego hamowania? Przy jakiej predkosci sie one aktywuja?
Pamiętam, że jak jechałem z tatą kiedyś pożyczonym, to jak hamowaliśmy z ok. 80-90 km/h aby stanąć w miejscu (awaryjne hamowanie) to rzeczywiście włączają się automatycznie sam, byliśmy zdumieni że coś takiego w ogóle istnieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
superozy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 12:52   #5
embrion
ford::beginner
 
Avatar embrion
 
Zarejestrowany: 26-03-2008
Skąd: 3city
Model: Focus MK4
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Inteligentny System Bezpieczenstwa (IPS)

Mi rowniez zadzialaly. Jechalem ok 80-90 km/h na suchej nawierzchni i depnalem bardzo mocno. Awaryjki sie zalaczyly.
embrion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 12:57   #6
jarek1904
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Włocławek
Model: Focus II FL Gold
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Inteligentny System Bezpieczenstwa (IPS)

Awaryjne działają w przypadku gwałtownego hamowania, kiedy działa układ wspomagania awaryjnego hamowania. Nie działają w przypadku małych prędkości.
Sprawdzałem, u mnie działają przy prędkości około 80 km/h.
jarek1904 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 15:02   #7
mark_TDDI
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Skąd: far far away
Model: RS500
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 177
Domyślnie Odp: Inteligentny System Bezpieczenstwa (IPS)

Dokładnie - zadziałanie BAS, powoduje włączenie świateł awaryjnego hamowania. Zdarzyło mi sie to 2 razy w ciągu 3 lat użytkowania samochodu.
__________________
odzyskałem rozum, zdrowie i pieniądze - sprzedałem ostatniego forda i zmieniłem koncern na VAG
mark_TDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 16:28   #8
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: Inteligentny System Bezpieczenstwa (IPS)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Coprawda dotyczy mondeo ale to ten sam system.
white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 18:52   #9
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Inteligentny System Bezpieczenstwa (IPS)

Mam MK2, nie FL ale w.w. układ posiadam, system załącza się nie wiem czy przy konkretnej prędkości, ale na pewno przy momentalnym mocnym klepnięciu w pedał hamulca, spróbuj agresywnie nie depnąć ale klepnąć w pedał hamulca a zobaczysz jak system mocno i agresywnie Cię wyhamuje, przy normalnym wciskaniu hamulca do takiego poziomu możesz nawet nie poczuć że hamujesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
System mierzy siłę i przyspieszenie nacisku pedału hamulca, po stopniowym ale mocnym naciskaniu na pedał załączy Ci się co najwyżej ABS, ale przy nagłym mocnym klepnięciu w pedał EBA pokazuje pazur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Glenroy ; 08-11-2011 o 18:55
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.