Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2010, 23:23   #21
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Fotelik dziecięcy w 3-cim rzędzie, a bezpieczeństwo.

Cytat:
Napisał EliEli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest miejsce dla dziecka.
A dla kogo, skoro nikt inny tam się nie zmieści? Nie oszukujmy się, trzeci rząd jest po prostu awaryjnym sposobem na przewiezienie dodatkowej osoby, bądź dwóch na krótkiej trasie (spod wynajętego domku nad jezioro np.) i przeznaczony jest dla ok. 7-10 letnich dzieci.
Teraz na wakacjach bardzo często z tej opcji korzystaliśmy. Rzeczywiście dzieciaki rwały się, kto tym razem będzie siedział "z tyłu". Ale jeśli chodzi o "dzieci czują się tam świetnie", to jest jeden mały feler - latem tam jest sauna. S-Max to duża bryła i klima nie rozprowadza się tak efektywnie, jak w mniejszych samochodach, więc dzieciaki owszem miały tam fan, ale byle nie za długi...

Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 15:11   #22
Lunatyk
ford::amateur
 
Avatar Lunatyk
 
Zarejestrowany: 17-12-2010
Skąd: Łódź
Model: mondeo mk2/fiesta iV
Silnik: 2.0 16v136km/tdci 68km
Rocznik: 1999/2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Fotelik dziecięcy w 3-cim rzędzie, a bezpieczeństwo.

A zmieści się tam fotelik samochodowy dla dzieci starszych – przedział wagowy 15-36kg, chodzi mi konkretnie o fotelik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Instalował ktoś fotelik samochodowy w foteliku w trzecim rzędzie – tak się składa, że brat ma trójkę dzieci i wszystkie w fotelikach, a najstarszego chce tam z tyłu posadzić, co o tym sądzicie?
Lunatyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 15:49   #23
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: Fotelik dziecięcy w 3-cim rzędzie, a bezpieczeństwo.

Cytat:
Napisał Kristoforos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dla kogo, skoro nikt inny tam się nie zmieści?
tylko i wyłącznie dla teściowej jest to miejsce



sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 12:29   #24
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Fotelik dziecięcy w 3-cim rzędzie, a bezpieczeństwo.

Cytat:
Napisał Lunatyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zmieści się tam fotelik samochodowy dla dzieci starszych – przedział wagowy 15-36kg, chodzi mi konkretnie o fotelik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Instalował ktoś fotelik samochodowy w foteliku w trzecim rzędzie – tak się składa, że brat ma trójkę dzieci i wszystkie w fotelikach, a najstarszego chce tam z tyłu posadzić, co o tym sądzicie?
Zmieści się. Sprawdzone. Jednak nie polecam na długie trasy, tak jak tu już wcześniej pisano. I potwierdzam "magiczność" 3 rzędu w odczuciu dzieciaków. Moje dziewczyny uwielbiają tam siadać.

Mały OT: Czasem się zastanawiam, jak ja dożyłem obecnych czasów, skoro w latach 70-80 byłem wożony na tylnej kanapie Skody bez żadnych pasów i zwyczajnie się kładłem, jak chciało mi się spać. Teraz dla mnie samego to nie do pomyślenia i nie chodzi tu o możliwość dostania mandatu. Czasy się zmieniają, standardy bezpieczeństwa też.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 13:01   #25
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: Fotelik dziecięcy w 3-cim rzędzie, a bezpieczeństwo.

Gdyż ta Skoda rozpędzała się do 90 km / h przez pół minuty? I inni użytkownicy dróg również jeździli w takim stylu? I młode dresy nie miały kasy na calibrę a co najwyżej na motorynkę lub ogara?



sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 13:17   #26
drtz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fotelik dziecięcy w 3-cim rzędzie, a bezpieczeństwo.

Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyż ta Skoda rozpędzała się do 90 km / h przez pół minuty? I inni użytkownicy dróg również jeździli w takim stylu? I młode dresy nie miały kasy na calibrę a co najwyżej na motorynkę lub ogara?



sl
raczej nie. smiertelnosc i ciezkosc obrazen w wypadkach smochodowych byla znacznie wieksza kiedys. typowy obraz ciezko poszkodowanej ofiary-pasazera wypadku z lat 70tych 80tych to przemielenie - pourywane rece, nogi, glowy, wytrzewienia jam ciala. obecnie tego praktycznie nie ma. ci co gina na miejscu zdarzenia gina z powodu obrazen wewnetrznych - fizyki nie da sie oszukac. natomiast ciala sa w porownaniu z ubieglymi dekadami chronione bardzo dobrze. a jesli chodzi o dzieci to juz w ogole nie ma o czym mowic - kiedys przezywali dorosli, ginelo dziecko. teraz zdarza sie ze gina wszyscy dorosli a przezywa jedynie dziecko w foteliku i czteropunktowych pasach.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 13:18   #27
drtz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fotelik dziecięcy w 3-cim rzędzie, a bezpieczeństwo.

a co do samego trzeciego rzedu - siedzialem w galaxy - nie tylko wygodnie ale i nawiewy sa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 21:56   #28
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Fotelik dziecięcy w 3-cim rzędzie, a bezpieczeństwo.

Cytat:
Napisał drtz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
raczej nie. smiertelnosc i ciezkosc obrazen w wypadkach smochodowych byla znacznie wieksza kiedys. typowy obraz ciezko poszkodowanej ofiary-pasazera wypadku z lat 70tych 80tych to przemielenie - pourywane rece, nogi, glowy, wytrzewienia jam ciala. obecnie tego praktycznie nie ma. ci co gina na miejscu zdarzenia gina z powodu obrazen wewnetrznych - fizyki nie da sie oszukac. natomiast ciala sa w porownaniu z ubieglymi dekadami chronione bardzo dobrze. a jesli chodzi o dzieci to juz w ogole nie ma o czym mowic - kiedys przezywali dorosli, ginelo dziecko. teraz zdarza sie ze gina wszyscy dorosli a przezywa jedynie dziecko w foteliku i czteropunktowych pasach.
Co tu się rozwodzić nad tematem? W 1980 było lekko ponad 5 mln pojazdów (z czego osobówek 2,4 mln, motorów 1,7 mln), teraz mamy grubo ponad 20 mln zarejestrowanych pojazdów, więc wiadomo skąd nasza "wrażliwość" na bezpieczeństwo.
Kiedyś był obowiązek zapinania pasów tylko poza terenem zabudowanym (!), teraz nie wyobrażam sobie jazdy bez pasów nawet w zakorkowanym mieście.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 22:49   #29
drtz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fotelik dziecięcy w 3-cim rzędzie, a bezpieczeństwo.

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co tu się rozwodzić nad tematem? W 1980 było lekko ponad 5 mln pojazdów (z czego osobówek 2,4 mln, motorów 1,7 mln), teraz mamy grubo ponad 20 mln zarejestrowanych pojazdów, więc wiadomo skąd nasza "wrażliwość" na bezpieczeństwo.
Kiedyś był obowiązek zapinania pasów tylko poza terenem zabudowanym (!), teraz nie wyobrażam sobie jazdy bez pasów nawet w zakorkowanym mieście.
to nie rozwodzenie tylko kwestia logiki - uczestniczyc w wypadku masz wieksza szanse dzisiaj, ale nie przezyc wypadku gdy juz sie zdarzy duzo wieksza w 1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 09:25   #30
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Fotelik dziecięcy w 3-cim rzędzie, a bezpieczeństwo.

Cytat:
Napisał buk07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mały OT: Czasem się zastanawiam, jak ja dożyłem obecnych czasów, skoro w latach 70-80 byłem wożony na tylnej kanapie Skody bez żadnych pasów i zwyczajnie się kładłem, jak chciało mi się spać. Teraz dla mnie samego to nie do pomyślenia i nie chodzi tu o możliwość dostania mandatu. Czasy się zmieniają, standardy bezpieczeństwa też.
Jak byłem mały, uczestniczyliśmy całą rodziną w wypadku. Wszyscy trafiliśmy do szpitala. Ja ze złamaną nogą i rozbitą głową - smacznie spałem na tylnej kanapie, gdy z półki nad kanapą spadła mi na głowę walizka. Myślę dziś, że to dobrze, że dziś są inne standardy bezpieczeństwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.