Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2011, 23:14   #11
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: po lifcie dołożenie skórzanych foteli

Cytat:
Napisał murzyn6666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czy to ma coś do rzeczy, ale mondziaka kupiłem przekładanego angola, fotele również kupiłem z angola.
no to niestety miernik w ręce i do roboty. trzeba niestety posprawdzać połączenia między elementami. pewnie masz jakiś schemat więc po kolei trzeba mierzyć. a fotele z anglika nie mają znaczenia bo elektryka jest ta sama, może jedynie brakować pełnej elektryki regulacji fotela lewego (tylko góra dół)

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 23:23   #12
murzyn6666
ford::average
 
Avatar murzyn6666
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Bryńsk
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 149hp
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: po lifcie dołożenie skórzanych foteli

u mnie pełna elektryka tzn regulacja w każdej płaszczyźnie jest w obu fotelach i działa- ale to nieistotne. schematy jakieś widziałem na forum, ale kompletnie zielony jestem w odczytywaniu takich rzeczy. jutro zobaczę jak tam z napięciem w tym przekaźniku za bezpiecznikami. o wynikach jutro napiszę.
dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
murzyn6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 07:02   #13
duszek70
ford::average
 
Avatar duszek70
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 78
Domyślnie Odp: po lifcie dołożenie skórzanych foteli

Podejrzewam, że problem tkwi w wadliwym wykonaniu foteli przez forda. Mowa o fotelach z matami grzewczymi. W większości przypadków występuje ten sam problem, czyli obłamane kable wychodzące z mat grzewczych. To, że fotele wyglądają super dobrze o niczym nie świadczy. Opisywanego przeze mnie problemu szukaj w siedziskach. W tylnej jej części, gdzie z mat grzewczych wychodzą przewody. One są prawdopodobnie obłamane.
duszek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 08:03   #14
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie

kolego nie 4 na raz

Cytat:
Napisał murzyn6666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jutro zobaczę jak tam z napięciem w tym przekaźniku za bezpiecznikami
4 kable. czarny to masa, czerwony to +12 (chyba na stałe), GN/BU zielony z niebieskim to +12 przy włączonym kluczyku w pozycji 2 a zielony z czarnym to wyjście 12V dalej do zasilania foteli.

sprawdź kabel zielony/czarny w kostce przekaźnika i w złączu pod fotelami (ten sam kolor) oraz sprawdź kabel w kostce włączników podgrzewania/wentylacji - biały/zielony i taki sam kolor w złączu pod siedzeniami (ewentualnie u pasażera może być tylko biały bez zielonego). chodzi o sprawdzenie samego połączenia czy jest obwód zamknięty pomiędzy tymi punktami.

sterowanie podgrzewania/wentylacji w złączu pod siedzeniami to górna chyba lewa skrajna kostka z 2 przewodami (tak dla orientacji górna skrajna prawa jest większa)

sprawdź jeszcze bezpiecznik f5 przy akumulatorze

post za postem. chyba jeszcze śpię. sorry

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 12-10-2011 o 06:10 Powód: regulamin pkt21
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 09:44   #15
art_tok
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 05-05-2010
Skąd: SRC
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: po lifcie dołożenie skórzanych foteli

Niedawno wymieniałem w swoim mondeo 2004 r. fotele (skóra, grzana i wentylowana, pełna elektryka kierowcy i pasażera). Musiałem dołożyć jedynie przekaźnik K258 (z tyłu za bezpiecznikami). Sprawdź napięcie na kostce pod fotelem. Pin nr 9 - +12V, piny 10 i 18 - masa. Sprawdź też czy masz na tych pinach okablowanie. Pod fotelem pasażera mam tylko jeden "masowy" pin 10 lub 18 (nie pamiętam który). Po przekręceniu kluczyka pod fotelem pojawia sie na tych pinach napięcie. Jeśli brak zasilania to coś z kablami lub przekaźnikiem. Jeśli jest napięcie to może moduły, które sterują podgrzewaniem (znajdują się pod fotelem) są uszkodzone.
art_tok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 14:45   #16
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: po lifcie dołożenie skórzanych foteli

Cytat:
Napisał art_tok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli jest napięcie to może moduły, które sterują podgrzewaniem (znajdują się pod fotelem) są uszkodzone.
ja nie miałem tych modułów (sprzedawca mnie trochę oszukał) ale ogrzewanie działało. nie działała tylko wentylacja. po dokupieniu modułów (ciężko było ale się udało wyjąć je za 400 zł - w aso 1 sztuka 700) wentylacja ruszyła
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 19:10   #17
murzyn6666
ford::average
 
Avatar murzyn6666
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Bryńsk
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 149hp
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: po lifcie dołożenie skórzanych foteli

ja już po ekspertyzie;] ku mojemu zdziwieniu okazało się, że to czerwone za bezpiecznikami to nie przekaźnik, lecz sama wiązka przewodów, która wchodzi do wtyczki, a za wtyczką przekaźnika brak. niedopatrzenie z mojej strony i przy okazji duży kłopot. pytanie, gdzie mogę taki przekaźnik dostać. na allegro nie było, albo nie wiem jak to nazwać w wyszukajce. sprawdziłem również ten moduł pod fotelami i on na szczęście jest.

przy okazji całej operacji założyłem sobie chlapacze na przód i tył, ale to swoją drogą ;p
__________________
murzyn6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2011, 07:43   #18
art_tok
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 05-05-2010
Skąd: SRC
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: po lifcie dołożenie skórzanych foteli

Sklep motoryzacyjny. Przekaźnik 12V/20 lub 40A. Kosztuje kilka zł. Za bezpiecznikami to właśnie jest gniazdo, w które należy włożyć przekaźnik.
przekanik02.jpg

przekanik03.jpg

Ostatnio edytowane przez art_tok ; 12-10-2011 o 07:55
art_tok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2011, 08:22   #19
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: po lifcie dołożenie skórzanych foteli

no i nie musi być ze środkowym złączem bo w gnieździe nie ma kabla (są tylko 4 po zewnętrznej)
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2011, 18:58   #20
murzyn6666
ford::average
 
Avatar murzyn6666
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Bryńsk
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 149hp
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: po lifcie dołożenie skórzanych foteli

a taki przekaźnik będzie pasował? a z tymi parametrami to jak? 20a czy 40a czy to bez różnicy?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 503997_BB_02_FB.EPS.jpg (14.1 KB, 15 wyświetleń)
__________________
murzyn6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.