Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2011, 16:48   #1
kisiel1973
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-07-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 56
Domyślnie Utrata mocy podczas jazdy

Witam szanownych forumowiczów.
Użytkuje forda transita 2007 silnik 2,0l moc 63kw i podczas jazdy auto przestaje przyśpieszać ?? A dokładnie to np: ruszę z 1 jest ok, 2 jest ok, 3 wciskam pedał gazu a on nic !!! przerzucę na 4 i dalej ciągnie. Kilka razy miałem też tak że ruszyłem normalni wrzuciłem 2 i w ogóle stracił moc i zgasł. Po ponownym odpaleniu nie dało się w ogóle dodać gazu bo od razu gasł. Chwila odczekania i odpalił normalnie i nic się nie działo. Podczas jazdy na 5 biegu też za uwarzyłem takie objawy po dodawaniu gazu zero reakcji. Odpuszczałem na kilka sekund i zaskakiwał i ciągnął dalej normalnie. Nie wiem gdzie tkwi problem !!!!

kisiel1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 17:16   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Utrata mocy podczas jazdy

Może być 100 i jedna przyczyn.
Dlatego spreparowałbym mu zasilenie w paliwo z dodatkowego baniaka wyżej zawieszonego plus powrót paliwa do baniaka i przejechał się nim. W ten sposób dowiesz się jednoznacznie, czy przyczyna tkwi w zasilaniu paliwem (syf w paliwie lub woda, zatykające się przewody i filtr lub j,w. zapowietrzające się itd.). To stary, dobry i sprawdzony sposób...
Jeżeli nadal będzie się tak zachowywał - to trzeba będzie szukać przyczyny w pompie i w elektronice...
Sprawdź niezależnie od tego czujnik położenia wału, czujnik pedału gazu...
Czy tak jest od razu nawet jak jest zimny, czy po rozgrzaniu? Tryb awaryjny zapala się? Nie przegrzewa się? Czujnik temperatury podnosi się prawidłowo?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-09-2011 o 18:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 17:30   #3
kisiel1973
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-07-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 56
Domyślnie Odp: Utrata mocy podczas jazdy

Jak zimny to nie zauważyłem tego. Czujnik temperatury podnosi się normalnie i trzyma ją, nie wiem czy tryb awaryjny się zapala ponieważ kontrolka silnika cały czas się świeci a jak kiedyś sprawdzałem to błąd EGR ( firma nie chce wymienić EGR-a ) wolą na paliwo więcej wydawać niż naprawiać. Paliwo zawsze tankowane na BP tak więc chyba nie jest jakieś zasyfione. Tankuje auto jak mam na jakieś 100 km paliwa więc raczej syfu ze zbiornika nie zaciągnął.

Ostatnio edytowane przez kisiel1973 ; 29-09-2011 o 17:37
kisiel1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 18:30   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Utrata mocy podczas jazdy

Jeżeli sprężynka cały czas się pali - to auto jest w trybie awaryjnym. O czym tu gadać... Trzeba sczytać błędy i działać...

Niezależnie od tego - takie zachowanie sugeruje częstą przypadłość - awarię czujnika położenia wału. Ale jeżeli był błąd EGR-a - to może czujnik EGR-a padł...(jeśli nie dymi na czarno).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-09-2011 o 18:36
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 18:57   #5
kisiel1973
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-07-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 56
Domyślnie Odp: Utrata mocy podczas jazdy

sprężynka się nie pali, pali się kontrolka silnika ta która powinna zgasnąć po zapaleniu się silnika. Nie wiem czy kopci na czarno bo nie widać w lusterkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kisiel1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 19:32   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Utrata mocy podczas jazdy

Kontrolek które powinny zgasnąć po uruchomieniu silnika jest kilka...
Mówisz o kontrolce ładowania?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 19:37   #7
kisiel1973
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-07-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 56
Domyślnie Odp: Utrata mocy podczas jazdy

Nie. Żółta kontrolka w kształcie silnika zapala się razem z ładowaniem akumulatora i ciśnieniem oleju i po uruchomieniu silnika powinny zgasnąć wszystkie trzy. Ale jedna żółta się nie gasi.
kisiel1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 19:56   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Utrata mocy podczas jazdy

Hm... Moim zdaniem lampka z symbolem silnika ma działać w autach z silnikiem benzynowym, w dieslach podobną funkcję pełni "sprężynka", ale w innym miejscu.
Cytat:
Napisał kisiel1973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Użytkuje forda transita 2007 silnik 2,0l moc 63kw
Ale, ale - ty masz silnik 2,0 czy 2,2l? Bo ja założyłem, że błąd jest w roku produkcji, a nie w pojemności. Może jest odwrotnie? (ponieważ jeżeli silnik jest 2,0, to rok może być tylko 2000-2006, jeżeli 2,2l to rok może być tylko 2006-2011)
Jeżeli jest odwrotnie - to rozmawiamy jak... gęś z prosięciem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To inny silnik z innym układem wtryskowym. I z inną tablicą zegarów i z innymi wskaźnikami...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-09-2011 o 20:13
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 20:09   #9
kisiel1973
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-07-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 56
Domyślnie Odp: Utrata mocy podczas jazdy

silnik 2,0 według dowodu rejestracyjnego rok produkcji 2007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. według informacji jakie znalazłem na stronie forda z numeru vin wynika ze powinienem mieć silnik 2,2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kisiel1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 20:17   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Utrata mocy podczas jazdy

Cytat:
Napisał kisiel1973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
silnik 2,0 według dowodu rejestracyjnego rok produkcji 2007 według informacji jakie znalazłem na stronie forda z numeru vin wynika ze powinienem mieć silnik 2,2
Jeżeli auto było sprowadzone z zagranicy - to ten kto sprowadzał zaoszczędził sporo kasy na akcyzie...(do 2,0 l jest mała - 3,1%, powyżej 2,0l duża 18,6%...)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W tej sytuacji ta lampka może się palić, ale oznacza awarię silnika i ograniczenie mocy...
Jednak trzeba sczytać błędy dobrym fordowskim testerem - od tego trzeba zacząć. Tak to będzie wróżenie z fusów...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-09-2011 o 20:23
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.