Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2011, 21:45   #11
sebox
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-04-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: jak wyjąć rozrusznik?

Cytat:
Napisał wbbmzg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana była prosta - wyciągnąć ośkę, założyć nową zębatkę ze świeżym łożyskiem i nabić coś w szczelinę na końcu ośki tak aby nie wypadała.
Koledzy, właśnie rozbieram rozrusznik ale nie mogę wyjąć ośki zębatki (czerwona strzałka na zdjęciu). Wybiłem przetyczkę zabezpieczającą a ośki nie mogę wyjąć. Czy ją się wykręca, wydłubuje, rozwierca? Podpowiedzcie jak sobie z tym radziliście.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez sebox ; 25-09-2011 o 21:51
sebox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2011, 23:13   #12
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: jak wyjąć rozrusznik?

łapiesz kombinerkami, lub takimi zaciskowymi za tą płetwę i kręcisz lewo,prawo ciągnąc do siebie aż wyjdzie. ta oś jest hartowana więc nic nie wywiercisz, i składaj rozrusznik na sucho. Ja sobie wywierciłem z drugiej strony tej ośki otworek fi3 i tamtędy wybijałem.

Ostatnio edytowane przez juras25 ; 25-09-2011 o 23:18
juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 15:28   #13
GeGo
ford::amateur
 
Imię: Grześ
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Zdzieszowice / Marburg
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: jak wyjąć rozrusznik?

U mnie od wczoraj tylko robiło bzzzzyyy i nie chciało odpalić w ogole auta ciągle to samo...
więc dziś wyciągnałem rozrusznik i byłem pewny że on będzie zasyfiały jak u kolegi przedemną co pisał no ale mój wygląda tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jak dla mnie wygląda ok drobne i mało opiłków metalu ale będe go i tak już czyścił jak mam go na wierzchu...

i teraz pytanie robierać i wyciągać cały bendix i tak czyścić czy wystarczy wziać i sprężonym powietrzem dokładnie wydmuchać??
GeGo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2013, 14:48   #14
Marcian
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Mondeo MK IV 2011 r. 2.0 PB
Silnik: 2.0 145 km PB + LPG
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: jak wyjąć rozrusznik?

Cytat:
Napisał karolm1988 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam problem bo nie kręci mi rozrusznik i chciałem go wyjąć i oddać na regeneracje ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać może ktoś ma jakiś schemat fotoleracje jak go wyjąć. Na forum nic takiego nie znalazłem

Wyjmujesz bagnet, osłonę silnika, opinasz kostki od wiatraków, wyjmujesz wiatraki (z dwóch stron wiatraki przykręcone chyba na klucz 10)

Potem odkręcasz przewody od rozrusznika, i na koniec dwie szpilki śruby 13 stki trzymające rozrusznik - polecam dobrą w miarę krótka grzechotkę, do grzechotki nasadka 13 scie z długim wew. kanałem bo szpilki są dosyć długie i może na nachodzić nasadka dobrze. Jak wykręcisz dwie szpilki to poszarpiesz nie pamiętam w która stronę i rozrusznik masz na wierzchu. Przez cały proces ogólnie ciężki dostęp ale da się od góry na parkingu. Pierwszy raz wykręcałem godzine bo nie miałem dobrej nasadki na szpilkę, drugi raz to 25 min roboty.
Marcian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2014, 12:36   #15
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: jak wyjąć rozrusznik?

Odgrzewam kotleta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja chciałbym sie dowiedzieć jak jest z dostępem w mondeo mk4 ??

Będę chyba musiał wymienić u mnie, bo ciężko kreci przy odpalaniu, a bateria jest nowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z góry dzieki
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 07:27   #16
karwas8
ford::beginner
 
Avatar karwas8
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Myszęcin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 ps
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: jak wyjąć rozrusznik?

Witam.
Jak w temacie zajolem sie wymiana rozrusznika gdyz sporadycznie bylo tak jak u niektorych bzzzzz-yt

Wiec narzedzia jakie byly mi potrzebne to
- mala grzechotka
- naadka 13 ale taka wydluzona(sa w zestawach kluczy)
- nasadka 10 i 8

Operacja trwala niecala godzine

Wyjmujemy akumulator, potem podnosimy auto od śtrony pasazera.
Odkrecamy dola oslone silnika tak ale tylko sruby na przedniej belce
Grzechotka z dluga nasadka odkrecamy rozrusznik, wyciagamy go i wieszamytak by moc od spodu odkrecic okablowanie , wyjmujemy dolem i włala
Rozrusznik w raczkach i po sprawie

Zakupilem uzywke na szrocie bo niemoge pozwolic by auto stalo wiec podmienilem i wszystko gra.

W moim bylo pelno czarnego pylu i blokuja sie zebatki jak bede mial chwile to powymieniam w nim co sie da wyczyszcze i bede mial w razie gdy padnie ten drugi

Uwazam ze wyjmowanie wiatrakow jest niepotrzebne i zabiera sporo czasu,

Kazdy jednak zrobi jak uwaza i zdecyduje sam jak mu lepiej

Pozdrawiam i dziekuje za lekture
karwas8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2015, 20:45   #17
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: jak wyjąć rozrusznik?

Podrzucam filmik co i jak po zdemontowaniu rozrusznika:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2015, 18:00   #18
93karol
ford::advanced
 
Avatar 93karol
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-01-2009
Skąd: RTA/RST
Model: .
Silnik: 2.4
Rocznik: .
Postów: 278
Domyślnie Odp: jak wyjąć rozrusznik?

Witam u mnie przestał palic... Wszystko spoko kreci super.. tylko nie silnikiem.. na krótko nie przesuwa sie po osi. tylko kreci sie koło zębate... Co może byc przyczyna? widełki z kołem?
93karol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2015, 18:36   #19
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: jak wyjąć rozrusznik?

Bo żle podłączasz prąd na krótko, i dlatego kręci się, a nie przesuwa, bo nie dałeś prądu na elektromagnes, aby uruchomił widełki.
A jak w Twoim przypadku słyszysz, że elektromagnes pracuje, i kręci się, a nie wskakuje we wieniec koła zamachowego, to przyczyna inna, może uszkodzony tak bendiks, że jednak wskakuje, i tak wyrobione są wałki w bendiksie, że silnik ani drgnie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 08:13   #20
bodziol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2012
Model: mondeo
Silnik: mkIII
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: jak wyjąć rozrusznik?

Witam
zamierzam zabrać się za czyszczenie rozrusznika i mam takie pytanie
- czy po wyczyszczeniu go z "masła " i opiłków można potraktować go smarem.
Czy ktoś z Was miał po użyciu smaru komplikacje z rozrusznikiem i musiał znowu go czyścić.
bodziol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.