Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2011, 13:58   #61
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Nareszcie 2.0 EB z manualem

Cytat:
Napisał Emkuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w mieście aktualnie 12 - 12.2
jaka srednia predkosc?
Cytat:
Napisał Emkuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na trasie, nawet jak jadę bardzo szybko
jaka srednia predkosc i jaka przelotowa?
dzieki za info

__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 14:00   #62
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: Nareszcie 2.0 EB z manualem

Czyli pali tyle co 203KM. U mnie jest właściwie dokładnie tyle samo. Poniżej 10 w trasie, ale przy rozsądnej jeździe. W zimę będzie więcej po mieście, tak przynajmniej było jak był nowy rok temu.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 16:30   #63
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Nareszcie 2.0 EB z manualem

Jak kupowałem swojego i nie było opcji manuala, to się wnerwiłem. Teraz nie zamieniłbym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2011, 09:47   #64
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nareszcie 2.0 EB z manualem

No ciekawie 200 KM z manualem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak BTW to witam po kilkumiesięcznej przerwie nieobecności na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez slavco ; 25-10-2011 o 10:44
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2011, 11:33   #65
monsezuma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nareszcie 2.0 EB z manualem

Trochę nie do wątku, ale jak już się pojawiło to ja też się dorzucam spostrzeżeniami co do spalania EB203KM. Chwalić już silnika nie będę, bo ile możnaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale uważam, że inżynierownie wykonali świetną robotę jeżeli chodzi o dualną osobowość tego silnika, co zostało nawet nazwane EcoBoost. Ja to rozumiem tak:
1. Eco: na codzień jeżdżąc spokojnie, wykorzystując 50-60% jego możlwiości masz przyzwoite spalanie, u mnie miastowo=11,2, polska, zapchana droga= 8,0 (było raz nawet 7,4 na trasie 400km), autostrada=10, co na auto z automatem i klasyfikujące się pomiędzy kombi i vanem jest bardzo przyzwoite. Co więcej w "trybie Eco" PS utrzymuje go pomiędzy 1500-2500 obr., a płaski moment ciągnie cicho i przyjemnie.
2. Boost: chcąc poszaleć masz w każdej chwili do dyspozycji pozostałe 40-50% osiągów wywołujących szeroki uśmiech na twarzy lub ratujących Cię z opresji. No ale tu cudów nie ma, wtedy te 203KM trzeba odpowiednio napoić.

I komentarz do różnych uwag z forum odnośnie spalania EB - ktoś pisał, że ma zasięg 380km i spalanie 16, cóż, da się to zrobić. Myślę, że gdybyśmy mu dali TDCI140KM to by miał splanie na poziomie 12, z drugiej strony ktoś pisze, że jego TDCI163KM spala 6,4, to ja na to, da się zrobić, EB też potrafi spalić 7,4 i tego chyba nie trzeba tłumaczyć. Są różni kierowcy. Ja poprzednio jeździłem Focusem 1.6 100KM i Mondeo 2.0 145KM. Focus palił w mieście mi 9,2, Mondeo 11. Zakładając, że mój styl jazdy się nie zmienił, a komputerki przekłamują podobnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wnioskuję, że EB203KM potrafi być Eco.
monsezuma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2011, 11:44   #66
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: Nareszcie 2.0 EB z manualem

Cytat:
Napisał monsezuma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TDCI163KM spala 6,4, to ja na to, da się zrobić, EB też potrafi spalić 7,4
czy uważasz że wysiłek włozony w wykręcenie 6.4 w TDCI jest równy wysiłkowi osiagnięcia 7.4 w EB ?

pytam gdyż
a) swoim autobusem z 2.0 TDCI osiągam wyniki 6.4 bez myślenia nawet o tym zeby jeździć ekonomicznie
b) swoim sluzbowym 2.5T benz. nie potrafię zejść na trasie poniżej 12/100 - a to tylko mały lekki focus


sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium

Ostatnio edytowane przez grizzly ; 15-11-2011 o 11:48
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2011, 12:36   #67
Krzysztof_S
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Model: S-Max
Silnik: 1,6 Eco Boost
Rocznik: 2012
Postów: 27
Domyślnie Odp: Nareszcie 2.0 EB z manualem

Hej,

Sam kupuje S-maxa benzyne 1,6EB (albo 2,0EB), bo auto bedzie mialo 15-20K przebiegu.

Ale co do spalania to musze w pelni przyznac racje Grizzly.
Jezdzilem Dieslem 160km w Insigni i 170km w Passacie i trzeba sie mocno "wysilic", zeby srednie spalanie skoczylo z 7,5l na 9 litrow.
Autostrada i 180km na tempomacie i mamy ciagle 9 litrow z malym chaczykiem. W miescie ostra jazda (na ile sie da - za duzo sie w Warszawie nie da :-) i 8,5litra. A na codzien 7,5 litra.
Komputer troche klamie, ale klamie wszedzie.

Rozmawialem z gosciem ktory ma 2,0 EB, i 13litrow da sie zrobic po warszawie bez wysilku. :-)

Jakbym mial tym autem robic 30K+ to bym bral diesla. Nie ma dyskusji. Jakby mnie bylo stac to 2,2 a jak nie to 2,0 w 140km + chip tuning.


Tym nie mniej 1,6 EB moim zdaniem lepiej rusza spod swiatel, nie ma problemow z DPF na miescie. I do miasta + kilka wypadow w roku z rodzina bedzie sluzyl. :-)
Wiec po przeczytaniu wielu postow bedzie benzyna... 1,6 chyba. O ile mi nie "odpali" i nie zamienie w ostatniej chwili na 2,0. :-)

A na codzien Insignia Diesel rules :-)

Pozdrawiam wszystkich zwolennikow Diesla i Benzyny serdecznie.
Krzysztof_S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2011, 17:26   #68
monsezuma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nareszcie 2.0 EB z manualem

Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy uważasz że wysiłek włozony w wykręcenie 6.4 w TDCI jest równy wysiłkowi osiagnięcia 7.4 w EB ?

sl
nie mam pojęcia. 7.4 wyszło jadąc latem w 2 osoby, A/C Auto, drogą nr 10 z Borów Tucholskich do Wawy. Droga zapchana, jazda głównie w sznurze samochodów v przelotowa 100-110, wyprzedzanie max. 120, po drodze Bydgoszcz, Toruń, kilka pomniejszych miast i miasteczek, od Płońska do Wawy max 130. Też nic specjalnego, wysiłku tu nie było, raczej pełen relaks, bo i tak nie było jak wyprzedzać.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cisza, pomruk EB, muzyka i słońceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
monsezuma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2011, 19:19   #69
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: Nareszcie 2.0 EB z manualem

Mój 2.0 EB spala dokładnie tyle ile ''monsezumy'', poza oczywiście tym 7.4. Najmniej po Kaszubach wyszło mi chyba coś koło 8.5. Miasto 11-12 to standard. Auto warte jest tych pieniędzy i wrażeń. Porównywanie do diesla to nieporozumienie.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2011, 20:00   #70
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: Nareszcie 2.0 EB z manualem

Cytat:
Napisał jacekzom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Porównywanie do diesla to nieporozumienie.
przy tym spalaniu to racja
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.